Met Hans en Nico de natuur in Johan Eikelboom onderzoekt of Nederland een beetje hufterproof is. Hij komt tot verrassende ontdekkingen. 'Meer mensen dan ik had verwacht spreken de hufters aan op hun gedrag.' ^doorsuzannatimmer Baardmannetjes Niet te missen op 17 juni 2015 a SERIE Is gebalsemd lijk van een oud collega? REPORTAGE Genezen of verbeteren r FILM VAN DE DAG kruimeldief „De EO wilde graag een programma maken over hufterig gedrag in de maatschappij. We lezen veel over agressie en asociaal gedrag op straat, in het verkeer, tegen ambte naren... noem maar op. Hoe gaan we eigenlijk met elkaar om? In Hufterproef houden we de maat schappij een spiegel voor. We laten zien hoe mensen reageren op hufte rig gedrag. Dit programma maakt duidelijk dat mensen wel degelijk voor elkaar opkomen, elkaar aan spreken op asociaal gedrag en dat er ook heel veel mensen absoluut hufterproof zijn." „Niet per se. We zoeken naar ver- borgencameramomenten waarbij we echt hufterig gedrag kunnen laten zien en mensen de kans geven om hufterproof te zijn. Maar het komt inderdaad vaak voor dat het in het echt gebeurt. Zo hadden we een situatie waarbij mensen langs de dierenarts gingen om een gezond dier in te laten slapen. Vol gens de dierenarts gebeurt dit bijna dagelijks. Kort na het uitzenden van de candid over dronken ambu lancebroeders, werden er twee aan gehouden die te veel hadden gedronken. Ook winkelpersoneel dat discrimineert en het toedienen van een verdovend middel in een kroeg komen regelmatig voor." „Sla de krant open en je vraag is meteen beantwoord. Tijdens onze opnames komen veel meer mensen voor een ander op dan ik had ver wacht. Natuurlijk lopen er genoeg mensen door bij asociaal gedrag. Maar heel veel mensen spreken onze hufterige acteurs onmiddellijk Het toedienen van een verdovend middel in een kroeg komt regelmatig voor aan, grijpen in waar dat kan en komen op voor degenen die bij voorbeeld gediscrimineerd worden. Dat gaat vaak gepaard met behoor lijk wat emotie, maar de werkelijk heid is een stuk positiever dan ik had ingeschat." „Voor het derde seizoen van 30n- derzoékt trekken we de onderwer pen iets breder. Ik duik samen met Anne-Mar en Danny weer verschil lende subculturen in en we probe ren echt te ervaren hoe die zijn. Zo heb ik net de opnames afgerond over illegaal straatracen. Als ik er aan terugdenk, gaat mijn hartslag meteen omhoog. Ook duiken we de kraakscene in; daar gaat het er niet al te zachtzinnig aan toe. Verder probeer ik samen met Danny te overleven in de Nederlandse natuur en hebben we een unieke aflevering over de problemen rond vluchtelin gen die illegaal naar Engeland wil len door zich te verstoppen in vrachtwagens van Nederlandse chauffeurs." Omroep MAX heeft daarom een tweede seizoen gepland van Baardmannetjes, dat op 24 juli begint. Als aanloop daarnaartoe zijn vanaf van daag herhalingen van het eerste seizoen. Nico de Haan kent de natuur als zijn broekzak, tekstschrijver en cabaretier Hans Dorre stijn hobbelt achter hem aan. De natuur doet Dorre stijn zichtbaar goed, blijkt in elke uitzending. Hij laat zich graag verrassen door de prachtige flora en fauna. Nico weet hem steeds te boeien met een verhaal of interessante anekdote. Zo trekken ze wandelend, fiet send of per boot door de natuur. Overnachten doen ze in een kleine camper. De reis is net zo belangrijk als de bestemming. 'Het duurste wat ik ooit voor mezelf heb gekocht, is mijn auto: een Ford Mustang' woensdag 17 juni 2015 GO VANDAAG KIJKEN Mint to roioooo oo 17 i..o! OflIK Hathaway pakt zijn kof fers voor een vakantie. In specteur Lewis bezoekt de vrouw van een verdwe nen oud-collega. Dan wordt er een gebalsemd lijk gevonden. Is er een verband? -> Lewis, NPO I. 21.20 uur. jaar is Man Bijt Hond al te zien. De vraag is: komt er een nieuw seizoen? NPO 2,18.50 uur. Bas Heijne zoekt naar een antwoord op de vraag: wat is de mens? In de laatste aflevering van De Vol maakte Mens richt hij zich op de grens tussen gene zen en verbeteren. -> NPO 2, 23.00 uur. Kruimeldief Robert Dow ney Jr. moet vluchten na een mislukte overval. Per ongeluk komt hij bij een casting voor een misdaad film terecht. Zo raakt hij betrokken bij een echte moordzaak. Kiss Kiss Bang Bang, SBS 9, 20.30 uur. HUFTERS EN HELDEN Hoe is Hufterproof tot stand gekomen? Baseren jullie de verborgen camera momenten op waargebeurde situaties? Zijn er mensen die deze hufters op hun gedrag aanspreken? 44 Je bent bekend van 30nderzoekt, een programma waarin je misstanden aan de kaak stelt en slachtoffers een stem geeft. Wat gaan jullie in het nieuwe seizoen gaan aanpakken? NPO 3, 20.30 uur. Hef is een gouden combinatie: twee bebaarde heren Hans Dorrestijn en Nico de Haan die samen door de natuur trek ken. NPO, 10.45 uur. Nico de Haan (I.) en Hans Dorrestijn. fotostefdenb Johnny de Mol vindt geld niet belangrijk. Waar is de mol?, SBS 6,20.30 uur. Bij Johan £ikelboom: 'Hufterproof maakt duidelijk dat mensen wel degelijk voor elkaar opkomen.' foto erikvan t wouo, - fgs^. j t. Ay

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53