Contador keert terug in koers 'Een Kittel op zeventig procent kan ook winnen' Alpecin SPORT 19 Nederlandse leider in klassement pakt wat extra seconden bij tussensprint en mag weer podium op in Zwitserland. Michelin mengt zich in strijd om F1-banden SCHWARZENBACH. Hij ging 'm ver liezen, die gele trui. Het verwach te scenario was dat Peter Sagan in etappe vier met bonificatiesecon den over Dumoulin heen zou wip pen in de Ronde van Zwitserland maar de Limburger hertekende de film door bij een tussensprint zelf drie tellen terug te pikken. „Het leek wel of niemand op zat te let ten. Ik zat van voren en hoefde er nauwelijks voor te sprinten", al dus een grijnzende Dumoulin. Wat uiteindelijk ook meehielp was dat de Australische sprinter Michael Matthews in Schwarzen- bach voor Sagan de etappe won, waarmee de Slowaak op één tel van het geel strandde. „Ach, veel maakt het niet uit", bleef Dumou lin nuchter. „Morgen (vandaag, red.) raak ik het geel op de Retten- bachgletscher toch sowieso kwijt. Ik heb gister een videootje op You- Tube zitten kijken van die klim in de DeutschlandTour. Levi Leiphei- mer won en het zag er loodzwaar uit. Ik ga mooi in m'n eigen tem po omhoog. Doe wel alsof het een tijdrit is." Vijf renners kozen gisteren de aanval in Zwitserland maar Tho mas de Gendt, Davide Malacarne, 'Het leek of niemand op zat te letten. Ik zat van voren en hoefde amper te sprinten' Stijn Devolder, Alex Howes en Fre- derik Backaert werden al ruim vijf tig kilometer voor de finish inge haald door het peloton. Vanwege de minimale verschillen in de top van het klassement barstte een strijd los om de bonusseconden tussen Tom Dumoulin en Peter Sa gan. Alleen de etappezege kon Sa gan nog aan de leiderstrui helpen maar hij kwam in de eindsprint net te kort. Dumoulin kon in slotfase niks betekenen voor zijn ploeggenoot John Degenkolb die is aangewe zen voor de sprints. „Ik moest vechten voor mijn eigen positie. Het was de juiste beslissing om dat van het verschil nog maar zo weinig over is", reageerde hij. Om daarna met een glimlach zijn ver trouwde zwart-witte koerstrui weer aan te trekken. „Het is leuk hoor, dat geel. En al die aandacht en interviews horen er ook alle maal bij. Maar dat is niet het leuk ste deel van mijn beroep." GILBERT MIST DE TOUR Ploegleider Addy Engels erken de dat behoud van de leiderstrui niet het belangrijkste doel was. „Maar we zijn blij dat we 'm nog voor ten minste één dag hebben. We moeten onze kansen voor het algemeen klassement na de hele moeilijke etappe morgen opnieuw inschatten." Contador nam na zijn zege op 31 mei in de Giro vijftien dagen 'actieve rust', liet zijn ploeg Tin- koff-Saxo weten. „Ik hoop in top conditie aan de start te staan van de Route du Sud", gaf de 32-jarige Spanjaard te kennen. „Fysiek en mentaal voel ik de Giro wel nog, vooral de inspanningen van de slotweek hebben er ingehakt. Daarom heb ik geprobeerd om de voorbije dagen zo veel mogelijk te rusten. De focus lag op herstel." Contador wil graag de dubbel Giro-Tour in één jaar realiseren. „Ik weet niet wat het zal kosten, maar ik ben enorm gemotiveerd om het te proberen. Het is een er varing die nieuw voor me is. Ik kijk ernaar uit." CLERMONT-FERRAND. Michelin wil vanaf 2017 de exclusieve bandenle verancier in de Formule 1 wor den. Het contract van de Formule i-organisatie met de huidige leve rancier Pirelli loopt eind 2016 af. Geïnteresseerde fabrikanten had den tot 17 juni de tijd zich aan te melden. Michelin-chef Pascal Couasnon: „We hebben het al een tijdje over de Formule 1, omdat we teleurgesteld zijn over de ban den die nu worden gebruikt." Pirelli ontwierp in opdracht van de Fi-leiding een snel slijtende bandensoort, die veel pitstops moest garanderen. De slijtgevoeli- ge banden kregen veel kritiek van coureurs en fans. Couasnon wil het rubber daarom weer een stuk duurzamer maken. Daarnaast wil Michelin overstappen op een gro ter formaat velgen. Michelin was eerder van 2001 tot en met 2006 actiefin de konings klasse. Het antwoord ligt in de Ster ZLM Toer, die vanavond met een proloog van start gaat in Goes. Als het een beetje meezit, kunnen de sprinters de komende vijf dagen drie keer aanzetten voor een mas saspurt. Alleen de traditionele Ar- dennenrit op zaterdag zal te lastig zijn voor hen. Kittel, die in januari een ver woestend virus opliep, was twee weken terug nog pessimistisch over zijn kansen om de Tour te ha len. Een goede hoogtestage, een bemoedigend optreden in Rund um Köln (waar hij de spurt van het peloton won) en sterk verbe terde waarden, deden de stem ming bij de Duitser omslaan. „Maar Marcel blijft reëel", zegt zijn ploegleider Mare Reef. „Eerst maar eens kijken hoe het deze week gaat. Daarna pas nemen we een besluit." Lotto Soudal-ploeg leider Bart Leysen zou het nu al wel weten. „Ook al is Kittel maar zeventig procent, dan nog doet hij mee voor de winst." Leysen is de ploegleider van André Greipel, die andere Duitse powersprinter. In de drie verwach- Marcel Kittel liep een virus op, maar is op de weg terug. De Ster ZLM Toer is zijn laatste test voor de Tour de France. te massasprints in Rosmalen (mor gen), Buchten (vrijdag) en Boxtel (zondag) zal hij in ieder geval zijn onzekere landgenoot de maat ne men. In tegenstelling tot Kittel blaakt Greipel nu al van het zelf vertrouwen. Sterker nog, zijn Bel gische ploeg heeft niet haar dure klassementsrenner Jurgen Van Den Broeck, maar hem aangewe zen als kopman voor de Tour. VDB blijft gewoon thuis en Lotto rekent op de sprints van Greipel. Hij verschijnt in Goes dan ook aan de start met de kern van zijn sprinttrein. Greipel was vorige week succes vol in de Ronde van Luxemburg. „Maar sprinten in de Ster ZLM Toer is toch weer iets anders", zo wijst Leysen op het grote aantal spurters van naam in de ronde. Onder hen Matthew Goss, Nacer Bouhanni en beide de Nederlan ders Danny van Poppel en More no Hofland. Laatstgenoemde is de afmaker van de Nederlandse Lotto-ploeg. Opmerkelijk verschil met Bel gische Lotto-formatie: de Hollan ders gokken in de Tour op hun vier klassementsrenners (Gesink, Kelderman, Kruijswijk, Ten Dam) en laten de sprinters thuis, terwijl de Vlamingen op het omgekeerde inzetten. Leysen: „Ach, ieder zijn eigen aanpak." WOENSDAG 17 JUNI 2015 Pientere Tom Dumoulin behoudt leiderstrui Tom Dumoulin is het stralende middelpunt in de Ronde van Zwitserland. De Nederlander koerste slim en start ook vandaag in de leiderstrui, foto EPA Tom Dumoulin, wielrenner Philippe Gilbert komt dit jaar niet in actie in de Tour de France. De 32-jarige wielrenner viel gisteren in de Ronde van Zwitserland uit met een blessure aan de rechter knie. Na een MRI-scan in het zie kenhuis werd een breukje ontdekt in het onderbeen van de Belg, waarschijnlijk opgelopen bij een val in de Waalse Pijl in april. Daar door is de Belg niet op tijd fit voor de Ronde van Frankrijk die op 4 juli van start gaat in Utrecht. PARIJS. De Spaanse topwielrenner Alberto Contador hervat morgen de competitie in Frankrijk met de Route du Sud. De Franse ritten koers moet de Giro-winnaar klaar stomen voor zijn volgende doel van het seizoen, de eindzege in de Ronde van Frankrijk. door Ad Pertijs GOES Deze week hopen Marcel Kit tel en zijn ploeg Giant-Alpecin het dan eindelijk te weten. Wordt het wel of geen Tour voor de al maan den met zijn vorm en gezondheid sukkelende Duitser, die in de afge lopen twee jaar acht ritten won in de Ronde van Frankrijk? Ster ZLM Toer: 17 juni: proloog Goes; 18 juni: Den Bosch-Rosmalen, 19 juni: Buchten- Buchten, 20 juni: Verviers-La Gileppe, 21 juni: Eindhoven-Boxtel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19