Dies Wagenaar heeft de smaak te pakken Eric tevreden wij tevreden. Sportgek zamelt geld in voor onderzoek naar MS 12 SPORT Domburgse wielrenner bereidt zich voor op de Tour de France. Hij rijdt de Franse ronde helemaal, een dag eerder dan de profs. De grote fond werd geopend met het overnachtconcours vanuit St. Vincent. Een driejarige blauwe duivin van Klaas van de Graaff pakte de provinciale winst. Voor de Arnemuidenaar was het niet zomaar een zege. Klaas van de Graaff leerde het duivenmelken van zijn vader, de in Zeeuwse dui vensportkringen gerenommeerde Cas van de Graaff. Die overleed op 20 december vorig jaar. „Ik ben wel gelukkig met deze winst maar ik had graag gezien dat mijn vader er getuige van was geweest", al dus Klaas, die zondag veertig jaar werd. De duif die voor de winst zorgde meldde zich zaterdagmor gen om 6.10 uur op het hok aan de Ooststraat in Arnemuiden. Klaas lag nog te bed, maar zijn zus Dora zag hem op het dak zitten terwijl vaste supporter Nico Marteijn hem ook al had opgemerkt. Klaas had voor dit concours twee duivinnen op het nest en twee weduwnaars ingezet. Aan de Kloetingse Kuiterswegeling was Dies Wagenaar al wel wakker. De duiven waren ook pas 's morgens om negen uur gelost en konden dus pas tegen de middag worden verwacht. Hij had zestien doffers ingezet, allen doffers op het oude vertrouwde weduwschap. „Ik speel al 45 jaar met de duiven, doe alles nog steeds hetzelfde. Het is dus niet echt te verklaren waarom ze de laatste weken zo naar huis komen." Dies pakt al jaren zijn prijzen in de Zeeuwse duivensport. Van de 45 jaar dat hij de duivensport beoefent, mag hij zich toch al veer tig jaar tot de beteren van de Zeeuwse duivensport rekenen. Zijn laatste provinciale zege da teerde overigens al van 2008. Toen pakte hij de winst op Orleans met jonge duiven. In Middelburg pak te Gijs Baan net naast de winst. De Zeeuwse generaal van 2012 pak te de tweede en derde snelste. Provinciaal Fontenay sur Eure met 3705 oude duiven: 1. D. Wagenaar (Kloetinge), 2,3. G. Baan (Middel burg), 4. P. d'Hondt (Hulst), 5. J. den Hengst (Zierikzee), 6. A. Scherpenisse (St.Maartensdijk), 7. J. van Spaandon- ck (St. Jansteen), 8. A. Capelle (Oud Vossemeer), 9. D. de Voogd (Yerseke), 10. P. Sturm (Hulst). Het is nog zeventien nachtjes slapen voordat de Tour de France van start gaat in Utrecht. Zeventien nachtjes. Maar niet voor Adriaan Provoost. De Domburgse schaatser zet zijn Tour-wek ker al een dag eerder. Hij begint op vrij dag aan zijn Ronde van Frankrijk, de dag-ervoor-variant. „We gaan met een groep van zo'n veer tig Nederlanders en Belgen de hele Tour rijden", legt Provoost uit. „We beginnen op vrijdag 3 juli met de proloog in Utrecht en werken dan van A tot Z alle etappes af, exact volgens de route-coördi naten. Alles precies één dag voordat de renners de echte Tour rijden." De reden voor Provoosts deelname aan de Tour-een-dag-ervoor is tweeledig. Natuurlijk is hij als fanatiek schaatser ge wend om veel op de fiets te zitten. „En dan is het als sporter gewoon het mooi ste om de Tour te kunnen rijden. Verge lijk het maar met een voetballer die droomt van een wedstrijd op Wembley; zo is voor een wielrenner de Ronde van Frankrijk het hoogst haalbare. Ik ben een sportgek. In februari reed ik nog in Calga ry, op het snelste ijs ter wereld, dan is de Tour een prachtige volgende uitdaging." De andere reden dat de 54-jarige schaatser meer dan 3000 kilometer gaat fietsen in drie weken is er één met emo tionele lading. „Een goeie maat van me heeft MS. Daardoor ben ik extra gedre ven, want ik kan nog wél allerlei gekke dingen doen. Ik hoop met deze inspan ning geld in te zamelen voor de Stichting MS Research. Die doet onderzoek naar MS, want er is nog veel onbekend over die ziekte." Provoost onderneemt zijn fietsavon- tuur samen met de 48-jarige Roedie Weststrate. „Een wielrenner pur sang", 'In februari reed ik nog in Calgary, op het snelste ijs ter wereld, dan is de Tour een prachtige volgende uitdaging' volgens Provoost. „Een dag niet gefietst is een dag niet geleefd, geldt voor hem. Hij heeft de Tour-een-dag-ervoor al twee keer gereden. Ze noemen hem Roedie 'Pantani' Weststrate, dus dan weet je het wel. Daarom was ik ook erg blij dat ik hem in de trainingen bij kon houden." Die trainingen kosten de twee Zeeuw en zo'n vijftien a twintig uur per week. „Ik wil goed voorbereid zijn en ook ge zond terugkeren. Want je gaat daar toch grenzen opzoeken." Speciaal getraind op de bergen heeft de Domburger niet. „Een schaatser kan onder zware belas ting en met vrij hoge weerstand goed blij ven functioneren, dat heb je in de bergen ook nodig. Daarnaast fiets je hier op de Oosterscheldekering wel met wind kracht zes, zeven recht op je bultDat is voor mij wind genoeg." De organisator van de Tour-een-dag- ervoor is Pascal Kolkhuis Tanke, een voor malig wielerprof. Hij was daarnaast ook nog chef d'équipe van de WK-profselec- tie en heeft later een reisbureau opge richt dat zich heeft toegelegd op fietsrei- zen over de hele wereld. De Tour-een- dag-ervoor 2015 is de derde editie van het evenement. „In 2010 werd-ie voor het eerst gereden. In 2012 volgde de twee de." Een tekort aan deelnemers zorgde er voor dat de ronde in 2014 niet doorging. „Ik heb toen nog overwogen om het zelf te organiseren, maar dat was onbegon nen werk. Het is onvoorstelbaar hoeveel tijd je daarin steekt." Kolkhuis Tanke pakte dit jaar de draad weer op en had in een vloek en een zucht genoeg inschrijvingen. Voor alles wordt gezorgd, de deelnemers hoeven 'slechts' te fietsen. „De hotels zijn gere geld. Soms slapen we in dezelfde hotels als de profrenners een dag erna. Er zijn busjes om ons naar het hotel te brengen en bij lange etappes, van meer dan 150 ki lometer, staat er langs de route twee keer een buffet om de benodigde 10.000 calo rieën naar binnen te krijgen." De deelnemers zullen zich straks ech te profrenners wanen in de Ronde van Frankrijk. Alhoewel er natuurlijk ook nog wel een verschilletje te vinden is. „Bij de grote verplaatsingen, bijvoor beeld. De heren vliegen, wij gaan met de bus." Eén verschil: De heren vliegen, wij gaan met de bus. Biervliet Marvin Meerman door Fred Rabout VLISSINGEN. De Bevelandse duiven waren afgelopen weekend weer het snelst thuis. De jaarlingen van Dies Wagenaar uit Kloetinge blij ven verbazen. Pakte hij vorige week de drie snelste van Zeeland op het vitesseconcours vanuit Roye, nu won één van zijn jaarlin gen het provinciale midfondcon- cours vanuit Fontenay sur Eure. Provinciaal St. Vincent met 1064 oude duiven: 1K. v.d. Graaf (Arne muiden), 2. S. Leloux Zn (Kapelle), 3. R. Ruben (Kloosterzande), 4. J. Dob belaar (Kloosterzande), 5. W. Geers (Hulst), 6,7,9. J. v.d. Bosch (Hengst dijk), 8. Comb. E M. Kint (Klooster zande), 10. M. Houtekamer (Oud Sab- binge). Provoost fietst door Willem Adriaansens Adriaan Provoost Adriaan Provoost (rechts) bereidt zich met zijn fiets- maat Roedie West strate voor op de Tour-een-dag-eer- der. foto Marcelle Davidse Adriaan Provoost OVERSCHRIJVINGEN AMATEURVOETBAL Amateurvoetballers hadden maan dag tot middernacht om over schrijving aan te vragen. In dit overzicht staan de spelers die in Zeeuws-Vlaanderen van club wis selden naar of uit een eerste se lectie in de vierde en vijfde klasse. Gestopte spelers of voetballers uit eigen jeugd zijn niet meegeno men. Zondag-vierdeklasser Sluiskil ver welkomt met tien spelers het grootste contingent nieuwelin gen. Ook Breskens, Corn Boys en Vogelwaarde zien veel nieuwe ge zichten hun entree maken bij de club. Kijk op www.pzc.nl/sport voor het overzicht van alle Zeeuwse clubs. VIERDE KLASSE (zaterdag) Niwiwj Arjan en Fabian Lefeber (Koewacht), Roy"cFverbeeke (Terneuzense Boys), Robbie Meeusen (Zaamslag), Sebastian Dees (Zaam- slag), Kevin de Roode (geen club). Vertrokken: Daniël Deenen (FC Axel), Tim Vael (RIA W.). VIERDE KLASSE (zondag) Aardenburg Nieuw: geen Vertrokken: Wouter de Visser (Breskens), Bryan de Waele (Breskens), Jan Meijaard (Bres kens), Michel Broeckaert (Biervliet), Merijn van der Plas (Oostburg). Nieuw: Lars van 't Westeinde (Terneuzen), Mi chel Broeckaert (Aardenburg). Vertrokken: Gokhan Ersahin (Terneuzense Boys). Breskens Nieuw: Marvin Meerman (Arnemuiden), Jes- per Poortvliet (Arnemuiden), Soufian Doorns (RIA W), Ayoub Dooms (RIA W), Jan Meijaard (Aardenburg), Bryan de Waele (Aardenburg), Wouter de Visser (Aardenburg), Kika Menue (Groede). Vertrokken: Tim van Hasselt (RIA W), Bart van den Hemel (Groede), Edwin Brand (Groe de). Corn Boys Nieuw: Quincy Lankhorst (Terneuzense Boys), Joel Mieras (Hoek), Quinten Bakker (Hoek), Jo- ram Scheele (FC Axel), Gerben de Beleir (RIA W), Niels van Geersaem (Sluiskil), Christof Ger- Waarom Eric zo tevreden is over ons verzekeringspakket? Lees zijn verhaal op zlm.nl of vraag het uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40