Lotto Jumbo hoeft helemaal niet te kiezen WK allround mogelijk in Olympisch Stadion Bart Veldkamp verruilt ijsbaan voor eigen voedingsreep SPORT 19 Vertrekken met vier klas sementsrenners in de Tour de France? Dat is geen enkel probleem, stelt de ploegleiding van Lot- toNL-Jumbo. Klimmers en keienvreters, dat zijn in grote lijnen de mannen met wie LottoNL-Jumbo ten strij de gaat trekken in de komende Tour. „Een sprinter zullen we in ieder geval niet meenemen", zegt ploegleider/coach Merijn Zeeman. Zonder namen te willen geven, heeft hij de Tourploeg in grote lij nen al rond. „Het zal een logische selectie blijken te zijn." Duidelijk is dat het team op 4 juli met de vier Nederlandse klassementsren ners Robert Gesink, Wilco Kelder man, Steven Kruijswijk en Lau rens ten Dam aan de start ver schijnt in Utrecht. Evenals de Belg Sep Vanmarcke, die in de eerste Tourweek de kasseienrit naar Cambrai kan winnen. Aanvulling, cq ondersteuning moet komen van renners als Bram Tankink, Tom Leezer, Maarten Tjallingii en Maarten Wynants. Het zijn mannen die de klimmers veilig door de hectische, gevaarlij ke openingsweek moeten loodsen. Meest opvallend blijft uiteraard het feit dat de enige Nederlandse Worldtour-formatie met vier 'Hol landse' klimmers danwel klasse mentsrenners aan het karwei gaat beginnen. Gesink en Kelderman werden aan het begin van het sei zoen al aangewezen als de beide kopmannen. De 29-jarige Gesink liet ook gisteren in de Ronde van Zwitserland zien klaar te zijn voor de Tour. De vijfjaar jongere Kei- derman viel vorige week in het Critérium du Dauphiné. Dat brak hem later in de ronde op. Volgens Zeeman is er geen reden tot pa niek of een herschikking van de rolverdeling. „Voor de val ging het best goed en ook de wattages die hij trapte waren in orde." Kelder man vervolgt zijn normale plan ning op dit moment met een hoogtestage. Steven Kruijswijk was voor de ploeg dé aangename verrassing in de afgelopen Giro. Dat is volgens ploegleider Nico Verhoeven niet de reden waarom de Oost-Braban der ook meegaat naar de Tour. „Dat was altijd al de planning." Eén ding is duidelijk nu Kruijs wijk bevrijd is van zijn liesblessu re: ook hij kan in de top-10 fi nishen. Of Ten Dam dat nog kan, is de vraag, maar de taaie Noord-Hollander liet gisteren in Zwitserland zien dat ook zijn voor bereiding op de komende Tour goed is geweest. Het roept de vraag op of Lot toNL-Jumbo vooraf duidelijke keu zes moet maken over wie voor wie gaat werken. „Nee", zegt Ver hoeven. „Dat wordt vanzelf duide lijk in de tweede of derde week van de ronde. In elke grote ronde sneuvelen in de eerste weken ge heid een aantal klassementsren ners. Dus ook bij ons mag je aan nemen dat er iemand door een mindere dag of een bepaalde koerssituatie weg zal vallen uit het klassement. Je weet alleen niet wie dat is." De naar Trek vertrokken Bauke Mollema liet eerder dit jaar weten dat hij blij is bij die ploeg de enige kopman te zijn. Hij zegt het sys teem van meerdere leiders hele maal niets te vinden. Verhoeven: „Maar Bauke zegt iets wat hij zelf niet eerder ervaren heeft. Nu het minder gaat met hem, is er nie mand die de druk bij hem weg kan halen." Volgens Verhoeven kunnen al leen de ploegen met een echte kandidaat-winnaar in hun mid den het zich veroorloven om voor af alle kaarten op één renner te zetten. „Dan heb je het dus over Sky met Froome, Astana met Niba- li, Tinkoff met Contador en Movi- star met Quintana. Zelfs AG2R zal vooraf geen keuze maken tussen Bardet en Perraud." Alleen als één van de vier klas sementsrenners zicht krijgt op het podium, zal LottoNL-Jumbo een keuze maken. „Dat doen we niet voor de vijfde plek." Verhoe ven is niet bang dat het voor verve lende onderlinge verhoudingen zorgt. „Nee, want wielrenners we ten op een gegeven moment on derling heel goed hoe die liggen." DUMOULIN SLAAT AANVALLEN AF IN ZWITSERLAND Het wereldkampioenschap all- roundschaatsen van 2018 wordt gehouden in Nederland. Dat maakte de internationale schaats- unie ISU gisteren bekend. Het toernooi zal plaatsvinden na de Olympische Spelen in Pyeong- chang, waarschijnlijk op 10 en 11 maart. Een locatie is nog niet aangewe zen, maar schaatsbond KNSB be kijkt de mogelijkheid om het kam pioenschap in het Olympisch Sta dion in Amsterdam te organise ren. In 2018 is het 125 jaar geleden dat het eerste WK allround werd georganiseerd, ook in Amster dam. „Het is mooi dat we in 2018 zowel de huidige als de histori- sche schaatshelden kunnen eren", zegt KNSB-directeur Paul San ders. „We zijn heel blij met de toe wijzing, en we onderzoeken of het mogelijk is het schaatsen van toen en nu in Amsterdam te laten samenkomen." De ISU gunde China (Chang chun) het WK sprint in 2018 (3-4 maart). Voor het EK werd alleen een voorlopige datum geprikt (5-7 januari), maar nog geen plaats van handeling bekendgemaakt. De shorttrackers moeten voor het EK dat jaar naar Dresden (12-14 ja nuari) en voor het WK naar Montreal (16-18 maart). Het WK kunstrijden werd gegund aan Ita lië (Milaan of Turijn). ROTTERDAM. Bart Veldkamp zien we komende winter niet meer te rug als coach op de ijsbaan. De Ha genaar is toe aan andere uitdagin gen en wil met zijn hoofd op de wikkel van een eigen voedings reep de aanval openen op de Ne derlandse snaaicultuur. De Haagse ex-schaatser, de laat ste jaren actief als trainer bij Team Stressless, is na 27 winters volle dig 'in dienst' van het schaatsen toe aan een nieuwe uitdaging. „Ik heb gewoon niet de enorme drang om een absolute topcoach te worden. Ik merk dat ik daar niet mijn motivatie uithaal," al dus Veldkamp, die in het verleden nog werkte met Sven Kramer en Ireen Wüst bij TVM. „Ik ben al heel m'n leven 150 dagen per jaar op pad geweest en ik heb nu zin om andere dingen te doen." Veldkamp blijft weliswaar als sporttechnisch manager intensief werkzaam bij Team Stressless, maar gaat deze functie combine ren met een nieuw project op voe- dingsgebied. De olympisch kampioen van Al- 'Ik heb gewoon niet de enorme drang om een absolute topcoach te worden' bertville 1992 begint een 'an- ti-snaaicampagne'. „Snaaien is welbekend gedrag van ons alle maal. Tussen de maaltijden door pakken we dan toch even een Mars of een stroopwafel om de dag door te komen. Daar gaat ie dereen de mist mee in." Met Bart's Bar, een voedings reep die hij samen met zijn moe der, voedingsdeskundige Ada Veld kamp ontwikkelde, verklaart Bart Veldkamp snaaien de oorlog. AfVallen is niet waar Veldkamp zich primair op richt. „Het gaat me erom dat we energieker de dag door kunnen komen met behulp van verantwoorde tussendoor tjes." DINSDAG 16 JUNI 2015 door Ad Pertijs OLIVONE 4 klassementsrenners stuurt de Nederlandse ploeg LottoNL-Jumbo naar de Tour deze zomer: Robert Gesink, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk en Laurens ten Dam. Tom Dumoulin start vandaag weer in de gele leiderstrui in de Ronde van Zwitser land. Voor de twee de dag op rij wist de coureur van Giant-AI- pecin gisteren in een korte, maar lastige etappe alle aanvallen op zijn leiderspositie te pareren. In de sprint van het uitgedunde peloton won zijn Slowaakse concurrent Peter Sa- gan maandag de der de etappe. Dumoulin eindigde als vijfde. De voorsprong van Dumoulin in het alge meen klassement is door de verdeling van bonificatiesecon den iets kleiner ge worden. Op vijf se conden volgen twee renners: Sagan en de Spanjaard Daniel Mo reno. Bart VeldkamD De 29-jarige Robert Gesink liet ook gisteren in de Ronde van Zwitserland zien klaar te zijn voor de Tour. De Achter- hoeker zal een van de kopmannen van zijn ploeg worden, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19