Onderzoekscommissie krijgt hulp van bureau Unieke proef draadloos internet Cadzand-Bad De nieuwe vakjury •Film by the Sea hoopt op meer 8 ZEELAND Kelzeyi speciaal voor ie Wielerfans! Veel sponsors hebben geen geld voor Film by the Sea. Groei van het aantal bezoekers moet uitkomst bieden. Adriaan van Dis Joke van Leeuwen #Twitter MIDDELBURG. De onderzoekscom missie voor de Sloeweg zal vrij wel zeker bestaan uit een aantal Statenleden, aangevuld met ex terne deskundigen. Een parle mentaire enquête en een Reken- kameronderzoek zijn van de baan. Een tijdelijke onderzoekscom missie onderzoekt op het ogen blik hoe alle feiten over het Sloe- wegdebacle boven tafel kunnen worden gehaald. Een enquête commissie valt vrijwel zeker af. Zo'n commissie had betrokke nen onder ede kunnen horen. Maar anders dan de commissies die de Tweede Kamer instelt, mag een provinciale enquête commissie niet de rol van Provin ciale Staten zelf onderzoeken. En dat is wel de bedoeling. Een onderzoek door de pro vinciale Rekenkamer ligt ook niet voor de hand. Het Sloeweg- dossier is daarvoor te politiek, meent de tijdelijke commissie. Gedacht wordt nu aan een commissie van Statenleden, on dersteund door een extern onder zoeksbureau. De Statengriffie gaat daarvoor drie kandidaten zoeken. Naast een dossieronder zoek kan de commissie inter views afnemen en een hoorzit ting organiseren. MIDDELBURG. De provincie trekt 40.000 euro uit voor een pilot met draadloos internet in de om geving van Cadzand-Bad. Onderzoek heeft uitgewezen dat 12.000 adressen in het buiten gebied in Zeeland geen goede in ternetverbinding hebben. Het aanleggen van een glasvezelka bel is veel te duur. Een zendin- stallatie met draadloos internet kan een oplossing zijn. Het be drijf Greenet gaat dat nu probe ren in een straal van vijf tot zes kilometer rond Cadzand-Bad. Er moeten ten minste vijftien adres sen meedoen, waaronder vier re- creatiebedrijven met meer dan honderd plaatsen. Als de proef slaagt, betaalt het bedrijf de sub sidie aan de provincie terug. Het is nog niet bewezen dat de tech niek werkt bij grote recreatiebe- drijven en met de piekbelasting in het hoogseizoen. De proef is uniek voor Nederland. Finish Tour de France Parijs va €159 London Prudential Ride va €179 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 JB @juaniphone @Gem_Terneuzen beetje raar niet Zo weet je toch niet of je fout stond En dan herinner je het misschien ook niet meer#laf Online Top-5 Studenten Zeeland Blog RudeStats VLISSINGEN. Voor directeur Leo Hannewijk van het festival Film by the Sea is de economische cri sis nog niet voorbij. Dit jaar ge ven veel sponsors de voorkeur aan de Tour de France, die op 5 juli door Zeeland rijdt. Gisteren werd in Vlissingen de speciaal voor de zeventiende editie van her festival gemaakte poster ont huld. Ook werden de juryleden gepresenteerd, die de beste boek- verfilming gaan kiezen. De Brit se film 'A royal night out' is de openingsfilm van het festival. Vanwege de bezuiniging van ruim 100.000 euro wordt er dit jaar geen Life Time Achievement Award uitgereikt. Het aantal films daalt van 125 naar 100. De nieuwe filmzaal naast CineCity is niet op tijd operationeel. De nieuwe foyer wel. Hannewijk hoopt dit jaar op 50.000 bezoekers, waarvan een kwart van buiten Zeeland. Afge lopen jaar waren er 46.000 film kijkers, waarvan 20 procent niet-Zeeuwen. Eén van de ma nieren waarop hij het aantal be zoekers denkt op te krikken is door op de populaire gala-ope ning van het festival minder gas ten en meer betalende bezoekers toe te laten: van de 1220 kaarten gaan er 500 in de verkoop. Boekverfilmingen vor men elk jaar het hoofd onderdeel van het festi val Film by the Sea. Gis teravond werd in bioscoop Cine City in Vlissingen de nieuwe vakjury bekendgemaakt, die dit jaar bepaalt welke van de twaalf ingezonden literatuurverfilmin gen met de eerste prijs aan de haal zal gaan. Traditiegetrouw be- staat het gezelschap uit Neder landse en Vlaamse schrijvers, re gisseurs en acteurs. Schrijver Adriaan van Dis is voorzitter van de vakjury, hij volgde in 2014 Rinus Ferdinan- dusse op. Vorig jaar werd de Film- en Li teratuurcompetitie gewonnen door I Won't Come Back van II- mar Raag. Adriaan van Dis (1946) is voorzitter van de vak jury. Hij schreef diverse romans, reisverhalen en novelles. Tussen 1983 en 1992 kreeg hij nationale bekendheid met zijn boekenpro gramma 'Hier is... Adriaan van Dis'. In 1983 debuteerde hij met 'Nathan Sid'. Met de ro man 'Ik kom terug' won hij dit jaar de Li- bris Literatuurprijs. Joke van Leeuwen (1952) woont sinds 2002 in Antwerpen, daar voor ondermeer in Am sterdam, Maastricht en Brussel. Ze schrijft voor kinderen en volwasse nen, illustreert en is ca baretière. In 2012 kreeg ze voor haar hele oeuvre de Constantijn Huygensprijs. Met haar roman 'Feest van het be gin' won ze in 2013 de AKO Literatuurprijs. effeweg.nl door Ernst Jan Rozendaal 4 daagse busreis-Vertrek: 24 juli Reisbeoordeling: 7,9! Beleef de finish van de Tour de France en breng een bezoek aan Parijs! Verblijf in een comfortabel hotel o.b.v. logies en ontbijt Moedig uw favoriet aan op de Champs Elysées en duik in de sfeer van de tour! 4 daagse busreis-Vertrek: 1 augustus Roompot fanarrangement Moedig het Team Roompot Oranje Peloton aan tijdens de London Prudential Ride én geniet daarna van een dag in het centrum van Londen! Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Inclusief een meet greet met Team Roompot Oranje Peloton Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Wie in Terneuzen fout parkeert of zijn parkeertijd laat verlo pen, krijgt voortaan de boete thuisgestuurd. Het leidt tot fel le protesten. Tot nu toe vond de foutparkeerder eerst een bonnetje onder de ruitenwis ser. 1. Motorrijder overlijdt na onge val in Philippine 2. Zeeuwen maken meer kans op prijs in Postcode Loterij 3. Uitbater van datacenter in bunker Kloetinge is failliet ver klaard 4. Gestrande vrachtwagen blok keert Westerscheldetunnel 5. Niemand vindt zichzelf schul dig aan dood van baby in Knok- ke Of je nu op de Zeevaartschool zit, de pabo doet, studeert aan de Roosevelt Academy of een opleiding volgt over aquatische ecotechnologie: op de website en Facebookpagina 'Studenten in Zeeland' vind je van alles over studeren in deze provincie. Naast nieuws gericht op studen ten, is er informatie over evene menten, lifestyle en alles dat studenten in Zeeland bezig houdt. Ook vind je er elke dag een ver haal of interview met een stu dent. www.studentinzeeland.nl of facebook.com/studentinzeeland PZC-sportverslaggever Rudy Boogert is gek van cijfers en feit jes. Dat komt mooi uit in zijn weblog over Zeeuwse voetbal statistieken. Welke club heeft het meeste gescoord? Welke speler heeft het laatste officiële Zeeuwse doelpunt van dit sei zoen gemaakt? Je leest het op www.pzc.nl/rudestats Kijk op www.pzc.nl of 0 GPpzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Publiek kan filmfestival lucht geven door Jan van Damme NU VANAF meer dan tevreden vakantiegangers! effeweg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36