y V Heitinga komt alsnog en zorgt voor 16 Na 1-1 gelijkspel tegen gastland Canada hebben Kunnen de Nederlandse voetbalsters nu de achtste finale lonkt eindelijk afrekenen met het negativisme? Zi 'Capello ontslagen als coach Rusland' Fabio Capello is niet veel langer meer de bondscoach van Rusland. De 68-jarige Italiaan krijgt vol gens Russische media spoedig te horen dat zijn lucratieve dienstver band erop zit. Rusland ging zon dag in de EK-kwalificatie onder uit tegen Oostenrijk (1-0) en staat daardoor derde in de groep. Capel lo ligt nog tot en met het WK van 2018 vast in Rusland en krijgt naar verluidt bij zijn ontslag zo'n 22 miljoen euro mee. Totilas na bijna een jaar terug in de ring Het toppaard Totilas maakt volgen de maand na bijna een jaar blessu releed zijn rentree. Het duurste dressuurpaard ter wereld is met zijn Duitse berijder Matthias Rath ingeschreven voor een internatio nal toernooi in het Duitse Hagen, nabij Osnabrück. Totilas raakte vo rig jaar augustus geblesseerd, vlak voor het begin van de Wereldrui- terspelen. De 15-jarige zwarte hengst werd vijf jaar geleden met de Nederlandse ruiter Edward Gal wereldkampioen. Vlak daarna werd het paard voor zo'n tien mil joen euro verkocht. Mihajlovic opvolger Inzaghi bij AC Milan AC Milan heeft trainer Sinisa Mi hajlovic gepresenteerd als opvol ger van Filippo Inzaghi. De 46-jari- ge Serviër komt over van Sampdo- ria en tekende een contract voor twee seizoenen. Saillant detail is dat Mihajlovic zijn voetbalcarrière afsloot bij aartsrivaal Internaziona- le. Clubicoon Inzaghi werd begin deze maand al na één jaar ontsla gen na een teleurstellend seizoen waarin de club slechts tiende werd in de Italiaanse Serie A. Verstappen zet hoog in op 'thuisrace' Formule 1 coureur Max Verstap pen wil komend weekeinde maxi maal scoren bij de Grand Prix van Oostenrijk. De race is immers een thuiswedstrijd - althans, voor zijn door Red Buil gesteunde team Toro Rosso. De 17-jarige coureur heeft het voordeel dat hij de baan goed kent. „Ik heb veel op het cir cuit gereden in de Formule 3, dus ik ben er aardig bekend. Het par cours is mooi gelegen, en doet nog een beetje ouderwets aan. Ik rijd er graag." Verstappen ligt na ze ven races veertiende in het kam pioenschap met zes punten. Van der Vaart wil via Betis terug in Oranje Rafael van der Vaart is voor het oog van zo'n 1.500 fans gepre senteerd bij Real Be tis uit het Spaanse Se- villa. De 32-jarige mid denvelder komt over van Hamburger SV en brandt nog van de ambitie. „Ik wil terug naar het Nederlands elftal", zei hij. Bertens geeft 'Rosmalen' een goed vervolg Kiki Bertens heeft na de halve finale op de Topshelf Open in Ros malen haar eerste par tij op het graveltoer nooi van het Franse Montpellier gewon nen. De 110 van de we reld was te sterk voor de Spaanse Cristina Sanchez-Quintanar (460e): 6-0 en 6-1. Stanley Cup voor Chicago Blackhawks De ijshockeyers van Chicago Blackhawks hebben voor de zesde keer in historie de Stanley Cup veroverd. Met een 2-0 zege op Tampa Bay Lightning in de zesde wedstrijd uit de finale brachten de Blackhawks de eindstand in de best- of-seven op 4-2. Eindelijk liet de zo stoïcijnse bondscoach Roger Reijners emotie zien Kirsten van de Ven was het goudhaantje met een fraaie uithaal Na het knappe 1-1 gelijk spel tegen gastland Canada spelen de Oranj evoetbalvrou- wen zo goed als zeker de achtste finale op het wereldkampioenschap. Eindelijk was er pit en lef. Maar nu de volgende stap. Willen de vrouwen echt afreke nen met het pessimisme rondom het elftal, dan is nu, waarschijnlijk tegen het sterke Duitsland of Japan, het mo ment om Nederland te overtuigen. Ondanks de stortbuien boven Montréal genoten de Oranjespeelsters tijdens de uitlooptraining na van de knappe prestatie tegen Canada. Na tuurlijk stiekem ook met alle kritiek in het achterhoofd die in Nederland losbarstte na de 1-0 nederlaag tegen China. Tegen de Canadezen werden er driftig succesvolle herstelwerk zaamheden uitgevoerd. Maar de échte revanche moet nog komen. De komende achtste finale is name lijk veel meer dan de route naar een kwartfinale. Het is de mogelijkheid om Nederland eindelijk eens te laten meeleven. Dat het Nederlandse vrou wenelftal echt relevant wordt en niet die ploeg is of blijft waarom gelachen wordt bij de koffieautomaat op het werk. Waarbij het grootste deel van voetballend Nederland eens in de twee jaar denkt: o, daar heb je ze weer. We gaan eens kijken hoe slecht het wel niet is. Een beeld dat het elf tal tegen China pijnlijk bevestigde. 'Bak negativisme' „Zo'n bak negativisme krijgen wij na tuurlijk ook mee", zegt spits Vivianne Miedema daarover. „We proberen ons hier af te sluiten, maar via familie en vrienden hoor je vanzelfsprekend wel het één en ander. En ja, dat doet wel wat met een ploeg op het eerste grote toernooi ooit. Daarom ben ik ook zo blij dat we nu nog in het toernooi zit ten en niet roemloos naar huis gaan." Want door die ene, late goal van Kirsten van de Ven liggen er kansen voor revanche. Tegen de wereldtop nog wel. Misschien is dat juist wat het Nederlandse vrouwenvoetbal zo nodig heeft: een resultaat dat van het kleine waakvlammetje een uitslaande brand maakt. Precies zoals de Oranje mannen ook altijd een magisch mo ment nodig hebben op een groot toer nooi. Die legendarische kwartfinale van het WK 2010 tegen Brazilië. Of die 5-1 vorig jaar tegen Spanje. Een wedstrijd voor de eeuwigheid. Een topprestatie en vooral veel ver betering is daarom gevraagd. De twee de helft was sterk tegen Canada. Ein delijk was er wat bravoure te zien. Het geeft hoop, maar tegelijkertijd moet het besef er zijn dat Oranje voor al dankzij de soepele kwalificatie-ei sen in de achtste finale staat. Slechts twee goede helften (de eerste tegen Nieuw-Zeeland en de tweede tegen Canada dus) is bij elk ander toernooi Groot was immers de verdeeld heid over de deal met Heitinga, waarbij de verschillende stromin gen wederom principieel tegen over elkaar kwamen te staan. 'Technisch adviseur' Tscheu La Ling wilde dat Heitinga maxi maal voor één jaar werd vastge legd, maar Overmars maakte de overeenkomst alsnog rond voor één seizoen en een optie voor een extra jaar. Het moet onder die voorwaarden raar lopen, wil Heitinga in de praktijk niet min stens twee jaar bij Ajax blijven. Slangenkuil Voor wie het allemaal niet meer kan volgen: Ajax stelde onlangs een nieuwe 'strategische commis sie' aan, waarbij Johan Cruijffs vertrouweling Ling naar voren werd geschoven als 'technisch ad- Wie is nu eigenlijk de baas bij Ajax? Mare Overmars, Johan Cruijff of toch nieuwbakken adviseur Tscheu La Ling? viseur'. Die commissie moet tijde lijk het gat opvullen dat is ont staan door het vertrek van alge meen directeur Michael Kinsber- gen. Maar in de cryptische, com plexe organisatiestructuur van Ajax riep die commissie direct tal van nieuwe vragen op over macht en verantwoordelijkhe den. Wie is er nu eigenlijk pre cies de baas bij Ajax? De kwestie rond Heitinga bete kent dat Overmars deze slag heeft gewonnen, maar toont ook aan dat de technisch directeur niet langer autonoom kan opere ren. De strategische commissie had gerede twijfels over de komst van de verdediger. Ling sprak zijn veto uit over een eerste principeakkoord, tot grote erger nis van de technische leiding. Sport VOETBAL PAARDENSPORT VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL TENNIS IJSHOCKEY Achterdeur biedt door Daniel Dwarswaard r Dankzij de 1-1 van Kirsten van de Ven UITSLAGEN IJSHOCKEY Chicago. NHL, finale om Stanley Cup. Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 2-0. Eindstand (best-of-seven): 4-2. TENNIS Mannen. Halle, eerste ronde: Johnson (VSt) - Tomic (Aus/7) 6-3 7-6 (4), Nishikori (Jap/2) - Thiem (Oos) 7-6 (4) 7-5, Karlovic (Kro/8) - Gi- raldo (Col) 6-7 (4) 6-4 6-4, Robredo (Spa/5) - Berankis (Let) 6-4 6-7 (4) 7-6 (1), Berdych (Tsj/3) - Estrella Burgos (DRe) 7-5 6-3, jano- wicz (Pol) - Cuevas (Uru/6) 6-3 6-4, Monfils (Fra/4) - Rosol (Tsj) 6-3 6-4, Seppi (Ita) - Haas (Dui) 7-5 6-2. Birmingham, eerste ronde: Murray (GBr/1) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-4 7-5, Wawrinka (Zwi/2) - Kyrgios (Aus) 6-3 6-4, Dolgopolov (Oek) - Na- dal (Spa/5) 6-3 6-7 (6) 6-4, Dimitrov (Bul/6) - Querry (VSt) 4-6 6-3 6-4, Simon (Fra/7) - Gof- fin (Bel) 6-7 (6) 7-5 6-2, Lopez (Spa/8) - Sousa (Por) 6-3 6-4, Kokkinakis (Aus) - Chardy (Fra) 6-7 (3) 6-2 6-4, Muller (Lux) - Joezjni (Rus) 6-7 (5) 6-4 7-6 (5), Troicki (Ser) - Mathieu (Fra) 7-6 (4) 1-6 6-4 Isner (VSt) - Donaldson (VSt) 7-6 (116-4. Vrouwen. Birmingham, eerste ronde: Koez- netsova (Rus/13) - Knapp (Ita) 7-6 (4) 5-7 6-2, Strycova (Tsj/10) - Niculescu (Roe) 6-2 3-6 6-2, Jankovic (Ser/15) - Smitkova (Tsj) 6-4 6-4, Azarenka (WRu/12) - Lepchenko (VSt) 7-6 (7) 6-4, Dijas (Kaz) - Bondarenko (Oek) 7-6 (7) 7-6 (5), Garcia (Fra/16) - Maria (Dui) 6-2 2-6 7-6 (6), Bencic (Zwi) - Lucic-Baroni (Kro) 7-5 6-3. Tweede ronde: Halep (Roe/1) - Broady (GBr) 6-4 6-2. VOETBAL Chili. Copa America. Groep A: Ecuador - Bolivia 2-3, Chili - Mexcico 3-3. Stand groep A: 1. Chili 2-4 (5-3), 2. Boli via 2-4 (3-2), 3. Mexico 2-2 (3-3), 4. Ecuador 2-0 (2-5). WIELRENNEN Schwarzenhach. Ronde van Zwitserland, UCI WorldTour. Vierde etappe, Flims - Schwarzenhach: 1. Matthews (Aus) 193 km in 4.36.00, 2. Sagan (Slw), 3. Van Avermaet (Bel), 4. Degenkolb (Dui), 5, Stuyven (Bel), 6. Moreno (Spa), 10. Gesink, 11. Dumoulin, 33. Minnaard, 43. Ten Dam 0.51, 83. Lindeman 8.15, 87. De Kort, 91. Leezer, 143. Teunissen 16.49. Algemeen klassement: 1. Dumoulin 11.19.09, 2. Sagan, 3. Moreno 0.08, 4. Thomas (GBr) 0.09, 5. Pinot (Fra) 0.15, 6. Fuglsang (Den) 0.17, 17. Gesink 0.35, 28. Ten Dam 2.29, 40. Minnaard 9.05, 102. De Kort 35.10, 112. Lindeman 38.58, 118. Leezer 41.30, 129. Teunissen 47.25. door Sjoerd Mossou AMSTERDAM. John Heitinga keert deze zomer terug bij Ajax, maar die transfer zelf vertelt slechts een klein deel van het verhaal. De terugkeer van de 31-jarige verde diger leidde namelijk achter de schermen tot een zoveelste inter ne machtsstrijd in Amsterdam, met moeite gewonnen door tech nisch directeur Mare Overmars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16