Zeven dagen per week muziek maken 3 Werken belemmeren bereikbaarheid Hulst 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Kijkje in nieuw natuurgebied In de regio Informatieavond nieuw zorgbeleid Dj's op frisfeest in poppodium De Pit Negen soorten wijn proeven in de Kirke Informatieavond over waterpeil Braakman Mijn dorp, mijn stad Kreatieve Vorming speelt drie stukken Muziek en dans bij centrum Toonbeeld Markt en kermis nu op dezelfde dag U Vermaak in de grensstreek door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: The Slow Swing Serenaders treden overal op. Naast hun deelname aan The Rythm Fans spelen Piet Meeusen en Toon Krijger ook in een tweede versie van The Slow Swing Serenaders. Piet: „We hadden zóveel werk man. We konden bij wijze van spre ken een hele dag spelen, zeven dagen in de week. Daarom ver deelden we dat tussen The Rythm Fans en The Slow Swing Serenaders. Die andere jongens deden het immers als hobby. The Slow Swing Sere naders was de meest professione le band, met de beste muzikan ten die ik kende." Piet speelt Ha- waii-gitaar en piano, Toon speelt gitaar. Jan van der Pijl speelt viool, diens broer Johan zingt en speelt gitaar en mondharmonica. Drummer Petiet wordt later ver vangen door Jean Dooms. Jan en Stoffel de Braai spelen af en toe ook een partijtje mee, maar heb ben het druk met 'gewoon' werk. Piet: „Vader August en zoon Emiel Eeckhout uit Hulst deden ook regelmatig met ons mee. Want het hield ook nu natuur lijk weer niet op bij alleen mu ziek maken. Zij hadden een mu ziekwinkel in Hulst, ik in Terneu- zen. Zelfs de Kaimua Hawaiians werden opgetrommeld als er weer eens een Hawaii-scène moest worden gespeeld. Ik weet nog dat dochter Eeckhout dan de zang voor haar rekening nam, met wat andere meisjes als ach tergrondzangeressen. Toon en ik waren toen al professionals. We leefden van de muziek. Ik organi seerde de optredens van The Rythm Fans en The Slow Swing Serenaders en deed de boekingen van de variétéavon den. Hartstikke leuk, maar ar beidsintensief. Dat heb ik tot '52 volgehouden." De andere fameu ze band, die ook qua genre The Rythm Fans het meest benadert, zijn The Gayly Boys. Een onwaar schijnlijk populaire band. Ze heb ben een manager en kopen zelfs een auto om de optredens mee af te gaan. In de maand dat het tientje van Lieftink wordt uitge vonden (september 1945), verdie nen de bandleden tijdens de Hulster kermis op één weekend wel negen tientjes de man. Een weekloon bedraagt dan 25 gul den. Ook de smokkelarij die weer welig tiert, zorgt bij de jeugd voor geld in de zak. Voor de rest van het muzikale vertier is men aangewezen op de tradi tionele mandoline- en accordeon orkesten. En niet te vergeten Bram de Cock die met een mo biel dansorgel van Decap alle ker missen afloopt. Het dansorgel bootst het geluid van een com pleet orkest na. The Gayly Boys kopen een auto. foto Meeusen door Bob Maes HULST. Sommige gedeelten van de Hulster binnenstad zijn vanaf morgen moeilijker te bereiken. De riolering in de Grote Zwanen- straat, tussen de Beestenmarkt en Frans van Waesberghestraat, wordt dan vervangen. Het streven is om de werken volgende week dinsdag af te ron den. Vervolgens wordt de riole ring op het kruispunt van de Grote Zwanenstraat met de Frans van Waesberghestraat ver vangen. Door die werken is de Frans van Waesberghestraat van 24 tot en met 26 juni afgesloten voor het doorgaande verkeer. Ko mende donderdag wordt een start gemaakt met de herbestra ting van de Beestenmarkt. Daar door zijn de Beestenmarkt en de Grote Zwanenstraat enige tijd niet toegankelijk voor autover keer. De herbestrating van de Beestenmarkt is rond 3 juli afge rond, de werken aan de Grote Zwanenstraat twee weken later. De herstelwerken in de Huls ter binnenstad zijn al sinds be gin mei aan de gang. Naast het vervangen van de rioleringen worden de straten helemaal op nieuw ingericht. De werken wor den gefaseerd gedaan, 'om de overlast te beperken'. TERNEUZEN Verschillende sprekers van sociale- en zorginstellingen als Emergis, Stichting Maatwerk, Jeugdzorg en Dethon geven vanavond meer dui delijkheid over wat de decentralisa ties voor de gemeente Terneuzen betekenen. Bezoekers mogen vra gen stellen over wat er met het overhevelen van zorgtaken van de overheid naar de gemeente veran dert. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Locatie is het gebouw van Capitol aan de Haarmanweg 39 in Terneuzen. TERNEUZEN De dj's Paralyser en W.E. meets Double D draaien vrijdag in De Pit in Terneuzen tijdens de Pre Sum mer Party. Op het frisfeest voor jon geren tussen de vijftien en achttien jaar wordt geen alcohol geschon ken. Kaartjes kosten in de voorver koop 5 euro en aan de kassa 7,50 eu ro. De kaarten zijn vooraf te bestel len via jip@aan-z.eu. Het feest be gint om 20.00 uur. WESTDORPE Wijnliefhebbers kunnen hun smaakpapillen vrijdag laten fees ten. In dorpshuis de Kirke in West- dorpe wordt een wijnproeverij ge houden. Er wordt gestart met het proeven van een mousserende wijn, gevolgd door rosé en witte wijnen. De kosten voor de proeve- rij zijn 20 euro per persoon, inclu sief negen soorten wijn en bijbeho rende hapjes. Het proeven begint om 19.30 uur en opgeven kan via dekirke@zeelandnet.nl. PHILIPPINE Waterschap Scheldestromen pre senteert zaterdag in gemeenschaps huis De Kaaie in Philippine het nieuwe peilbesluit voor de Braak man en omgeving. Het waterschap licht toe wat de waterpeilen voor het gebied zullen worden, hoe deze gehandhaafd worden en wat de maatregelen zijn die het water schap treft in geval van droogte of overvloedige regen. Aanvang is 19.30 uur. HULST De toneelgroepen van Kreatieve Vorming in Hulst spelen vrijdag in Den Dullaert maar liefst drie to neelstukken op één avond. De regie is in handen van Yvonne van Hel mond. Achtereenvolgens wordt het sprookje Koningin Clementine en haar zeven kinderen opgevoerd, Nieuwe mamma, nieuwe pappa en tot slot de Brabantse familiesoap Fa milie Barkens. Aanvang van de to neelavond is 19.00 uur. De zaal gaat om 18.45 uur open en een kaartje kost 2,50 euro. TERNEUZEN Kunst- en cultuurcentrum Toon beeld laat vrijdag en zaterdag zien wat er allemaal in het centrum ge beurt. De afdeling muziek geeft concerten en er zijn exposities. Daarnaast zijn er presentaties van de kunstuitleen en de excursies die Toonbeeld biedt. Ook is er een beel denroute. Aanvang vrijdag is 19.00 uur. Op zaterdag zijn de deuren open tussen 10.30 en 12.30 uur. CRAAUW Om de kermis in Graauw een extra boost te geven heeft de dorpsraad besloten de jaarmarkt op de kermis zondag op 21 juni te houden. De zomermarkt blijkt de laatste ja ren met tientallen kramen steeds een grote trekker te zijn voor het dorp. De kermis echter, kent een te rugloop. Daarom worden de twee tegelijk ge houden. De kermis, met vooral ver tier voor kinderen staat op het Ar nold Bruggemanplein, voor de school. De zomermarkt is vanaf twaalf uur in de aangrenzende ver keersvrije Dorpsstraat. Behalve ker mis en markt kunnen bezoekers ook genieten van muziek van enke le muziekverenigingen. PERKPOLDER. Het nieuwe buitendijkse natuurgebied bij Perkpolder wordt eind augustus officieel geopend, maar wie nu al een kijkje wil ne men kan dat zaterdag doen. Er wordt een excursie gehouden door het vijfenzeventig hectare grote schor- en slikgebied. Tussen 13.00 en 17.00 uur zijn er vanaf de veerhaven in Perkpolder rondleidingen van ongeveer een uur onder begeleiding van een gids. Bezoekers krijgen uitleg over de achtergronden van het project. De tocht is gratis maar aanmelden is ver plicht omdat het aantal plaatsen beperkt is. Geïnteresseerden kunnen zich tot uiterlijk morgen aanmelden via www.openingperkpolder.nl. foto Camile Schelstraete AXEL. DeHalle, 10.00 uur: Wande len; 13.30 uur: Yoga; 14.30 uur: Koersbal; 15.00 uur: Nia dans; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, aero bics; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biotaria Veer- plein, 18.00 uur: Ta- iji; 19.00 uur: Qi gong; CLINGE. Gemeenschapshuis Malpertuus, 13.00 uur: KB O biljarten; 16.30 uur: Senioren koor; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, gym; 13.30 uur: Kaarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, Computeren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaar ten; 19.00 uur; Bridge; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwer ken, geheugentrai ning; 14.00 uur: Schilderclub; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; Dorpshuis Binnen deur, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Handwerkmiddag Rode Kruis Kloos- terzande; NIEUWVLIET. Dorps huis, 10.30 uur: Qi gong; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Jeu de boules, Sjoe len; 20.30 uur: Gre goriaans koor; SLUISKIL. HetMeu- lengat, 10.00 uur: Wandelen senio ren; 13.30 uur: KBO kaarten; Plein bij Spar, 18.30 uur: Avondwandel vierdaagse; TERNEUZEN. De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, Hand werken, Soos; De Kameleon, 14.00 uur: Kaarten; De Vliegende Vaart, 18.00 uur: Zwem- vierdaagse; VOGELWAARDE, 'f Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN. Café Rue du Nord, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; IJZENDIJKE. Zaal 24,13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qi gong; ZUIDDORPE. Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69