I race voor het mooiste gebouw van Zeeland ZEELAND 9 Mooiste gebouw van Zeeland zich nog het telefoontje, toen de toekomstige bewoners tegels lie pen uit te zoeken in een bouw markt. Hun stem klonk redelijk tot zeer wanhopig. Wat moesten ze kiezen, en konden de architec ten niet bij die keuze helpen? Dat konden ze inderdaad. Het architectenbureau van de broers Van den Berge maakt deel uit van het samenwerkingsverband Archi tectuur Atelier Zeeland (AAZ). Daarin is ook interieurarchitect Peter Klemann actief. Toen het noodsignaal kwam was het dus een kwestie van: 'Hé Peter, heb je even?' Toen vervolgens ook voor het ontwerp van de tuin rond de villa een sturende hand werd ge vraagd, kon AAZ zich op nieuw bewijzen door landschapsarchitect Robin Lock naar vo ren te schuiven. En zo is de complete duinvil la in Oostkapelle een visitekaartje van Archituur Ate lier Zeeland gewor den. Ze zijn er trots op met z'n allen. Vaak zien ze mensen voor het hek staan, die la ten weten dat ze ook wel in zo'n 'mooi stulpje' zouden willen wo nen. We kijken er met de architec ten rond op een dag dat de eigena ren nog niet aan vakantie toe zijn. ]e merkt dat het een vakantiehuis is dat op zomerse drukte wacht. Sa mengevat is het een traditioneel gebouwde villa, met houten kozij nen, gestapelde stenen en veel na tuurlijke materialen. Met zes slaap kamers, drie badkamers, een leef- keuken, een studeerkamer en een woonkamer mag je van een uit de kluiten gewassen geheel spreken. Daar komt nog eens bij, dat er naar Nederlandse inzichten voor een ruime maatvoering is geko zen. De kamers zijn 2,80 meter hoog, in Nederland is een hoogte van 2,60 meter standaard. „Een treetje extra", zegt Gert-Jan, „dat geeft een andere ruimtebeleving." Ook bij de maten van de ka mers is rekening gehouden met de wens om er een echt familiehuis van te maken. Dat is niet eens spe cifiek het geval voor de woonka mer met open haard. Maar het geldt wel in verhevigde mate voor de leefkeuken. Wie met Neder landse ogen kijkt ziet een ruimte met een eettafel waaraan meerde re generaties plaats kunnen ne men. Ook het kookeiland maakt duidelijk dat het Duitse begrip fa milie vooral voor omvangrijk staat. Interieurarchitect Peter Kle mann heeft voor licht getint traver tin op de vloer gekozen, noten hout voor de robuuste schuifdeu ren en verder veel warme grijstin ten en wit. Die combinatie komt terug in de ruim bemeten hal, waar trap, balustrade en hanglamp een stem mig geheel met elkaar vormen. „Er mag hier nog wel iets met stevige kleu ren worden opge hangen", zegt Peter, „een groot schilderij of wandob- ject kan het hele huis goed doen." Van buitenaf gezien be staat de villa door de centraal gele gen, van een iets lagere kap voor ziene entreehal, uit twee duidelijk van elkaar gescheiden delen. Hele maal rietgedekt, en de rechtse wo ning met gepotdekselde, zwarte gevels. Veel Zeeuwser kun je het niet hebben. Gert-Jan wijst op de doorlopen de as vanuit de voortuin, door de hal naar de achtertuin. Die lijn is met vloerspots gemarkeerd. Wie binnenstapt wordt visueel meteen uitgenodigd om naar de tuin door te lopen. Daar zorgt een ruime ve randa met twee lichtvensters en een buitenhaard dat een zomerbui tje het vakantieplezier niet kan vergallen. Tuinarchitect Robin Lock heeft waar mogelijk reeds be staande bomen laten staan. Ook in de veranda. Van bomen, die wel werden gerooid, zijn tuinbanken gemaakt. Gert-Jan: „Je ervaart het als je binnenstapt, als je binnen of in de tuin zit. Dit huis past helemaal bij zon en licht." DUINVILLA OOSTKAPELLE DINSDAG 16 JUNI 2015 't* y;-- De ontwerpers van de duinvilla in Oostkapelle, vlnr: architect Paul van den Berge, interieurarchitect Peter Klemann, architect Gert-Jan van den Berge (broer van Paul), foto's Lex de Meester De veranda is aangebouwd aan de achterzijde van de villa. Het ontwerp is zo gemaakt, dat de op het terrein staan de boom deel is geworden van het geheel, foto limitfotografie Opdrachtgever: familie Doukmak Duinweg Oostkapelle Woning: 1350m3 (exclu sief garage) Start bouw 1 sept 2013, oplevering 1 juni 2014 Architecten: Gert-Jan en Paul van den Berge van buroSALT Interieur: Peter Klemann van starvorm Tuinontwerp: Robin Lock van EcoSCAPE De leefkeuken, met doorzicht naar de hal en de woonkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37