4 I GELD GOI 20:42 Als we trendwatchers mogen geloven, gaal heel Nederland binnenkort aan de smartwatch. Maar is het wat? DOOR JEROEN KREULE Zitje met z'n tweetjes in een knus restaurant, be gint je tafelgenoot ineens moeilijke bewegingen te maken. Hij (of zij) frie melt de smartphone uit de broekzak en begint vervolgens op knopjes te drukken en op het scherm te swipen. 'Er kwam een berichtje binnen', klinkt het bijna verontschuldigend. Gadgetfreak Nick de Kruijk herkent de irritatie. „Het is best asociaal ge drag. In zo'n geval is een smartwatch echt handig: je hoeft hooguit je mouw op te stroken om te zien wie net een mail of appje heeft gestuurd. Ontgrendelen is niet nodig en de smartphone blijft gewoon in je broekzak." Een smartwatch is een slim horloge dat via bluetooth met je smartphone verbonden is. Zie het als een ver lengstuk van je smartphone, zegt productspecialist Jorrit Veenis van internetwarenhuis Coolblue. „Het zijn nu vooral nog de zogeheten early adopters die ze dragen, de massa zal echter snel volgen. Veel mensen denken bij smartwatches aan grote, logge, bijna sciencefictio nachtige apparaten, maar daar is al lang geen sprake meer van." Panellid Wouter de Heus overweegt op termijn een smartwatch te kopen, maar hij is ietwat sceptisch. „Ik vind één aspect echt belangrijk: dat een smartwatch mijn leven makkelijker moet maken. Zo niet, dan hoef ik hem gewoon niet." De drie panelleden Nick de Kruijk, Jorrit Veenis en Wouter de Heus be kijken drie smartwatches van een vergelijkbaar prijsniveau: de Moto rola Moto 360, de Pebble Steel Black Matte en de Asus Zenwatch. We be ginnen met de Motorola. „Ha, een rond scherm," zegt De Kruijk. „Zie je niet zo vaak bij een smartwatch." DE UITSLAG De veelbesproken Apple Watch is nog niet verkrijgbaar in Nederland. Voor wie niet kan wachten - of voor notoire Apple-haters - zijn er genoeg betaal bare alternatieven. Wij testten drie veel verkochte modellen. Een fraai apparaat met - hoera - slechts één knop, zegt De Heus. „Hoe minder knoppen, hoe beter. De ronde vorm heeft wel een nadeel: in tegenstelling tot een vierkant appa raat kun je veel minder informatie op het schermpje kwijt." Dan volgt de Pebble Steel. De Heus: „Hartstikke mooi ding. Er zitten twee bandjes bij. Kun je kiezen." Vee nis: „Deze is basic, maar hij werkt wel heel goed. En de accuduur is in drukwekkend." De derde en laatste smartphone is de Asus Zenwatch. De Heus: „Deze lijkt het meest op de Apple Watch. Ik had gehoopt we die ook zouden gaan tes ten. Jammer dat ie nog niet verkrijg baar is in Nederland." Alle drie zijn ze te spreken over het uiterlijk van de Zenwatch. Veenis: „Als ik zo'n zakenman in een mooi pak zou zijn, zou ik absoluut voor deze kiezen." De Kruijk prefereert de Pebble. „Wat ie doet, doet ie goed." De Heus twijfelt. De Asus is volgens hem absoluut de mooiste van de drie, toch gaat ook hij voor de Peb ble. „Als ik ze met elkaar vergelijk, kom ik hier op uit. En hij is water dicht." ONS PANEL pebble woensdag 17juni 2015 «SI Opper ste concen tratie bij het testpa nel tijdens de smart- watch-test in het pand van Cool Blue. FOTO DESIREÉ SCHIPPERS Smartphone voor kleine elektronica op de voet. JORRIT VEENIS (24) Productspecialist bij internetwarenhuis Coolblue op het ge bied van travel, weara bles en health. Weet niet alleen veel over smartwatches, maar ook over tenten, navigatiesys temen en hartslagmeters. de pols NICK DE KRUIJK (40) webdeveloper en gadgetfreak. Volgt de ontwikkelingen van WOUTER DE HEUS (47) Columnist Algemeen Dagblad, beroeps scepticus en Vinex- fan. Net als Nick gadgetfreak. Klust bij als iPhonedokter. June 11 J Pebble Steel, €199 Als enige geschikt voor An droid- en iOS-toestellen. Tot zeven dagen te gebruiken op een volle accu. Voor deze smartwatch zijn veel verschil lende apps beschikbaar, zoals een slaapmonitor. Nadeel: scherm heeft geen kleuren en een lage resolutie. Is de favoriet van De Heus en De Kruijk. Asus Zenwatch, €229 Alleen geschikt voor An- droid-toestellen. Heeft spraakbediening en is ge schikt voor mensen die met hun gezondheid bezig zijn: de Zenwatch heeft een eigen welnessapp die onder meer hartslag, stappen en caloriege- bruik meten. Is de fa voriet van Veenis. Motorola Moto 360, €275 Alleen geschikt voor Android. Is rond en lijkt daardoor het meest op een hor loge. Heeft spraak bediening, een hartslagmeter en een stappenteller. Mailtjes, appjes en sms'jes zijn volledig te lezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48