i Boeren zijn vóór ontwikkeling Asfaltwerkzaamheden A 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Viswedstrijd voor kinderen b Tijdens 'De Boer Op' zetten drie boerderijen de hekken open. Ze tonen de veelzijdig heid van de landbouw. In de regio Toneelversie van boek Carry Slee Carageverkoop door buurtbewoners Axel Inloopavond over peilbeheer schap Dansgroepen op Zomerfair Antonius Mijn dorp, mijn stad Muzikanten spelen voor Duchenne Promotie voor derde broer Van Drongelen Culinaire markt bij Vliegende Hollander V it V I- ,:K tv Leo Dekker: „Veel boerenbedrijven zijn in handen van een nieuwe gene ratie jonge mensen. Die zijn niet tegen vooruitgang." foto Peter Nicolai door Martijn de Koning ZUIDZANDE. Nog te vaak wordt het te gemakkelijk voor waar aan genomen: dat landbouwers in de regio niets moeten hebben van ontwikkelingen in de streek en dat ze alles willen laten zoals het is. Agrarisch West wil het tegen deel laten zien. Onder meer met het initiatief'De Boer Op', dat za terdag plaatsvindt. Agrarisch West - de ZLTO-afde- ling voor West-Zeeuws-Vlaande- ren - heeft een 28 kilometer lan ge route langs Retranchement, Zuidzande, Oostburg en Draai brug uitgezet. Die kan tussen 10.00 en 17.00 uur per auto of met de fiets gereden worden. On derweg zetten drie boerderijen hun hekken open. De activiteiten op de erven to nen de landbouw in West- Zeeuws-Vlaanderen in alle veel- zijdigheid. Bij Risseeuw aan de Bosweg bij Retranchement ma ken bezoekers kennis met de ge wassen die daar verbouwd wor den. De familie Nooren bij Zuid zande bedrijft een heel andere tak van sport: die heeft een melk veebedrijf. Daar bekijken de be zoekers de volautomatische melkrobot en een zelfrijdende voermengwagen. En bij De Bruy- ckere aan de Jokweg bij Draai brug wordt, naast akkerbouw, ook pluimveeteelt bedreven. Be zoekers kunnen de stal, met daar in slachtkuikens, bezichtigen. Op alle erven is meer te doen, zoals kinderanimatie en proeve- rijtjes van onder meer McCain (frietjes) en Campina (zuivel). Bij Risseeuw is tussen 15.00 en 17.00 uur een 'schuurgesprek' met Adrie Bossers, voorzitter van de vakgroep akkerbouw van de ZLTO. Iedereen die hem iets wil vragen over onder meer land bouwbeleid en wetgeving, is wel kom. Agrarisch West wil de open dag om het jaar organiseren, ver klaart voorzitter Leo Dekker. „Volgende keer gaan we naar de regio Breskens, en over vier jaar in de richting van Waterland kerkje en Sint Kruis." De boeren willen met het initiatief tonen wat er in de streek op landbouw gebied allemaal gebeurt. En Agra risch West moet op een positie ve manier terug op de kaart, vindt het bestuur. De club heeft een flinke knauw gekregen door de kwestie Waterdunen, geeft Dekker aan. „Voor de landbouw waren er rond dat thema alleen maar verliezers. Buitenstaanders verweten ons dat we uit het over leg gestapt zijn. En onder onze le den was ook niet iedereen het eens over de manier waarop we ons opstelden. Heel vervelend al lemaal." Agrarisch West, dat 450 leden heeft, wil laten zien dat het juist positief staat tegenover de regio nale samenleving, en de ontwik kelingen daarin. „Het gaat hart stikke goed met de landbouw. Veel boerenbedrijven zijn in han den van een nieuwe generatie jonge mensen. Die zijn niet te gen vooruitgang. Integendeel. Wij willen hier ook léven. En dat kan niet als er alleen maar tarwe in de polders staat. Zonder ontwikkelingen vertrekt de dok ter, de supermarkt, de school. En die hebben wij net zo hard no dig als ieder ander." Meer informatie is te vinden op www.zltoagrarischwest.nl. TERNEUZEN Op de N682 (Hoek- seweg) en op de hoofdrijbaan van de N686 bij de Frankrijkweg en Oostelijke Kanaalweg wordt zondag het asfalt op de wegen vernieuwd. Op de N682 vinden de werk zaamheden plaats tussen Hoek en Terneuzen, ter hoogte van het viaduct over de Westerschel- detunnelweg. Het verkeer wordt tussen 8.00 en 16.30 uur omge leid via de N252, N61 en N62. De N686 is afgesloten van 0.00 tot 16.00 uur. Het verkeer kan tij dens de werkzaamheden over de wegbermen rijden met begelei ding van verkeersregelaars. HULST Het toneelstuk Spijt wordt zater dag opgevoerd in Den Dullaert in Hulst. De productiegroep van Krea- tieve Vorming in Hulst speelt het stuk vol zang en dans, dat bewerkt en geregisseerd is door Yvonne van Helmond. Spijt is gebaseerd op het gelijknamige boek van Carry Slee en gaat over de perikelen die jonge ren bezighouden in een klas waar de sfeer onveilig is. Het toneelstuk begint om 19.00 uur en kaartjes zijn aan de deur te koop voor 2,50 euro. AXEL Bewoners van de Prins Hendrik straat en Prins Mauritsstraat in Axel halen hun garage leeg. Voor de derde keer houden ze zaterdag een garageverkoop in de Stadhou derslaan. Van 9.00 tot 16.00 uur kunnen belangstellenden rondsnuf felen tussen oude spulletjes. Er zijn zo'n veertig deelnemers die hun waar proberen te slijten. Bezoekers kunnen ook broodjes en wafels ko pen. Naast kinderopvang Ukkepuk is er een speeltuin waar de kinde ren zich kunnen uitleven. PHILIPPINE De informatieavond van Water schap Scheldestromen over het peil beheer in de Braakman is van avond en niet zaterdag, zoals eer der abusievelijk gemeld. In De Kaaie in Philippine kunnen men sen vanaf 19.30 uur alles over het nieuwe peilbesluit vernemen. Boe ren en burgers kunnen ook vragen stellen over de effecten van de voor gestelde maatregelen op de water stand tijdens verschillende weers omstandigheden. KLOOSTERZANDE Bij woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande wordt zaterdag een zomerfair gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan er marktkramen met hobbyartikelen en producten uit de streek. Onder meer Landwin- kel Oude Stoof en Zorgboerderij De Groenen zijn aanwezig met een kraam. Gedurende de dag geven volksdansers, een twirlgroep en streetdancers verschillende optre dens. Voor kinderen staat er een springkussen en er worden wafels gebakken. LAMSWAARDE Vier muziekgroepen en een orga nist treden zaterdag op in de Cor- neliuskerk in Lamswaarde. Un Rêve Acquis, Terra Sancta, Pop koor 2Gether, Musicanto en orga nist Pieter de Nijs brengen om beurten een gevarieerd repertoire. Het concert duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Een kaart kost 7,50 euro en is te koop via verschillende ver kooppunten. De opbrengst van het concert is bestemd voor Duchenne Heroes, een inzamelingsactie voor Duchenne spierdystrofie. AXEL Martin van Drongelen uit Axel is gisteren gepromoveerd aan de Tech nische Universiteit in Eindhoven. Hij deed dat op zijn onderzoek 'structure development in se mi-crystalline polymere under pro cessing conditions'. Martin is oud-leerling van het Zel- denrust-Steelantcollege in Terneu zen. Met Martins promotie heeft de familie Van Drongelen nu drie 'doctors' in de familie. Zijn broers Stefan en Alwin gingen hem al voor. TERNEUZEN Op het Vliegende Hollanderplein aan het Tuinpad in oud-Terneuzen wordt zaterdag van 15.00 uur tot 20.00 uur en zondag van 14.00 uur tot ongeveer 17.00 uur het Proefme- nu! gehouden. Een culinair marktje voor en door lekkerbekken. Voor een klein bedrag kunnen liefheb bers smikkelen van allerlei hapjes. Te denken valt aan Gamba's Bosco Rosso, Nunziella's Pasta El Forno, wijn van Schapenbout, Edno uit Bulgarije en nog meer lekkers. Op zaterdag is er muzikale ondersteu ning van de New Orleans Long- field Jazzcrackers, op zondag van Corn Beans, de band rond zan ger, entertainer én tennisleraar Joh nny Blackman. www.vliegendehollanderterneu- zen.nl SLUIS. Hengelsportvereniging Aardenburg houdt op zaterdag 27 juni het Zeeuws-Vlaams kampioenschap vissen voor jeugd. Dat vindt plaats aan en in de Damse Vaart - het kanaal van Sluis naar Brugge - bij Sluis. Mee doen kan in twee categorieën: van 8 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur, meedoen kost 2,50 euro. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in mfc De Keure in de Kloosterstraat. Deelnemers moeten wel lid zijn van een visclub. Aanmel den kan tot 21 juni bij de eigen visvereniging in Aardenburg, Axel, West- dorpe, Terneuzen, Koewacht, Zuiddorpe of Ciinge. foto Peter Nicolai AXEL. DeHalle, 9.30 uur: Fietstocht AN- BO; 13.30 uur: crea tief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, koersbal; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creatief, kaarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 13.30 uur: Sjoelen, ANBO koersbal, dansen; De Sterre, 11.30 uur: Breugheliaanse maaltijd Tragel Zorg; 13.30 uur: Vis wedstrijd; GRAAUW. Dorps huis, 14.00 uur: Graauw Leeft; 14.30 uur; KBO gymnas tiek; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.30 uur: Tekenen; 13.00 uur: compute ren; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwer ken; 11.00 uur: Kook- groep; Robbedoes De Nobel- horst, 10.00 uur: Ma macafé; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; Dorpshuis Binnen deur, 13.30 uur: KBO biljarten; OOSTBURG. KWL gebouw, 18.00 uur: Taiji; 19.00 uur: Qi gong; PHILIPPINE. Kaaie, 14.00 uur: Kaarten; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljar ten; SINT-JANSTEEN. De Warande; 9.30 uur: Biljarten, volks dansen; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Popkoor; SLUIS. Belfort, 13.30 uur: Workshop hai ku's schrijven; SLUISKIL. Plein bij Spar, 18.30 uur: Avondwandelvier daagse; TERNEUZEN. De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Lijndan- sen; Vliegende Vaart, 18.00 uur: Zwem- vierdaagse. Blackman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68