NIEUWS 17 STUUR EEN LEUKE NAAM IN 'Het zijn gelukkige beren, dat zie je aan alles. Ze dagen elkaar uit, ravotten' len uithaalt en nergens bang voor is. Het vrouwtje is wat behoudender en trekt nog wat meer naar Olinka toe." Ze zijn gezond, drinken bij hun moeder en zullen dat waarschijnlijk de eerste twee tot tweeënhalf jaar wel blijven doen. „Maar ze leren in middels ook te eten wat de pot schaft. Vis, vet vlees, vruchten, andij vie, peen. Dat ze bij Olinka terug blij ven komen moet je vooral zien als troost. Net zoals een kind nog een poosje met een speentje in de weer is." Vrijwel dagelijks worden op de facebookpagina van Diergaarde Blij dorp nieuwe foto's en filmpjes gepost van het grut. Vooral de opnames van de zwempartijen zijn inmiddels le gendarisch; gedurfde duiken, ware bommetjes of bellen blazen onder water, niets is te gek voor beide pu bliekslievelingen. „Ze zijn populair der dan Bokito." „Het begon allemaal toen één van de twee kleintjes een misstap maakte en in het water terechtkwam", zegt de verzorger. „Daarna was het hek van de dam. Eerst dreven ze een beet je rond, vervolgens ging het kopje-on der en doken ze naar de bodem. Moe der Olinka houdt steeds een oogje in het zeil." Vicks Blijdorp draagt met deze nieuwe aan was bij aan het voortbestaan van de ze bedreigde diersoort. Wereldwijd kwamen in gevangenschap slechts tien dieren gezond de winter door, waarvan 'Rotterdam' er dus twee voor rekening neemt. De voorganger van de tweeling, het mannetje Vicks, maakt inmiddels furore in Frankrijk, en de verwach ting is dat de twee - nog - naamloze dieren minstens tot de zomer van 2017 in Blijdorp blijven. Timmermans zélf is blij dat het ge slacht nu bekend is en vanaf volgen de week 'de beertjes een naampje hebben'. „Als ik bij het verblijf sta, dan komen er vaak mensen naar me toe en die vragen dan steevast: én, weet je al wat het zijn? Dan had ik al tijd een vast antwoord klaar: ja, ijsbe ren!" DONDERDAG 18 JUNI 2015 is koningskoppel foto's Rob Doolaard Blijdorp en Facebook Stefan Timmermans ijsberenverzorger Blijdorp De guitige ijsbeertjes van Diergaar de Blijdorp verdienen een mooie naam. De lezers van deze krant kunnen daarover meedenken. Het gaat om een jongens- en een meis jesnaam, die voor de verzorgers makkelijk zijn uit te spreken. Wie dat wil, kan er ook nog een - kor te - motivatie bij zetten. Wie twee prachtnamen voor de poolkoters heeft verzonnen, dingt mee naar de hoofdprijs. Daarvoor werkt deze krant samen met het AD en Blijdorp. De namen kunnen alleen worden ingediend via AD.nl/ijsberen. Elke deelnemer mag maar één keer meedoen. Voorstellen die per mail of post bij deze krant, het AD of Blijdorp bin nenkomen, worden niet meegeno men in de wedstrijd. Deze loopt tot donderdag 25 juni, waarna vrij dagmiddag 26 juni de winnaar op AD.nl en op de site van deze krant bekend wordt gemaakt. De jury bestaat uit Blijdorp-direc- teur Mare Damen, een van de ijs- berenverzorgers van de Rotter damse dierentuin en een delegatie van de redactie. Behalve eeuwige roem en een vermelding in het grote ijsberen-stamboek wint de uitverkorene een VIP-arrangement in Blijdorp, inclusief een meet greet met de ijsberenverzorger plus een jaarabonnement. Over de uitslag wordt niet gecorrespon deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17