Inge Dekker is er net op tijd weer bovenop nieuwe verdeeldheid binnen Ajax voetbalvrouwen volgende ronde in het vizier 17 Na anderhalve week reizen en ra cen in Frankrijk, Spanje en Italië kan Dekker opgelucht ademha len. Haar rug heeft de intensieve trip naar Canet-en-Roussillon, Barcelona en Rome prima door staan. En de vorm is ook dik in orde. In de sterk bezette wedstrij den keerde ze begin deze week met twee zilveren medailles (bei de op de 50 meter vlinder) huis waarts. Voorafgaand aan de trip met het Nederlands eliteteam hield haar coach Martin Truijens nog een slag om de arm. „Het is nog niet bekend of Inge überhaupt Inge Dekker lijkt precies op tijd fit te zijn geraakt voor haar zevende - en zeer waarschijnlijk laatste - WK langebaan in actie komt. We wachten eerst af hoe haar rug reageert op het reizen." Dekker zelf: „Uiteinde lijk heb ik zeven wedstrijden ge zwommen. Dat was veel meer dan ik had verwacht. Na een race had ik wel wat last van mijn rug, maar ik herstelde heel snel." Sinds begin maart was de vlin derslagspecialiste niet meer in wedstrijdverband in actie geko men. En ook tijdens de training liet ze het startblok links liggen. „Ik wilde niks provoceren. Geluk kig kon ik met deze blessure wel gewoon blijven zwemmen." Twee dagen voor haar eerste wedstrijd in Frankrijk had Dek ker voor het eerst in drie maan den een start geoefend. „Daar kreeg ik geen reactie op, dus toen ben ik in Canet een '50 vlin dertje' gaan proberen. Ja, dat was wel even spannend. Maar al snel dacht ik niet meer aan mijn rug. Ik wilde er gelijk staan." De 29-jarige zwemster liet meteen zien waartoe ze in staat is. In Barcelona en Rome be kroonde ze dat met twee zilve- ren plakken op de 50 vlinder, het nummer waarop ze in 20ir we reldkampioen werd. Terugblik kend zegt Dekker vooral blij te zijn dat ze 'heel goed heeft kun nen racen'. „Mijn rug herstelt zich snel na een inspanning." Zorgen om carrière En dat was begin dit jaar wel an ders. Nadat haar lage rugklach ten op trainingskamp in Thai land waren verergerd, nam de pijn in de weken die volgden al leen maar toe. „Een frustrerende periode. Ja, op een gegeven mo ment maakte ik me wel een beet je zorgen om mijn carrière. Ze ker toen ik in april ook de Swim Cup moest afzeggen. Toen dacht ik wel: als het zo doorgaat, wordt het WK een moeilijk verhaal." Door haar rug zoveel mogelijk Door een rugblessure had Inge Dekker sinds maart geen wedstrijd meer gezwommen, maar bij haar terugkeer stond ze er direct te ontlasten en drie maanden niet in de starthouding te staan, zijn de klachten naar de achter grond verdwenen. „Nu gaan we de trainingsintensiteit opvoeren en werken aan verbeterpunten." Dekker lijkt precies op tijd fit voor haar zevende - en waar schijnlijk laatste - WK lange baan dat begin augustus op het programma staat. Spits Vivianne Miedema hoopt nu op treffen met Duitsland niet voldoende om te overleven. Hoofd rood aangelopen Vlak na de wedstrijd is er in het Oran jekamp voor die nuance geen plaats. Eindelijk toont de vaak zo stoïcijnse bondscoach Roger Reijners emotie. Zijn hoofd rood aangelopen van span ning en emotie. Hij glimt bijna. De Limburger beseft na de puike 1-1 te gen Canada dat een volgend roemloos afscheid - na het Europees kampioen schap van twee jaar geleden - hem be spaard blijft. Iets verderop stappen de speelsters in de bus met draaiende motor. Lachend, genietend, opge lucht. Manon Melis met de award voor speelsters van de wedstrijd onder haar arm. Uitblinkers Sherida Spitse en Lieke Martens nog voor de camera. „We hebben gelukkig lef getoond", zegt Spitse. „Dat is de grootste winst. Dezelfde lef die we ook lieten zien tij dens de kwalificatie voor dit toernooi. Dat biedt weer perspectief." Het kan raar lopen. Die prachtige uithaal van Van de Ven bepaalt nu het gemoed. De dramatische neder laag tegen China, waar het 0-1 verlies veel groter had kunnen uitvallen, is even vergeten. Het was de euforie van het moment, na een toch wel verras send gelijkspel tegen Canada. In een stadion met ruim 45.000 schreeuwen de mensen die, op wat plukjes Oranje na, allemaal tegen je zijn. Het biedt houvast. Voorlopig. Hoe dan ook, via een omweg stuurden Overmars en trainer Frank de Boer alsnog aan op de komst van Heitinga, die bij Ajax de 'André Ooijer-rol' moet invul len. Een oudere, geroutineerde speler die genoegen neemt met een eventuele rol op het tweede plan. Ook marketingdirecteur Edwin van der Sar schaarde zich achter Overmars en De Boer. In tern maakte het trio zich gezamen lijk sterk, feitelijk daarmee een blok vormend tegenover de raad John Heitinga moet bij Ajax de 'André Ooijer-rol' invullen: een oudere speler die genoegen neemt met een eventuele bijrol van commissarissen en hun nieu we commissie. Complexe spagaat De kwestie is niettemin boeiend in het bredere licht van deze trans- ferzomer, waarin duidelijk moet worden hoeveel zeggenschap Overmars nog heeft, juist met de 'adviseurs' Ling en Cruijff in zijn nek. Het is geen geheim meer dat Cruijff sceptisch is over de dage lijkse leiding in de Arena, die te veel zou afwijken van zijn ideeën. Cruijff zit daarbij in een com plexe spagaat, aangezien hij met zijn 'fluwelen revolutie' nota bene zelf de drijvende kracht was ach ter de nieuwe clubleiding, met veel oud-spelers. Indien Overmars richting uitgang zou worden ge duwd, valt niet uit te sluiten dat Van der Sar en De Boer zich soli dair verklaren. Van Cruijffs plan om een collectief van oud-Ajacie- den aan de macht te brengen, is dan vrijwel niets meer over. Toen Cruijff onlangs in Amster dam was om de partijen nader tot elkaar te brengen, sprak hij slechts individueel met betrokkenen, tot teleurstelling van velen binnen de club. Tot een gezamenlijk gesprek kwam het niet, waardoor er feite lijk nog niets is opgelost. Het volgende hoofdpijndossier dient zich al aan: de komst van een nieuwe spits. Overmars mag met de komst van Daley Sinkgra- ven, Nemanja Gudelj en Heitinga zijn eerste gevechtjes dan hebben gewonnen, elke transferbeweging wordt bij Ajax deze zomer een machtskwestie op zichzelf. WOENSDAG 17 JUNI 2015 door Natasja Weber EINDHOVEN. Lage rugklachten hielden Inge Dekker drie maan den van het startblok. De bijna 30-jarige topzwemster vreesde zelfs even voor haar carrière. Maar haar eerste grote test met het oog op het wereldkampioen schap in Kazan (Rusland) verliep boven verwachting. M Zwemster Inge Dekker kan weer lachen, foto Koen van Weel/ANP kans op revanche (tweede van links) tegen Canada is het Nederlands elftal bijna zeker van de achtste finale, foto's Jasper Ruhe/ANP Na zeven jaar afwezigheid keert John Heitinga terug bij Ajax, ondanks een eerder veto van 'technisch adviseur' Tscheu La Ling, foto Stanley Gontha/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17