Sekswerker die erijiee stopt gebaat bij hulp Het gaat snel met Antwan Tolhoek Bezoekers van Terneuzen noemen maatregel klantonvriendelijk Magere oogst, goede prijs Besluit van gemeente om voortaan geen bon meer onder de ruitenwisser te stoppen, leidt tot regen van protesten. Hulst verkoopt oud kantoor Kloosterzande Sluis heeft eerste haringparty weer terneuzen. Tot nu toe vond de foutparkeerder in en om de Ter- neuzense binnenstad een bonne tje onder de ruitenwisser en viel een paar weken later een acceptgi ro in de bus. Dat is verleden tijd. De boete wordt in het vervolg di rect naar de overtreder gestuurd. Dat is, volgens de gemeente, ef ficiënter. De maatregel gaat in op t juli en werd gisteren aangekon digd op de website en de sociale media. Dat leidde zowel op Twit ter als Facebook direct tot een stortvloed aan negatieve reacties. De meesten spreken van 'een ui terst klantonvriendelijke maatre gel', anderen verzekeren dat ze Ter neuzen voortaan links zullen la ten liggen en elders hun bood schappen zullen doen. Netty Len ten op Facebook: „Mensen moe ten naar de winkelstraat gelokt worden? Maak dan eerst eens het parkeren vrij; belachelijk dat je in Terneuzen overal moet betalen." Jennifer Looij: „En hoe gaan we dan kunnen bewijzen dat de par keerwacht zelf er geen zooitje van maakt. Ook zij maken fouten..." Dorinda van Kessel: „Dan wil ik wel bewijs wat mijn overtre ding was toentertijd. Sluiten ze maar foto's bij de acceptgiro!!" En Marjan Christiaans: „Voor beeld: je kind haalt kattekwaad uit. Je straft hem niet meteen maar 3 weken later heeft hij in eens uit het niets huisarrest. Hoe denk je dat dit overkomt?" Volgens wethouder Frank van Hulle vloeit de nieuwe aanpak voort uit de voortschrijdende digi talisering van tal van zaken bij de gemeente. Hij wijst in dat ver band ook op de invoering van het belparkeren. Van Hulle: „We zijn met Amsterdam de eerste gemeen te die dit nieuwe boetesysteem in voert. Het is dus nieuw en wat nieuw is, schrikt mensen mis schien af. We zijn dan ook vast van plan de zaak na verloop van tijd te evalueren en de opzet even tueel hier en daar bij te schaven." Het verwijt dat de bijzondere opsporingsambtenaren (boa's) voortaan vrijelijk hun gang kun nen gaan, zonder dat de overtre der nog kan bewijzen dat hij niet fout was, gaat volgens Van Hulle niet op. „Zoals dat tot nu ook al ge beurt, worden ook in de toekomst foto's van de overtreding gemaakt. Die kunnen dus altijd worden op gevraagd." Door de efficiëntere aanpak zijn de boa's straks ook ge makkelijker en vaker bij andere za ken inzetbaar. KLOOSTERZANDE. De gemeente Hulst heeft het voormalige ge meentekantoor aan het Hof te Zandeplein 13 in Kloosterzande verkocht. Compiet Kloosterzande BV heeft het pand, nadat de raad vorige week akkoord ging, voor 325.000 euro overgenomen. Momenteel zetelen Perkpolder Beheer BV en Omroep Hulst in het kantoor. Perkpolder Beheer huurt de bovenverdieping en blijft dat volgens contract tot het jaar 2019 doen. Omroep Hulst zal het pand binnenkort verlaten en vindt waarschijnlijk onderdak in de voormalige, leegstaande basis school van Hengstdijk. SLUIS. Het duurde even voor het maatje vet genoeg was, maar van daag kan het eerste vaatje haring in Scheveningen worden geveild. Een paar uur later is de, traditio neel door de middenstandsvereni ging opgezette haringparty in Sluis. Bij Bistro Bard'eau aan de Kaai gaan de eerste haringen het keelgat in en wordt een veiling ge houden voor een - door een nota ris bekend te maken - lokaal goed doel. De Hulster ondernemers houden morgen hun haringparty. ZEELAND 4 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 17 juni 2015 Zeeland»? ZEELAND SPORT 10 A Protest tegen parkeerbon thuis door Wout Bareman KUITAART. Prachtig natuurlijk, het bloeiende vlas, zoals hier bij Kuitaart. De verwachtingen over de opbrengst waren hooggespannen, maar het zal dit jaar een schrale oogst worden. „Het is te droog geweest", zegt Watze van der Zee, voorzitter van Vlasenhennep.nl. „Het vlas staat 70 tot 80 centimeter hoog en dat had wel 10 centi meter langer mogen zijn. Het zal nu niet meer groeien." Maar ook in België en Frankrijk zal de oogst tegenvallen, waardoor de opbrengst per kilo hoog blijft. Van der Zee: „Vorig jaar is die prijs zelfs 2,25 euro geweest. Ook de prijs voor de korte vezel en de lemen is goed." De oogst begint over een week of drie. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67