Amsterdam aan CULTUUR 27 Film over Mark Stroop in Irak 'Zayn Malik niet terug naar One Direction' Loes Luca's Doorlopende voorstelling Clean Pete Tjitske Jansen Oost West Harry Piekema Onbekend Conny Janssen Danst Manoeuvre Regisseur Hanro Smitsman (Skin, Schemer) gaat het verhaal verfilmen van Mark Stroop. De eigenaar van een Nederlands au toverhuurbedrijf werd vorig jaar wereldnieuws toen hij naar Irak afreisde in een poging zijn gestolen auto's terug te halen. Het scenario van de film, die als titel Stroop heeft gekregen, wordt geschreven door Willem Bosch (Van God los). Acteurs zijn nog niet bekend. „Stroop vertelt een urgent en aan de actualiteit gelinkt verhaal", stelt Smitsman. De film moet medio 2017 in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. Zayn Malik keert niet terug naar One Direc tion. Fans van de band raakten afgelopen weekeinde in de war nadat een afscheidsbe- richt van Facebook verdween en de biografie van Malik terugkeerde op de website van de groep. Een woordvoerder van de zanger bena drukt dat Zayn werkt aan een solocarrière. Loes Luca, na vijftien jaar te rug als boegbeeld van de Pa rade, heeft haar eigen huis nagebouwd. In een speciaal gemaakte, doorlopende voor stelling krijgen we een kijk je in haar leven. Een reali- tysoap is het. Als publiek weet je nooit wat je krijgt. Misschien zit de actrice net haar teennagels te lakken, krijgt ze bezoek, staat ze on der douche, maakt ze ruzie of is ze aan het repeteren. Echte voyeurs kunnen met een voordelig een drieritten- kaart kopen: dat is drie keer gluren naar de Rotterdamse comédienne voor de prijs van twee. Je zal namelijk maar net dat amoureuze telefoongesprek missen omdat je een nieuw roséetje haalt. De stemmen van Loes en Renée Wijnhoven zijn nau welijks uit elkaar te houden. De dames zelf ook niet. Dat heb je met tweelingen. Twee stemmig zingen ze Neder landstalige teksten, die lief lijk klinken maar vaak verma kelijk hard zijn. Renée speelt daarbij cello en Loes gitaar. De zusjes toerden eerder met bekende mannen als Anne Soldaat en Lucky Fonz III. Voor de Parade halen ze er een dame bij: dichteres Tjits ke Jansen. Haar poëziedebuut Het moest maar eens gaan sneeu wen maakte haar in één klap bekend. Dit jaar verscheen haar eerste proza. In de voor stelling Oost West vinden Jan sen en Clean Pete elkaar in teksten en liedjes over herin neringen en verlangen naar een idyllische plek om te wo nen. (Utrecht, Amsterdam) De naam Harry Piekema zegt u misschien niets. Toch we ten we allemaal wie hij is: de man van de Albert Heijn-re- clames. De aimabele super marktmanager meneer Van Dalen, die fitnessles gaf bij de potten pindakaas, Sneeuw witje de rode appels wees en die de Vijfde van Beethoven speelde op de te sparen kris tallen glazen. Piekema stopte eind vorig jaar met de recla mes. Na tien jaar was het mooi geweest tussen de schappen. Door al die spotjes kennen miljoenen mensen hem, maar wie kent hij zelf? Dat moet meer in balans en daarom speelt hij Onbekend. Een voorstelling waar de ac teur wil leren kennen door samen te zingen, te dansen en vooral veel te lachen. Pie kema speelt op de Parade in alle steden. Niet alleen de Parade viert dit jaar een jubileum, Conny Janssen Danst doet dat ook. Met de voorstelling Manoeu vres staat dit moderne dansge zelschap uit Rotterdam na tien jaar opnieuw op het festi val. De show, op aanstekelij ke muziek van onder ande ren Neil Sedaka, is niet min der actueel. Vier dansers, twee mannen en twee vrou wen, proberen de dagelijkse sleur te doorbreken en zetten hun beste moves in om eenie der te verleiden en voor wat opwinding te zorgen. Het is een voorstelling over verlei den en het gebruiken van af leidingsmanoeuvres om te krijgen wat je wilt. WOENSDAG 17 JUNI 2015 (Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Amsterdam) (Rotterdam, Den Haag)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27