Festival met foodtrucks haakt af om kosten 2,50 Collectief taxivervoer 6 WALCHEREN Middelburg, Veere en Vlissingen stoppen na de zomer met het aanvullend vervoer voor ouderen. Scholieren houden fancy fair Rugbyers duwen rolstoelen DOMBURG. Het aanvullend oude renvervoer op Walcheren stopt per 1 september. Ruim 1200 inwo ners van Veere, Middelburg en Vlissingen die in het bezit zijn van een taxipas voor het aanvul lend ouderenvervoer, kunnen tot en met 31 augustus 2015 met de taxi blijven reizen. Mensen die vinden dat ze na die datum toch vervoer nodig hebben, kunnen volgens de ge meenten aankloppen bij Porthos. Bij dit Walchers zorgloket wordt gekeken of er meegereden kan worden met iemand. „Wellicht is er een vrijwilliger die kan hel- 'Het oude vervoer was leeftijdsgebonden, nu kijken we wie vervoer nodig heeft' pen of is het mogelijk om ge bruik te maken van het collectief taxivervoer", aldus de Veerse wet houder Chris Maas. Ook komt Connexxion met een speciale kortingspas voor Zeeuwen van 65 jaar en ouder. „Op maandag tot en met vrijdag, vanaf 09.00 uur, en in het week end kunnen zij dan met korting met de bus mee." Senioren kunnen op dit mo ment tegen een gereduceerd ta rief gebruik maken van het col lectief Wmo-taxivervoer. Dit heet aanvullend ouderenvervoer. Het is bedoeld voor senioren van af zestig jaar (Vlissingen) of ze ventig jaar (Middelburg en Veere). Het aanvullend ouderen vervoer wat nu in opdracht van de gemeenten op Walcheren rijdt, is aanvullend op het Wmo-vervoer en volgens Maas geen wettelijke taak. Sinds 1 januari 2015 is de nieu we Wet Maatschappelijke Onder steuning van kracht en zijn er geen passen voor aanvullend ouderenvervoer meer verstrekt. Vierhonderd van de 1225 met een pas voor aanvullend ouderen vervoer, boekten minimaal één rit tussen 1 oktober 2014 en nu. Zo'n honderd inwoners gebrui ken de pas minstens eenmaal per maand. Maas: „Maar er zijn er ook die wel een pas hebben maar er geen gebruik van maken." Wim van Os van Eeterij op Wielen, de organisator van het Foodtruckfestival dat 3, 4 en 5 juli op de Brouwersdam zou plaatsvinden, betreurt zijn be sluit. Het festival gaat niet door omdat de gemeente Schou- wen-Duiveland haar toezegging niet na zou komen. Van Os: „De Brouwersdam zou de hotspot van de Tourfmish worden. Neel- tje Jans zou alleen voor vips zijn. De rest zou naar de Brouwers dam komen. Dat blijkt niet het geval te zijn. Neeltje Jans wordt de hotspot." Van Os is niet boos op de ge meente: „We hebben keurig een vergunning gekregen en er is ons zelfs nog gevraagd twee extra clusters met foodtrucks te laten komen. We zouden daar met een kleine vijftig mobiele eethuisjes hebben gestaan." En toch belde Van Os de foodtruckers af. „De gemeente maakt haar toe zeggingen niet waar. Er zouden drie Led-schermen worden ge plaatst, maar die komen niet meer omdat de gemeente er geen budget voor heeft. Er zijn acht tot tien bewakers nodig en zes EHBO'ers. Die moeten we nu zelf betalen. Dan houdt 't voor ons op. Dit is een gratis festival." Rens Vermeer, evenementen coördinator, ontkent dat de ge meente daarvoor zou zorgen. „We hebben gezegd dat het wel licht handig zou zijn van onze le veranciers gebruik te maken. Dat had ze wat korting opgeleverd." In de regio Spreekuur over rijbewijskeuring Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbe wijs moeten worden gekeurd, kun nen hiervoor vrijdag terecht voor een spreekuur bij Het Getij in Mid delburg en Woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Voor informatie en een afspraak kunnen belangstellenden tijdens kantooruren naar het landelijke af- sprakenbureau van Regelzorg Rijbe- wijskeuringen bellen: 088 23 23 300. Zevende editie Veers Muziek Festival Voor de zevende keer op rij wordt zaterdag het Veers Muziek Festival gehouden. Het festival staat garant voor een dag vol muzikale optre dens en activiteiten. Alle zeven mu ziekverenigingen (harmonie, fanfa re en brassband) uit de gemeente Veere nemen deel. Dit jaar is de or ganisatie in handen van muziekver eniging Veere's Genoegen. Het programma begint om 10.30 uur en eindigt om 17.30 uur. Kreekloop rond kreek Westkapelle De Kreekloop in Westkapelle is een decennia oude prestatieloop waar iedereen aan mee kan doen. Deze laagdrempelige loop is bijzon der geschikt voor starters, maar ook voor hardlopers die trainen voor de Kustmarathon. Langs de Kreek van Westkapelle kunnen van avond vanaf 19.30 uur een of twee rondjes van 2.7 kilometer worden afgelegd. De start is aan de Ridder kerklaan, waar ook de inschrijving is. Mijn dorp, mijn stad Taxatiedag Het Zeeuws Veiling huis in Middelburg houdt morgen een gratis taxatiedag voor kunst en antiek. Er kunnen ook stukken ingebracht worden voor de veiling, die om 9.00 uur begint. Tent+ Leerlingen van basisschool Twee master-Kameleon in Oost-Sou burg houden woensdagmiddag van 14.30 tot 18.30 uur een fancy fair bij hun school aan de Jan de Priesterstraat. Danique, Nina, Iris, Lisanne, Mey- gan, Fenna en Naomi uit groep 7 van de basisschool zijn de organi satoren van de fair, samen met leerkrachten en ouders. Het resul taat is een afwisselend program ma met verkoop van tweedehands speelgoed en kinderboeken, een springkussen en een rad van for tuin. Kinderen kunnen zich laten schminken en diverse spelletjes doen. Door alle leerlingen op school is er geknutseld en ook de ze kunstwerkjes zijn te koop voor het goede doel. De opbrengsten gaan naar het Sophia kinderzieken huis en het Ronald McDonald Huis Sophia in Rotterdam. Koudekerkseweg 139» 14.00 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film Phoenix Jan de Priesterstraat 4,14.30-18.30 uur - Fancy Fair door leer lingen Tweemas ter-Kameleon Restaurant De Werf, 17.30 uur - Veerse Haring Party Ons Plekje, Falckstraat 4, 9.00 uur - Wandeltocht van 5 of 10 km; Bad- strand, 09.45 uur - Vlissingen 700 jaar Scheldemond Colle ge Cup; Oude Markt, 13.00 uur - Rommelmarkt; WVO Zorg, Vrede- hoflaan 370,19.00 uur - Jaarlijkse Rol stoel Boulevardloop Ridderkerklaan, 19.30 uur-Kreek loop Minicamping De Visser, 10.00-11.00 uur - Just Bounce; Catharinakerk, 20.30 uur - Zomera vondconcert Gemeenten schrappen taxipasjes door Emile Calon Chris Maas, wethouder Veere door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE. „We vinden het zelf ook vreselijk. Maar we kun nen beter nu ons verlies pakken dan daar gaan staan en vaststel len dat er weinig te beleven valt." MIDDELBURG/VLISSINGEN Bij de RestoRank in Oost-Souburg kunnen mensen met een kleine beurs vrijdag terecht voor een maaltijd. Ook alleenstaanden zijn welkom. RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand gehouden in De Rank, de zaal achter De Wijngaardkerk in de Kanaalstraat. De maaltijden worden om 18.00 uur geserveerd. De zaal is open vanaf 17.00 uur. Opgave via 0118-470860 of restorank@gmail.com. De onkosten bedragen 2,50 euro. VEERE WESTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG Komende vrijdag opent Tent+ haar deu ren aan de Arnestein- weg in Middelburg. Tent+ is naar eigen zeggen de grootste kampeerwinkel voor de regio Zeeland. Er is zo'n 1200 m2 ruimte voor kampeer- benodigdheden, een tentenshow met 36 verschillende soorten en diverse vouwwa gens. OOST-SOUBURG MIDDELBURG DJ Morninglory DJ Morninglory draait vrijdag Progres sive House ©Velvet Lounge bij ZenC in Middelburg. Het op treden begint om 22.00 uur. MIDDELBURG Jeu de Boules Plein 1940 in Middel burg is vrijdag en za terdag het decor voor jeu de boules-wedstrij- den. De organisatie is in handen van Club Jeu de Boules Middel burg in samenwerking met de gemeente Middelburg en Vita Event. Het Hildernisse- toernooi op zaterdag is alleen voor wed- strijdboulers (licentie houders). Maar het Herbergtoernooi op vrijdagavond is een promotietoernooi en opengesteld voor een ieder die een balletje wil gooien. MELISKERKE Expositie In de Odulphuskerk in Meliskerke is van 20 juni tot en met 12 september een exposi tie te zien van twaalf schilderijen, die be werkt zijn met schel pen. Ze stellen zes ver halen uit het Oude Testament en zes ver halen uit het Nieuwe Testament voor. MIDDELBURG. Rugbyers van Oemoemenoe gingen gisteravond op stap met bewoners van zorgcentrum Rustenburg. Ze maakten samen een rol- stoeltocht door Middelburg. Ze kregen daarbij steun van burgemeester Harald Bergmann, die ook plaats nam achter de rolstoel. Samen met familie van bewoners, vrijwilligers en medewerkers van Rus tenburg liepen ze door de wijk, onder begeleiding van junior drumcorps Johan Friso. Zij begeleidden de stoet het laatste gedeelte van de route, vanaf het Ab dijplein. Als afsluiting van de tocht door de stad werden de deelnemers getrakteerd op ijs van ijsboerderij De Koehoorn uit Meliskerke. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34