contracteerde Cancellara in de Ardennen [LKHHHKh Eerste selectie Vlissingen 'al een tijdje vol' 13 Linksback vraagt overschrijving aan van Kloetinge naar Vlissingen, maar zal niet tot de eerste selectie behoren. Iedereen mag zich aanmelden bij Vlissingen, maar ik ben de gene die de eerste selectie op maakt." Met die woorden gaf Jurriaan van Poelje, komend sei zoen hoofdtrainer van Vlissingen, een duidelijk statement af. Even daarvoor werd de overschrijving van Dangelo Martien van Kloetin ge naar Vlissingen namelijk afge rond. Zonder dat Van Poelje daar om had gevraagd. Martien zocht zelf contact met de club waar hij tussen 2007 en 2012 al actief was. De linksback van Kloetinge kreeg in een vroeg stadium te horen dat hij bij de Be- velandse zaterdagclub mocht ver trekken en was dus op zoek naar een nieuwe ploeg. „Ik wilde sowie so niet bij Kloetinge blijven", bleek Martien stellig. „Nadat ik dit weekend van de technische staf van Hoek te horen kreeg dat zij niet met mij in zee wilden gaan, heb ik me aange meld bij Vlissingen. Ik ben altijd wel bij die club betrokken geble ven, ben er ook jeugtrainer." Hij meldde zich, met goedkeu ring van het bestuur van de club, aan met de intentie om komend seizoen tot de eerste selectie van de zondagtak van Vlissingen te be horen. Maar volgens trainer Jur riaan van Poelje moet Martien zich weinig illusies maken. „Hij gaat geen deel uitmaken van de eerste selectie", meldde Van Poelje. „De selectie die wij hebben samengesteld is al een tijd je vol. Iedereen mag zich aanmel den bij Vlissingen, maar ik ben de gene die de selectie opmaakt." Van Poelje heeft bij het begin van komend seizoen de beschik king over twintig veldspelers (on der wie twee A-junioren) en twee fitte doelmannen. „Gelukkig heb ben we er met David Bassing nog een fitte doelman bij gekregen", zei Van Poelje. „Door de blessures van Joan van Belzen (achillespees) en Bas Rijkeboer (rug) waren we daar nog naar op zoek. Maar in de defensie hebben we alle posities dubbel bezet." Dat feit maakt de komst van Martien overbodig. Want met Kha- lid El Hattach, Perry Bierkens, Joost de Kubber, Quincy Gooding, Milton Roemeratoe, Daniël Jansen en Roy cel James heeft Van Poelje al zeven verdedigers tot zijn be schikking. Daarnaast zal ook zijn assistent Ferry Alfons nog inzet baar zijn en kunnen ook de ver sterkingen Regilio Pinas en Alfaro Pentury achterin uit de voeten. „Het blijft voetbal", houdt Van Poelje nog een slag om de arm. „Dat zie je met Josimar Pattinama, die met Sparta mee mag trainen en gaat kijken of hij daar aan de slag kan. Wat er dan gebeurt, bekij ken we dan. En natuurlijk ga ik be kijken hoe Dangelo Martien het doet. Het lijkt erop dat hij zich graag wil bewijzen. Maar in eerste instantie ga ik aan de slag met de spelers die ik al heb gesproken en waarmee ik nu al plannen heb ge maakt. Ik ga mijn selectie niet uit breiden van 20 naar 21 veldspelers omdat iemand zich heeft aange meld." Maarten van Hecke SSV'65 Mare Verwei deelnemersveld, contracteerde hem destijds. „Ik ben daar toen vroeg in het seizoen voor naar Bel gië gereden." Meervoudig wereldkampioen Cancellara, die na een val in het voorjaar op tijd fit lijkt de zijn voor de Tour de France, is de voor naamste van alle door hem geïnte resseerde coureurs. Huijzen trok meermaals in het voorjaar naar het Belgische Herderen, waar oud-prof Yvo Molenaers een hotel heeft. „Daar logeerden dan ploe gen rondom wedstrijden in de Ar dennen. Ook Mapei. Het was nog net niet de tijd van internet en e-mails sturen. Ik ging er gewoon heen en probeerde ploegleiders warm te maken voor onze koers. Die was toen nog niet zo bekend als nu, maar ploegen kwamen wel. Omdat het waaierrijden, wat hier snel gebeurt, nu eenmaal bij de opleiding van een wielrenner hoort." Andere grootheden van nu die eerder in Goes en omstre ken naam maakten, zijn John De- genkolb, Jacopo Guarnieri en Jan nog 1Q dagen TOURVOLGER Polanc. De laatste won recent een etappe in de Ronde van Italië. „Toen hij bij ons reed, kreeg hij de prijs voor de strijdlustigste ren ner. Hij viel me toen al op", ver telt Huijzen. „Als ze bij ons koer sen, staan ze nog onder aan de lad der. Ze zijn dan nog niks. Het doet me wel wat als ik ze dan later in een voorjaarsklassieker of de grote rondes voorop zie rijden." Huijzen is altijd begaan ge weest met aanstormende talen ten. Eerst als ploegleider bij Theo Middelkamp, later dus als renners coördinator bij de ZLM Roompot tour. „Ik heb dit altijd een mooie categorie gevonden", zegt hij. „Maar ik volg al het wielrennen wel, hoor." De Bevelander was zelf ook een zeer verdienstelijk coureur. Huij zen stelt dat hij het wielervirus goed te pakken had. „In 2967 kreeg ik mijn eerste licentie. Een jaar la ter, toen Jan Janssen de Tour won, wist ik dat ik door wilde gaan. Die zege heeft mij geïnspireerd." Hij werd nooit beroeps, maar zat er wel tegenaan. „Ik kon een contract tekenen bij Frisol en dan zou ik de Ronde van Spanje mo gen rijden", vertelt Huijzen. „Ik kon toen net een assurantiebedrijf overnemen en koos voor de zeker heid. Het bedrijf heb ik nu nog steeds." Hij reed wel bij Trico No ble (de Zeeuwse sterrenformatie), Victoria Meubelen en Batavus en maakte naam met goede optre dens in Belgische koersen, de Ron de van Polen en Olympia's Tour. 'Ik ging er gewoon heen en probeerde ploegleiders warm te maken voor onze koers' DINSDAG 16 JUNI 2015 Dangelo Martien in actie in het shirt van Kloetinge, tijdens het duel met SHO. De linkspoot keert terug bij VC Vlissingen. foto Johan van der Heijden Van Poelje: geen plek voor Martien door Mitchell Minnaard Tom Wuits (NAC), Ramon van Aalst (NAC), Jes se Hamers (Walcheren). Vertrokken: Jason Tjien Fooh (Zwaluwen), Ru ben Hollemans (Goes), Dangelo Martien (Vlis singen), Michel Maaskant (Bruse Boys), Urvin van Hekelen (Yerseke), Dennis Dorssers (SSV'65), Alex Jobse (Serooskerke), Marijn Cor- stanje ('s-Heer Arendskerke), Perry Bek (Patrij zen). TWEEDE KLASSE FC Axel Nieuw: Mitchell Braafhart (Hoek), Niels Burm (Terneuzen). Vertrokken: Roy van Ham (Terneuzense Boys), Sjoerd de Graaf (Terneuzense Boys), Ric ky Dieleman (HW'24). Dauwendaele Nieuw: Mahboeb Rahimi (Goes), Remco van Welsum (JVOZ), André Goedhart (Nieuwland). Vertrokken: Mart de Kroo (Goes), Steven Vis ser (Terneuzen). CPC Vlissingen Nieuw: Daniel van 't Westende (RCS), Mike Schrooten (Zeelandia Middelburg), Younes Ben Khedda (Veere), Okan Baskos (Veere), Bo- ban Martinovic (Veere), Sylvion Uranie (RIA W), Rodie Urani (RIA W.), Roniël Urani (RIA W.), Thenselo Urani (RIA W.), Shannon Braaf- hart jr. (Goes). Vertrokken: Robin de Pagter (Terneuzen), Najim Boughmari (Terneuzen), Martijn Blom- maert (De Meeuwen). De Meeuwen Nieuw: Martijn Blommaert (GPC Vlissingen), Mark Roelse (Oostkapelle), Yannick But (Zee landia Middelburg), Dominic Cépèro (Zeelan dia Middelburg); Luuk Schmelzer (Zeelandia Middelburg). Vertrokken: Alfaro Pentury (Vlissingen), Denni Oosse (Bevelanders). MZC'11 Nieuw: Mike de Voogd (ZSC'62). Vertrokken: Elmar Verhage (WIK'57), Fred van der Helm (DZC'09). Nieuwdorp Nieuw: Matthijs van den Dries (Heinkens- zand), Roy de Smit (Arnemuiden), Guus van Hecke (Arnemuiden). Vertrokken: Teun Rentmeester (Goes). Oostkapelle Nieuw: Amine El Bekkaoui (Vlissingen). Vertrokken: Mark Roelse (De Meeuwen). Nieuw: Martijn Simonse (Heinkenszand), Red- gey Visser (JVOZ A1), Jordi Matondo (Kapelle), Nick de Lang (Tholense Boys), Dennis Dorssers (Kloetinge), Bas Biesterbosch (Kloetinge), Bou- dewijn Boonman (Kloetinge), Winston Wleh (Kloetinge), Wesley den Hollander (Hansweert- se Boys). Vertrokken: Rick Mulder (Kloetinge), Rowdy Hooi (Terneuzen). Terneuzense Boys Nieuw: Maarten van Hecke (Philippine), Roy van Ham (FC Axel), Remy de Die (RIA W.), Sjoerd de Graaf (FC Axel), Mathieu Kreuze (Philippine), Gokhan Ersahin (Biervliet). Vertrokken: Niels Breijaert (HW'24), Jeroen Maas (HW'24), Roy Overbeeke (Spui), Marthijn van Ham (RIA W.), Ruben de Haas (Zaamslag), Jordy Maas (RIA W.), Randy van Overmeeren (Sluiskil), Enrico van Overmeeren (Sluiskil), Leroy van Passel (Sluiskil), Miroslav Peric (Zelzate), Sander Pijpelink (Hoek). Zaamslag Nieuw: Mare Verwei (Terneuzen), Jarno Wae- beke (Terneuzen), Frans Rokven (HW'24), Ru ben de Haas (Terneuzense Boys), Dennis van Passel (Vogelwaarde). Vertrokken: geen. Voor een compleet overzicht van alle overschrijvingen in het Zeeuw se amateurvoetbal: PZC.nl/sport Tonnie Huijzer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41