Celstraf geeist tegen gewelddadige patiënt Kunstwerk afgeblazen BETER HOREN BEGINT MET EEN GRATIS BOEKJE Gitarist Julio Melio (17) uit Heinkenszand presenteert eerste album BEVELANDEN en THOLEN 7 'Fingerpicking guitarartist' Julio Melio (17) uit Hein kenszand speelt de bas, melodie en akkoorden tegelijk. Op je zeventiende een album uit brengen in eigen beheer, dat is bij zonder. Gitarist Julio Melio uit Heinkenszand blijft er nuchter on der. „Het is gewoon om te probe ren. Ik vind het fijn om zelf con trole te hebben. De cd verkoop ik bij mijn optredens en via mijn website. Die website heb ik trou wens ook zelf gebouwd." Julio presenteert zijn cd 'Al most on the road' zaterdag bij mu- ziekpodium Razzmatazz in Oost-Souburg. Hij speelt al vanaf zijn zevende. Toen mocht hij een instrument kiezen om te leren be spelen en koos hij voor de gitaar, omdat zijn vader ook gitaar speel de. Acht jaar zat Julio op de mu ziekschool in Goes. Toen stopte hij met lessen en begon hij zijn ei gen muziek te schrijven. Zijn gitaren, zes van zichzelf en twee in bruikleen, betekenen veel voor hem. „Het is mijn grootste en enige hobby. Ik oefen iedere dag twee tot drie uur. Daarom heen ben ik er ook mee bezig, dan luister ik naar muziek of werk ik aan mijn website." Hij is 'fingerpicking' gitarist, wat inhoudt dat hij de bas, melo die en akkoorden tegelijk speelt. Julio heeft net een doos met twee honderdvijftig exemplaren van zijn eerste album binnen. Op de hoes staat hij met zijn gitaar in een bushokje. De titel Almost on the road gaat over Julio zelf, hij is beginnend artiest en reist nog niet rond. Ook is het een samen voeging van twee van zijn num mers, 'Almost' en 'On the road'. „On the road schreef ik voor mijn vader, omdat hij me altijd door de hele provincie naar mijn optredens rijdt." Julio werkt al een tijd toe naar zijn album. Vier jaar geleden begon hij met het schrijven van de nummers. Begin vorig jaar startte hij met opne men. De opnames zijn gemaakt in de keuken van de geluidsman van Razzmatazz. „Ik heb geluk met mijn contacten. Ik ken iemand van de Kunstacademie, zij heeft de hoes ontworpen. Haar broer heeft de foto gemaakt." De zeventienjarige gitarist is net geslaagd voor het vwo. Afgelo pen jaren heeft hij veel opgetre den in de provincie. Hij zit in ver schillende bandjes, won de Borsel- se cultuurprijs en werd tweede bij Regioruis en Kunstbende Zee land. Al ligt het in de lijn der ver wachting, hij gaat niet naar het conservatorium. „Dan ben je veel afhankelijker van je muziek. Ik ga scheikunde studeren in Eindho ven. Natuurlijk gaan mijn gitaren dan mee. Ik wil altijd blijven spe len, maar gewoon voor mijn eigen plezier. Mijn doel is om volgend jaar eens buiten Zeeland op te tre den." R. vertelde zijn vriendin die dag dat hij de relatie wilde ver breken. Daarop ontstond een ru zie waarbij R. zijn vriendin zou hebben mishandeld. Voor onder meer die mishandeling hoorde R. gisteren op de rechtbank in Middelburg een voorwaardelijke celstraf van vier weken en een tenuitvoerlegging van acht we ken van een eerder vonnis tegen zich eisen. Hij had haar slechts een duw gegeven, vertelde R. de recht bank. Een flinke duw en enkele trappen tegen hoofd en rug, had zijn vriendin verklaard. Een bege leidster die het geweld van R. had gezien kon dat laatste ook be amen. Naast de mishandeling van zijn vriendin werd R. nog verdacht van huisvredebreuk. Rond dezelfde tijd was hij bij Emergis verwijderd omdat hij geen medicatie wilde. Met zijn vriendin had hij zich in de buurt van Emergis toegang verschaft tot een onbewoond huis en was daar een paar weken gebleven. Na afloop bleek er een enorme troep te zijn achtergelaten. Eind oktober 2012, in Klooster- zande, moest R. met spoed naar een ziekenhuis worden ver voerd. Toen de ambulancebroe ders hem een spuitje wilden ge ven verzette hij zich hevig en gaf hij een ambulancebroeder een enorme stomp in diens nek. Uitspraak over twee weken. VLISSINGEN. Boze bewoners van de Coosje Buskenstraat in Vlis- singen hebben hun zin; het kunstwerk aan de achterzijde van hun woningen is afgeblazen. Op een blinde wand in de Gast huisstraat zou, op initiatief van Leon Riekwell, een muurschilde ring van de Goese kunstenaar Ste fan Thelen komen. Tien bij acht meter aan iconen uit de Vlissing- se historie, in alle kleuren van de regenboog. Maar het protest van bewoners, die er vanuit de achter zijde van hun woning tegenaan zouden kijken, is Riekwell te groot. „Als er mensen met zoveel fanatisme zonder oog voor ande re argumenten er tegenin gaan, dan houdt het op. De ene vereni ging van eigenaren na de andere die een procedure aankondigt; in die sfeer kan een kunstenaar niet werken. We gaan op zoek naar een andere plek. Gelukkig heeft Vlissingen blinde wanden zat." DINSDAG 16 JUNI 2015 Selfmademan mét contacten door Joanne Karkdijk 'Natuurlijk gaan mijn gitaren mee naar Eindhoven. Ik wil altijd blijven spelen' Julio Melio Gitarist De jonge gitarist Julio Melio presenteert zijn cd 'Almost on the road' zaterdag bij muziekpodium Razzmatazz in Oost-Souburg, foto Mechteld Jansen door Ad Roos MIDDELBURG. Het was een inge wikkelde aan-uitrelatie tussen llja R. (28) uit Terneuzen en zijn vrien din. Niet zelden waren er ruzies tussen de twee. Zo ook op 27 juli 2013 bij Emergis in Kloetinge waar het duo tijdelijk verbleef. Wilt u beter horen? Begin dan met ons gratis boekje 'Een eerlijk verhaal'. Dé gids voor alle mensen die twijfelen aan hun gehoor. Bestel het op beterhoren.nl. Of ga naar een winkel bij u in de buurt en doe meteen een gratis hoortest. Welkom! Beter horen begint met Beter «mm ee v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67