Sr Gd 5 0 KLEINGELD Mijn geld ik t Elke week bevragen we een streekgenoot naar zijn financiële gewoontes. Vandaag leraar Kevin van Gorkom (30) uit Vlissingen. Hij haalde met zijn band l)e Hobbyisten het nieuws door het succes van 'Praat Zeeuws met me', een variatie op Kennv B's 'Praat Frans met me', ^doorjohndekok snuf-" iftfeijST tR :v De enorme exposure heeft ons veel opgeleverd. Dat is onbetaalbaar „De enorme investering in geld, maar ook in tijd, die we met de band moeten doen om onze ambi ties waar te maken. We willen graag de sprong naar festivals als Lowlands en Pinkpop maken en de grootste festivalband van Neder land worden. Dat is een realistische ambitie voor De Hobbyisten, denk ik. Het dilemma is dat ik om dat te bereiken zeker twee dagen in de week minder moet gaan werken. Dat is financieel gezien zo'n onze kere stap dat ik hem nog steeds niet durf te nemen." „Zonder de steun van Hans Kusters Music en Peter Boone Music Pro ductions zouden we het misschien niet redden. Kusters huurt de stu dio en de producer voor onze opna men in. Een weekendje studio kost al snel 1500 euro. Daar komt nog de vergoeding voor de producer en technicus bovenop. Een oefen ruimte huren kost 50 euro per keer. Bij optredens moeten we een bus huren, maar ook iemand voor het geluid en eventueel de camera. Een videoclip kost ook enorm veel geld, tussen de 1000 en 2000 euro. Een goede clip is minstens zo belangrijk als het liedje, dat is bij ons vorige album Ambitie fout gegaan. Dus we gaan daar nu meer in investeren, maar wel zo slim en goedkoop mo gelijk, zoals we bij Praat Zeeuws met me hebben gedaan." „Mijn collega-leraren zullen niet blij zijn, maar ja, ik klap voor mijn salaris in mijn handen. Het is enorm fijn om met de studenten op de Hogeschool Zeeland te werken, daar word ik blij van en er staat een fijne vergoeding tegenover." „Geen van beide. Je leeft nu. Als ik 1000 euro heb, ga ik op vakantie. Ik heb het slot op mijn rekening cou rant op 0 euro gezet en ik geef uit totdat ik daar aankom. We houden natuurlijk wel een buffer, maar de rest gaat al snel op aan een nieuwe telefoon, een duurdere auto, dure kleding voor de kinderen, noem het maar op. Voor de kinderen sparen we wel, via een aparte rekening." fl „Sneakers en kleding! Een echte fa naat ben ik niet, maar ik houd wel van mooie kleding. Het moet pas sen bij het moment en het is onder deel van mijn imago op het podium, om de afstand naar het publiek te overbruggen. Natuurlijk voel ik me er prettig bij, maar het gaat toch vooral om de rol die ik als rapper speel. Als huisvader en le raar houd ik het eenvoudig. Ik heb zeker twintig paar schoenen, daar besteed ik zo'n 2400 euro per jaar aan. Aan kleding besteed ik zo'n 1200 euro." „Wel een beetje als ik de berichten zo af en toe lees. Als leraar heb ik een pensioen, dus het speelt nog niet echt voor mij. Nemen wij als band de stap om professioneel te gaan, dan bouw ik als muzikant geen pensioen op. Nog een onze kerheid waar ik dan wat aan zou moeten doen." „Het was maar een grapje, maar de enorme exposure heeft ons veel op geleverd. Dat is onbetaalbaar. We hadden ineens een kledingsponsor die hippe kleding aan een hippe band wilde koppelen en we hebben dankzij de videoclip ook twee extra boekingen voor optredens op festi vals gekregen." Even lonen bij do buren Waterfles: niet nieer weggooien Sparen voor schoenen f BESPAARTIP Een week niks halen woensdag 17 juni 2015 IK HEB ZEKER TWKT1G MAR SCHOENEN' W Wat is je grootste zorg op financieel gebied? Wat is je grootste kwetsbaarheid? Ben je tevreden met wat je verdient? Sparen of beleggen? £3 n Wat is je grootste uitspatting? Maak je je zorgen om je oudedagvoor- ziening? Kleding is de grootste uitspatting van Kevin van Gorkom. foto ruben oreel 44 Brengt het succes van 'Praat Zeeuws met me' voor jullie als band wat op? Eventjes een autostoeltje, grasmaaier of barbecue nodig? Leen er één bij je buren via de Peerby-app. Plaats een oproepje en je hoort zo wie in je buurt het ge- benodigde artikel in bezit heeft. Wie niet zo'n goed gevoel heeft bij zijn wijk- genoten, kan bij Centraal Beheer een speciale leen- verzekering afsluiten. Weg met de weg- werpfles. Waterfles winkel.nl heeft de populaire Dopper in alle soorten en maten. Ook leuk: de glazen exemplaren, flessen van Lego en van roestvrijstaal. Wie graag een smaakje aan het water wil, kan ook eentje kiezen van Aladdin: die heeft een reservoir voor een stukje fruit. Schoenen heb je nooit genoeg. Met deze vrolijke gymp wordt sparen een makkie. (Leukespaarpotten.nl, €7,50) De vakantie is vaak al duur genoeg. Dus hoogste tijd om zuinig aan te doen. Tip: Sla een week eten en drinken buiten de deur over. Dus geen sauzijnen- broodje bij de benzine pomp, geen koffie in een op het station en geen terraslunch met collega's. Maak zelf koffie, smeer boterhammen of maak van kliekjes een lunch. Neem noten, drop of wor tels mee als snack.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49