Appartementen in voormalig opvanghuis Eis: 240 dagen cel voor overval in Middelburg BETER HOREN BEGINT MET EEN GRATIS BOEKJE Muziektalent (15) uit Serooskerke naar workshop in Amerika WALCHEREN 7 Yva^k Christian Jongepier is uitgenodigd voor een tiendaagse trompetworkshop in Ohio. „Ik leg de lat hoog." vex Kornettalent Christian Jongepier (15) uit Seroos kerke is niet gespannen voor zijn vertrek naar het conservatorium in Oberlin, een kleine stad in de Amerikaanse staat Ohio. Integendeel. Hij heeft juist heel veel zin in zijn eerste vliegreis en in de tiendaagse trompetworkshop die hij van 21 juni tot 1 juli in Oberlin gaat vol gen. „Slechts vijftien trompetta lenten van over de hele wereld zijn uitgenodigd door professor 'Slechts 15 trompettalenten van over de hele wereld zijn uitgenodigd door professor Roy Poper. Ik vind het best bijzonder dat ik erbij hoor* Roy Poper. Ik vind het best bijzon der dat ik daar ook bij hoor." Christian werd 'ontdekt' tij dens een trompetdag op de Utrechtse Hogeschool voor de Kunsten (HKU). Puur geluk, zo zegt hij zelf. „Ik wilde aan Arto Hoornweg, trompettist en docent trompet, vragen of hij wat muzika le tips had voor een van de stuk ken die ik speelde. Toen mocht ik de compositie voorspelen voor al le aanwezigen, onder wie ook pro fessor Roy Poper. Gelijk daarna kreeg ik de uitnodiging om naar Amerika te komen voor een trompetworkshop." Klinkt leuk, twee weken vakan tie, maar veel tijd voor ontspan ning is er niet. Zo'n twaalf uur per dag staat in het teken van lessen volgen, zelfstandig oefenen en re peteren met docenten of medestu denten. „In de ochtend krijgen we les in adem- en blaastechnieken, 's middags is er tijd voor zelfstu die en repetities met docenten er bij. De avonden zijn gereserveerd voor masterclasses, waarbij ieder zijn stuk voor het eindconcert oe fent in het bijzijn van de ande ren." Voor Christian worden het da gen waarin hij veel hoopt te leren. En dat niet alleen. Het is ook een goed moment om te kijken of het conservatorium bij hem past. „Het conservatorium staat bekend als een strenge opleiding; ik ben benieuwd of dat iets voor mij is." Met als motto 'het kan altijd be ter' zou de discipline van een mu ziekacademie voor Christian een makkie moeten zijn. „Ik leg de lat heel hoog. Een zeven is niet ge noeg." Dat blijkt wel als hij vertelt over zijn muziekexamens. „Voor de theorie van muziekexamen A haalde ik een 10 en voor het B-exa- men maar een 9,5. Daar was ik dus echt niet blij mee." Christian en zijn kornet zijn on afscheidelijk. Hoeveel uur per week Christian speelt, weet hij niet. Alleen dat het veel is. „Oefe nen voor de fanfare, oefenen voor muziekles, oefenen voor de brass band.Bijna iedere vrije mi nuut staat in het teken van mu ziek. Ook in de zomervakantie gaat het oefenen door. „Muziekles ligt dan zes weken stil, dus ga ik aan de slag met het verbeteren van mijn technieken. Ik verveel me werkelijk nooit." VLISSINGEN. De kans is groot dat op de plek van de voormalige HKPD-panden in de Vlissingse Coosje Buskenstraat een tweede Alhambra verrijst. In elk geval komen er apparte menten, vertelt Ko van Garderen van Van Garderen Dekker. De Goese projectontwikkelaar kocht onlangs de panden van Emergis en het achterliggende pand en de naastgelegen groenstrook van de gemeente Vlissingen. Wat er precies gaat komen, moet volgens Van Garderen nog blijken uit de studie die zijn ar chitect de komende maanden zal doen. De projectontwikkelaar houdt er rekening mee dat de huidige panden, waarin heel lang een drugsopvang heeft geze ten, in te slechte staat verkeren om te worden behouden en dat ook aan de achterkant en de zij kant van de panden nieuwbouw komt. „We gaan waarschijnlijk iets de hoogte in", zegt Van Gar deren, „in de orde van het tegen over gelegen Alhambra-com- plex." Het worden 'gewone apparte menten', een stuk of twintig in totaal. Of het koop of huur zal zijn, is nog niet bekend. MIDDELBURG. - Tegen de 20-jari- ge Mohammed M. uit Borssele is gisteren in Middelburg een ge vangenisstraf van 240 dagen waarvan 112 voorwaardelijk en toezicht door de reclassering geëist voor een overval. De eis is gelijk aan het voorar rest. M. die destijds in Middel burg woonde wordt ervan ver dacht geprobeerd te hebben een Middelburger in de Lammeren- steeg van zijn gsm en geld te be roven. Op 6 december 2014 werd het latere slachtoffer aangespro ken door drie mannen. Een van hen vroeg om een vuurtje. Plot seling zou M. de man bij zijn keel hebben gepakt en zijn geld en gsm hebben geëist. Toen de man het op een gillen zette na men de drie de benen. Aan de hand van camerabeelden kon M. later worden aangehouden. Tij dens rechtszaak zei M. dat hij geldgebrek had en dat het 'spon taan was gebeurd'. Volgens des kundigen moest de zwakbegaaf de M. verminderd toerekenings vatbaar worden verklaard. Offi cier van justitie Jo Valente stelde dat hij héél goed wist waar hij mee bezig was en dus volledig toerekeningsvatbaar moest zijn. Wilt u beter horen? Begin dan met ons gratis boekj'e 'Een eerlijk verhaal'. Dé gids voor alle mensen die twijfelen aan hun gehoor. Bestel het op beterhoren.nl. Of ga naar een winkel bij u in de buurt en doe meteen een gratis hoortest. Welkom! DINSDAG 16 JUNI 2015 Kornettist speelt niet voor een 7 door Ellen Jobse Christian Jongepier, kornettist Christian Jongepier speelt op uitnodiging twee weken in Ohio, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers Beter horen begint met I Beter KMUill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35