Duinvilla, riant met een snuf Zeeuws Huren gaan op 1 juli minder omhoog dan in voorgaande jaren L'escaut doet een procent bovenop de huur, Woonburg soms vijf! Corporaties gaan verschillend om met de huren. VLISSINGEN. Vergeleken met voor gaande jaren voeren op 1 juli min der woningcorporaties in Zeeland de maximaal toegestane huurver hoging door. Het Rijk heeft die af hankelijk gemaakt van het huis- houdinkomen: 2,5% voor huishou dens met een inkomen tot 34.229 euro, 3,0% voor een inkomen tus sen 34.229 en 43.786 euro. Huis houden met een hoger inkomen kunnen maximaal 5% huurverho ging voor hun kiezen krijgen. Woningcorporatie Stadlander (Tholen en West-Brabant), R&B Wonen (Reimerswaal en Borsele) en Woonburg (Souburg en ge meente Veere) maken, op een uit zondering na, gebruik van die mo gelijkheid. Bij Stadlander blijft de huur ge lijk voor mensen die vrijstelling hebben van gemeentelijke lasten. R&B heeft de verhoging voor huis houdens met een laag inkomen in een duurdere huurwoning be perkt tot 1,0% of 1,5%. Woonburg rekent 2,25% meer huur voor de laagste inkomens, maar rekent voor de midden- en hogere inkomens wel de maxi maal toegestane verhogingen. In Vlissingen is het duidelijk. Alle huurders van L'escaut beta len vanaf 1 juli 1,0% meer huur. Diezelfde helderheid biedt Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen (1,5%), de Woningstichting Hulst (1,3%) en de Woningbouwvereniging Ar- nemuiden (2,5%). Ook bij Woongoed Middelburg is de verhoging (2,5%) niet afhan kelijk van het inkomen, maar valt de verhoging lager uit als iemand meer dan 82,5% van de maximaal toegestane huurprijs betaalt. Voor 20 procent van de huurders van Woongoed Middelburg houdt dit in dat zij vanaf 1 juli geen huurver- hoging hoeven te betalen. Bij de andere verhuurders van sociale huurwoningen hangt de verho ging af van het inkomen. Zeeuwland op Schouwen-Dui- veland betrekt óók de huurprijs bij het bepalen van de verhoging. Zeeuwland verhoogt de huren met percentages 1,0%, 2,5% of 4,5%. Clavis Terneuzen meldt ver hogingen met 1,0 (laagste inko mens) of 2,0% en RWS Goes 1,5%, 2,0% tot 3,0%. Het beeld in Zeeland komt over een met het landelijke. Mede door een lagere inflatie valt de huurver hoging lager uit, stelt de vereni ging van corporaties Aedes. VLISSINGEN. Hoe hard kan de snel ste zonnerace-auto ter wereld ei genlijk rijden? Die vraag stond bij leerlingen van de Vlissingse Schoolvereniging met stip op één, vertelt oud-leerling Mark Hup- kens van het Nuon Solar Team. Sa men met teamgenoot Bart Heiwig -eveneens oud-leerling van de VSV- én met de 'Nuna', zoals de auto heet, bezocht hij gisteren de de Vlissingse basisschool. „Fantastisch", vond Hupkens het om alle vragen van de leerlin gen te beantwoorden. „Sommigen vroegen zich af hoe lang het rij den was naar Australië, waar we wedstrijden in de woestijn rij den", lacht hij. „Anderen wilden weten hoe we al het eten en drin ken voor de reis in die kleine auto mee konden nemen." De leerlingen kregen uiteraard wel serieus antwoord. „Zo nemen we op een wedstrijddag twee liter water mee, dat heb je wel nodig want binnen loopt de tempera tuur op tot 55 graden. Er is een klein tochtgaatje, maar uiteraard geen airco. In zulke omstandighe den zweet je 2,3 liter water per dag." Het Nuon-team heeft de we reldtitel zonneracen vijf keer ge wonnen. Hupkens en Heiwig gaan in oktober weer naar Austra lië. Daar zullen ze proberen om zo snel mogelijk de 3000 kilometer tussen Darwin en Adelaide af te leggen. En om antwoord te geven op de meest gestelde vraag: dat gaat op een gemiddelde snelheid van 110 kilometer per uur. „Dat is de meest efficiënte snelheid, in Australië hebben we een piek van 140 kilometer per uur bereikt." www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 16 juni 2015 Zeeland Tombola van huurverhogingen door Theo Giele De meeste huurders gaan op 1 juli meer huur betalen. Dat varieert van 1 tot 5 procent. ZEELAND 8&9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29