"Rissen vage kunst valt moois te ontdekken P\\ ADRZ in Goes breidt de meterkast uit 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Annie M.G. Schmidt-avond Rondje in zomers Renesse W%0 In de regio Geen finale voor chef-kok Kees Visser Buzee krijgt ook koopwoningen 't Oliegeultje heeft gezelligste terras Mijn dorp, mijn stad Bibliotheek Bibliotheek Ooster- schelde is gestart met de verkoop van uitge lezen boeken. Voor een klein bedrag wor den de boeken aange- door Esme Soesman NOORDWELLE. Van de Kunst- schouw hebben ze geen van allen ooit gehoord. Maar om op een zo merse maandagmiddag voor een schoolopdracht langs wat Kunst- schouwlocaties te moeten strui nen, is geen straf. Alleen die kunst hè? Jeniffer Lei, Lotte Bre- kelmans, Bart van Duijn, Wessel de Looze, Esmee Koster en Pieter Colverdingen uit Mavo3A van Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee zijn niet direct verkocht. „Het interesseert ons niet echt", klinkt het eerlijk uit één van de monden. Het omringen de publiek pept ook niet bepaald op. „Je ziet hier echt wel héél véél oude mensen lopen." Wel weer leuk: voor Kunst Media, het vak waarvoor de Pontesleer- lingen op pad zijn gestuurd, heb ben ze opdracht gekregen een foto/filmverslag' te maken. Daar draaien de meesten hun hand niet voor om. De aandacht voor video past naadloos bij de focus op film die dit jaar door de Kunstschouwor- ganisatie gelegd wordt. Daar naast wordt een brug geslagen met een ander voor de Kunst- schouw belangrijk doel: probe ren jongeren bij het evenement te betrekken. „Ik vind het wel goed dat we dit met school doen", geeft één van de leerlin gen uit M3A aan. „Uit mezelf zou ik hier niet zo snel naar toe gaan." SCHOUW WESTERSCHOUWEN Terwijl er, eerlijk is eerlijk: 'best leuke dingen zijn te zien'. „Achterin die tuin was wel mooi", verwijst Bart bijvoor beeld naar de stalen fantasievo gel van ijzerkunstenaar Joshua Pennings bij Landhuis Sere in Noordwelle. De rest valt hem bij. „Daarvan kon je tenminste zien wat het was. Sommige kunst is best vaag. Daar moet je zo bij na denken. Misschien moet je hier ook meer tijd voor nemen. We kwamen nu tijd tekort." Met een bezoek aan de Kunst- schouw hoopt docente Karin den Haan een bredere belangstel ling op te wekken en wat betrok kenheid bij het eiland te bewerk stelligen. „Je hoopt dat ze iets zien dat indruk achterlaat en wie weet, dat heb ik zelf wel, doen ze er ook inspiratie op." In voormalig schoolgebouw- tje De Stove - waar Anneke Frenks, Anna Belleforte, Esther Meulblok en Ena van Bockel Ri vera - voor wanden vol afwisse lend werk zorgen telt het bezoek van de Pontes in ieder geval aan. Begin van de middag hadden Frenks en Meulblok al 112 men sen geturfd. Klagen over aan dacht doen ze sowieso niet. Zon dag bijvoorbeeld, stapten 220 mensen over de drempel. Vlnr: Esmee, Bart, Pieter, Wessel, Jeniffer en Lotte. Zij moeten met hun mobieltje een foto- en videoverslag maken, foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam GOES Met een grote kraan is gis terochtend een nieuw nood- stroomaggregaat op het dak van het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes getakeld. Het plaatsen van het gevaarte vormt een onderdeel van de uit breiding van de totale stroom voorziening van het ziekenhuis. „We breiden onze meterkast uit, om het maar even in gewone mensentaal te zeggen", stelt hoofd techniek Arie van Vossen van het ADRZ. „Dat is nodig om dat we meer en nieuwe dingen gaan doen." Hij noemt de nieu we mri-scanners als voorbeeld van een voorziening die meer stroom vraagt. „Maar ook afdelin gen als cardiologie en oncologie gebruiken steeds meer stroom." Het vermogen van de regulie re elektriciteitsvoorziening van het ADRZ wordt vergroot van 1275 naar 2000 kVA, dat van de noodvoorziening gaat van 630 naar 1000. Daarmee is gegaran deerd dat alle belangrijke zaken, zoals operaties, door kunnen gaan op het moment dat er een stroomstoring is. Van Vossen: „Als de stoom halverwege het maken van een mri-scan uitvalt, is dat vervelend, maar niet le vensbedreigend. In zo'n geval bied je je excuses aan en hoop je dat Delta snel weer levert." Het hele ziekenhuis op noodstroom aansluiten zou miljoenen kos ten. De verbetering die nu is doorgevoerd, kost ruim acht ton. ZIERIKZEE Chef-kok Kees Visser uit Zierikzee heeft zich gisteren niet geplaatst voor de Nederlandse finale van de internationale kookwedstrijd Bocu- se d'Or. „Het was een nek-aan-nek- race. Ik kwam maar een paar pun ten te kort," zei Visser gisteravond na afloop van de voorronde in Wa- geningen. Emiel Kwekkeboom (La Rive, Amsterdam) en Geert van der Heijden (Het Rode Koper, Leu- venum) gaan onderling uitmaken wie er naar de internationale wed strijd in Budapest mag. 7 Zeven brugklassen van Zeeuwse scholen strijden morgen vanaf 9.45 uur tegen elkaar op het Badstrand in Vlissingen om de Scheldemond College Cup. Er zijn wedstrijden voetbal, hockey, korfbal, atletiek, ultimate frisbee, flagfootball en er is een blinddoekenrace. ZIERIKZEE De verkoop van koopwoningen in de Zierikzeese wijk Buzee begint donderdag onder de naam BuzeeBlauw. In café de Biet aan de Nieuwe Haven is vanaf 19.00 uur een presentatie van de woningen en informatie over de slimme finan ciering via de Starters Renterege ling. Geïnteresseerden worden ont vangen door Zeeuwland, ontwikke laar Marsaki en de makelaars van Bijdevaate Makelaardij en Delta Ma kelaardij. BURCH-HAAMSTEDE 't Oliegeultje is verkozen tot Gezel ligste Terras 2015 van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het etablis sement in Burgh-Haamstede bleef in de verkiezing De Heerenkeet uit Kerkwerve en Pannekoekenmolen De Graanhalm uit Burgh-Haamste de voor. Bij de verkiezing brachten tienduizenden mensen hun stem uit via www.gezelligsteterras.nl. Zij gaven hierbij vier rapportcijfers voor klantvriendelijkheid, inrich ting, locatie en sfeer. OUDDORP Menwedstrijd Menvereniging Vier in Eén hield zaterdag een minimarathon mennen. De eerste plaats bij de enkel- span pony's was voor Leo Paauwe. Bij de tweespan pony's werd Willianne Metske eer ste, in de categorie en- kelspan paard behaal de Paul Huizer de eer ste plaats. GOES BROUWERSHAVEN boden in verschillen de vestigingen van de Bibliotheek Ooster- schelde (m.u.v. We- meldinge en alle vesti gingen op Tholen). GOES Talkshow Gemeente Goes en ZLM Verzekeringen kijken vanavond voor uit naar twee Zeeuw se wielerhoogtepun- ten. Morgen is de pro loog van de Ster ZLM Toer in Goes. En op zondag 5 juli finisht de Tour de France op Neeltje Jans. Als opwarmer presen teert Humberto Tan een talkshowavond in theater De Mythe. Sidekick van Humber to is de bekende sportmarketeer Bob van Oosterhout. Ze ontvangen bekende (ex-)wielerprofs, Tour de Francekenners en renners van de Ster ZLM Toer. Inloop is vanaf 19.30 uur en het program ma start om 20.30 uur. Tickets kosten 25 euro. 'Wie is de spin Sebastiaan?' Joke Smallegange uit Nisse geeft mor gen tijdens een bijeenkomst van de Vrouwen van Nu, afdeling Brouwershaven, antwoord op die vraag. Smallegange vertelt het verhaal over het leven en werk van Annie M.G. Schmidt, met de nadruk op haar Zeeuwse jeugd en het werk dat ze voor volwassenen schreef. Smallegange geeft voordrachten uit het werk van de Zeeuwse schrijfster, laat muziek horen, geeft een quiz en brengt veel boe ken ter illustratie mee, die kun nen worden ingekeken. Deze avond is ook toegankelijk voor niet-leden, zowel vrouwelijk als mannelijk. Aanvang 20.00 uur. RENESSE. Oma Mieke Huizer en haar jarige kleindochter Renske van der Laarse (12) uit Ridderkerk doen zomaar even een rondje door Renesse. Daar hing gisteren, voor een doordeweekse maandag, een gezellig druk en zomers sfeertje. Met mensen op het terras en - in vlagen - kijkers die rondsnuffelen tus sen de uitgestalde spullen voor de winkels. Oma Mieke en kleindochter Renske zijn niet op pad om inkopen te doen. „We zijn aan het fietsen en wilden even van de fiets af, daarom kijken we hier wat rond. Maar wel licht zien we wat leuks... en kopen we toch iets." Als vaste bezoekers van Schouwen-Duiveland ('We hebben een huisje in Haamstede') kijken ze van de zomerse drukte niet gek op. „Eigenlijk is het hier altijd wel zo." foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE Oudheidskamer: Ex positie Schilderijen Annie Scheerme- ijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 20.15 uur: Yoga; Excursie- schuur Staatsbosbe heer, 19.00 uur: Excursie Boswachte- rij Westerschou- wen; BURGHSLUIS Passagierschip De Onrust, 10.30 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 13.15 uur: spreekuur dokter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 8.30- 9.00 uur: Bloedprik- post; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; 15.15-17.00 uur: Kin dermiddag; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Dok ters prikpost; NOORDWELLE Kunstatelier Gina, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Voor de lach van het kind'; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvereniging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbalvereniging 2000; RENESSE Dorpshuis Renesse, 19.30 uur: Yoga; SIRJANSLAND Dorpshuis Sirjans- land, 14.00 uur: Schilderclub; 19.00 uur: Gymclub; SCHARENDIJKE Port Zélande, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemel treintje; ZIERIKZEE De Beuze, 10.00-15.00 uur: Streekproducten- markt; FIZI, De We verij, 14.00 uur: Film: Michiel de Ruyter; Havenpark, 18.45 uur: Avond vierdaagse;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57