Poster raakt romantische ziel bezoekers van buiten de provincie Tor 2015 Vlissingen 20 September 2"" ZEELAND 9 Jan Vantoortelboom Dimitri Verhulst Hanna Verboom Michiel van Erp Marina Blok Olga Zuiderhoek www.niirfbythesea.nl De in Ossenisse woonachtige Vlaming Jan Van toortelboom (1975) maakte de afgelopen jaren naam als romanschrijver. Zijn debuut 'De verzon ken jongen' won De Bronzen Uil 2011 en de Prijs Letterkunde West-Vlaanderen (2012). Zijn twee de roman 'Meester Mitraillette' (2014) werd mede door 'De Wereld Draait door' een groot succes. De Belg Dimitri Verhulst (1972) schrijft sinds 1999 romans, verhalen, novelles, poëzie en toneel. Zijn roman 'De helaasheid der dingen' (2006) kreeg de Gouden Uil Publieksprijs en werd ver filmd. Hij won de Libris Literatuurprijs met 'God- verdomse dagen op een godverdomse bol' (2008). Dit jaar schreef hij het Boekenweekgeschenk. De poster voor de zeventien de editie van Film by the Sea heet 'Wuthering Haam stede'. De Maastrichtse fo tografe Clea Betlem, die voor de pos ter fotografeerde, verwijst daarmee naar de in 1847 verschenen roman Wuthering Heights - Woeste Hoogten - van de Britse Emily Brontë. „Die ro man raakt mijn romantische ziel", zegt Clea Betlem. Gisteravond onthulde zij de nieu we poster samen met burgemeester Letty Demmers van Vlissingen. Bet lem maakte de foto in april in de dui nen van Burgh-Haamstede. Op de ach tergrond is de vuurtoren te zien. De vrouw op de poster is theatermaak ster Suzan Tolsma. De doornenstrui ken worden in de lucht herhaald. En de wind heeft voor een traan gezorgd op de wang van het fotomodel. Clea Betlem: „Waarmee ik zeg dat het le ven niet altijd over rozen gaat." Hanna Verboom (1983) is actrice en regisseur. Ze werd geboren in Bel gië en groeide op in Afrika. Op haar twaalf de kwam ze naar Neder land. Ze studeerde filo sofie en economie. Als presentatrice van Top Of The Pops werd ze landelijk bekend. Ze speelde in films als 'Deuce Bigalow 2'. Ook was ze te zien in de tv-serie Feuten. Marina Blok studeerde van 1978 tot 1984 Neder landse literatuur en Film theater aan de Univer siteit Utrecht. Sinds vijftien jaar is ze als hoofd Drama bij de NTR verantwoordelijk voor produc tie van films en televisieseries. In 2014-2015 pro duceerde ze de serie 'A'dam - E.V.A.' Ze was co-producent van de film 'Dorsvloer vol confetti'. Michiel van Erp (1963) maakt sinds 1992 docu mentaires en televisie programma's. Hij stu deerde industrieel ont werpen in Delft. Zijn naam is verbonden aan onder andere de serie 'Hollands welvaren' (2013- 2015). Voor de dra maserie 'Ramses' kreeg hij internationale lof: Nipkowprijs, Gouden kalf, Gouden TV-beeld en een Prix Europa. Olga Zuiderhoek (1946) was lang verbonden aan het Werktheater Amsterdam. In 2012 won ze een Gouden Kalf voor haar rol in de film 'Süskind'. In de musical 'Soldaat van Oranje' was ze koningin Wilhelmina. Vanaf december 2015 staat ze met Adriaan van Dis in het theater met 'Ik kom terug'. WOENSDAG 17 JUNI 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37