Duinvilla, riant met een snuf Zeeuws it Marktkooplui boos over plan voor vroegere tijden weekmarkt in Hulst •Vismijn Breskens slaat alarm De vismijn moet rap kunnen verhuizen, anders voldoet die niet meer aan eisen, waarschuwt directeur Foort Lokerse. De vismijn in Breskens moet onderdeel worden van een nieuw Viscentrum, aan de rand van het havencomplex. Daarin komen ook onder meer een Vismuseum, een viswinkel en een proeverij. Om al le visgerelateerde onderdelen bij elkaar te houden, verhuizen ook de vissersschepen mee. Die ko men te liggen in de huidige han delshaven. Het bestemmingsplan voor de bouw van het centrum wordt de ze maand goedgekeurd door de Sluise gemeenteraad. Een uitge werkt ontwerpplan ligt er ook al. Toch willen B en W wachten met de bouw van het centrum tot het plan voor de héle herinrichting van de haven rond is - inclusief de bouw van zo'n 460 appartemen ten. De financiering van het Vis centrum hangt daar immers mede vanaf, meent het Sluise college. Lokerse ziet het met lede ogen aan. „We gaan er al heel lang van uit dat we snel kunnen verhuizen. Dat is al een paar keer uitgesteld, en nu duurt het opeens weer ja ren langer." En dat kan niet, waar- De bouw van het Viscentrum kan worden losgekoppeld van de rest van het havenplan, vindt Foort Lokerse. schuwt Lokerse. „De kwaliteit van ons gebouw is beroerd. Er is, van wege de komende verhuizing, al jaren nauwelijks geïnvesteerd. De plafonds, de vloeren: er moet echt iets aan gedaan worden. De inspec tie knijpt nu nog een oogje dicht. Maar als die hoort dat dit mogelijk nog jaren duurt, gaan ze aanpas singen eisen. Dan zou de gemeen te tonnen moeten steken in het ge bouw. En die gaat dat natuurlijk ook niet meer doen." Bovendien, zegt Lokerse, raakt de veiling ook op technisch vlak achterop. „Als we willen bijblij ven, moeten we ook de hele ver- werkingslijn tegen het licht hou den. Dat zou tijdens zo'n verhui zing prima kunnen. Maar ook dat kan geen jaren meer wachten. Dan lopen we straks zo ver achter, dat vissers hun waar ergens an ders heen gaan brengen." In dat geval verdwijnt de visse rij uit Breskens voordat er über haupt een Viscentrum is, waar schuwt Lokerse. „En dan hoeft zo'n centrum er dus ook niet meer te komen." Volgens hem is wachten hele maal niet nodig. „De bouw van het Viscentrum kan best worden losgekoppeld van de rest van het project." Lokerse wijst erop dat Be heermaatschappij Verstraeten 24 appartementen wil bouwen op de huidige locatie van de vismijn en het Visserijmuseum. „Als ze daar mee beginnen en de bijdragen van de provincie en gemeente er bij optellen, is er genoeg geld om het Viscentrum alvast neer te zet ten. Daarvoor zijn al die andere ap partementen helemaal niet no dig." Lokerse gaat het Sluise gemeen tebestuur proberen over te halen de bouw van het Viscentrum als nog naar voren te halen. Van Damme stelde vorige week dat er best gekeken kan wor den naar andere markttijden, om zo meer Belgische marktkooplui te trekken. Volgens Van Damme zouden die rond twee uur naar huis willen. Nu duurt de markt op maandag en donderdag tot vier uur. Fons Rensen: „Belgen blijven tot half één, niet eens tot twee uur. De wethouder is hele maal niet op de hoogte van hoe het op een markt werkt." De ge meente is in gesprek met de Uit een enquête onder de klanten is gebleken dat de meerderheid een weekmarkt tot twee uur niet ziet zitten. marktcommissie, beaamt Oscar van Noorden, die een zetel in de commissie heeft. „Dat gaat over een nieuw plan voor de markt in Hulst. De gemeente heeft een an dere voorstelling van de markt, dan wij. In ons plan is ruimte voor extra kramen, maar niet door de markttijden te verande ren. Met dat idee raakt de ge meente rechtstreeks onze boter ham." Wethouder van Damme nuan ceert haar woorden nu wat. „Die proef is maar een idee. We moe ten gewoon eens verder kijken dan dat we al honderd jaar doen." www.pzc.ni zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 16 juni 2015 Zeeland Toekomst Visveiling is in gevaar door Martijn de Koning BRESKENS. De Visveiling in Bres kens is in gevaar als die niet snel kan verhuizen naar een nieuw Vis- centrum in de haven. Uitstel van de bouw van dat centrum kan fu nest zijn voor het hele 'visplan' van de gemeente Sluis. Daarvoor waar schuwt directeur Foort Lokerse van de Zeeuwse Visveiling NV. ZEELAND 8 9 Fons Rensen bij zijn kraam op de markt van Hulst. Hij is kritisch op Diana van Damme. foto Camile Schelstraete door Bob Maes HULST. Wethouder Diana van Dam me heeft geen idee hoe een week markt werkt. Haar idee voor ver vroeging van de markttijden in Hulst slaat de plank dan ook flink mis. Dat stellen marktkoopman- nen Fons Rensen en Oscar van Noorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68