Kluivert overleeft met zijn Curasao Blind moet als nieuwe bondscoach einde maken 16 Oranje maakt zich al op voor een wisseling van de wacht. Wat zal er veranderen met Blind aan het roer? Primeur Rangers: Engelsman als coach Mark Warburton is de nieuwe hoofdtrainer van Glasgow Ran gers. Hij schrijft geschiedenis als eerste Engelse trainer ooit van de Schotse club. Warburton is de op volger van Stuart McCall die het afgelopen seizoen met de voorma lige topclub niet naar de hoogste voetbalklasse van Schotland wist te promoveren. Warburton heeft als opdracht meegekregen Ran gers binnen een jaar naar de Schot se Premier League te brengen. Heitinga toch weer op weg naar Ajax De terugkeer van John Heitinga naar Ajax leek aanvankelijk van de baan omdat adviseur Tscheu La Ling aan had gegeven de transfer heel onverstandig te vinden. Maar inmiddels zitten zaakwaarnemer Rob Jansen, zijn pupil Heitinga en de beleidsbepalers van Ajax toch weer met elkaar rond de tafel. De 31-jarige centrale verdediger staat te trappelen om zijn loopbaan af te sluiten bij de club waar het alle maal voor hem begon. „De ge sprekken verlopen nu weer in een positieve sfeer", liet Jansen giste ren desgevraagd weten. Einde verhaal voor Lentink en Aruba Voor Matthew Lentink en het Aru baans elftal zit de kwalificatie- reeks voor het WK voetbal van 2018 erop. Nadat Aruba de heen wedstrijd tegen Barbados in het ei gen Oranjestad met 2-0 had verlo ren, verloor het ook de return (1-0). Lentink, doelman van het naar de eerste klasse gedegradeer de Kloetinge, keepte de eerste wedstrijd tegen Barbados maar zat tijdens de return in Bridgetown negentig minuten op de bank. PSV heeft Deense aanvaller binnen PSV heeft gisteren de 17-jarige Deense aanvaller Nikolai Laursen gecontracteerd. De linkspoot die het liefst op rechts speelt, komt van IF Bröndby waar hij afgelopen seizoen een paar wedstrijden in de hoofdmacht speelde. Laursen is gisteren medisch gekeurd en heeft een contract voor drie jaar gete kend. PSV betaalt ongeveer 1 mil joen euro. De Deen begint waar schijnlijk eerst bij Jong PSV in de eerste divisie. „Het is een heel jon ge jongen die we rustig de tijd ge ven", aldus technisch manager Marcel Brands. Warriors dicht bij eerste titel in veertig jaar De basketballers van Golden State War riors hebben nog één zege nodig om voor het eerst in veertig jaar kampioen van de NBA te worden. De ploeg won zondaga vond het vijfde duel met Cleveland Cava liers: 104-91. In de se rie staat het nu 3-2. VVV rouwt om overleden jeugdspeler VW-Venlo verkeert in rouw om de dood van een jeugdspeler. De 18-jarige verdedi ger Beau Vilters uit Roermond kwam zon dagavond om het le ven door een verkeers ongeval op de A73. Hij zou in de voorbe reiding aansluiten bij de selectie. Haase maakt sprong na halve finale Rosmalen Tennisser Robin Haase heeft een flin ke sprong gemaakt op de wereldranglijst. Dankzij het bereiken van de halve finales bij de Topshelf Open in Rosmalen klom de 28-jarige Hagenaar gis teren van de 83e naar de 73e plaats. De top tien bleef hetzelfde. wee dagen voor elke interland een scher pe training achter ge sloten deuren. Met standaard een partij elf tegen elf tussen spelers die al tijdig weten of ze in de basis zullen staan of niet. So wieso duidelijkheid over de posi tief) waarvoor internationals bij Oranje in aanmerking komen. En een bondscoach die 'gewoon' zelf de besprekingen doet. En die niet te laat komt (of zelfs helemaal niet verschijnt) als er met het team wordt gegeten. Dit is in een notendop wat er na de zomer verandert als niet langer Guus Hiddink maar Dan ny Blind bij Oranje aan de knop pen zit. Geen wereldschokkende wijzigingen, zult u zeggen. Nee, maar wel noodzakelijke aanpas singen om weer, zoals Wesley Sneijder het voor de interland te gen Letland omschreef, 'één denkwijze terug te krijgen bij Oranje.' Die denkwijze was er on der Louis van Gaal. Maar onder zijn opvolger Hiddink is er vooral los zand. In de media zijn de in ternationals een jaar lang netjes en mild gebleven voor de bonds coach. Want ook zij verbazen zich over het vele geschipper. Over het beleid van pappen en nathouden. Over hoe Hiddink openlijk afgeeft op jonge spelers en badinerend doet over de pres taties op het WK. Geen wonderdokter Natuurlijk is Blind niet ineens een wonderdokter voor Oranje. Die derde plaats op het WK die een doodskus werd voor Hiddink zal ook hem parten spelen in het verwachtingspatroon. Maar als Blind om te beginnen gewoon zo veel mogelijk één consequente, eerlijke en transparante lijn terug brengt, zal dat zeker helpen. Want de spelersgroep van het huidige Oranje heeft er schreeu wend behoefte aan. Dus: niet roe pen dat je Wesley Sneijder aan de kant gaat houden tegen Ameri ka. Om hem daarna toch te laten invallen, het risico op een blessu re negerend. Ook niet doen: Ni- gel de Jong eerst publiekelijk neerzetten als onmisbare leider van je team. Om hem amper twee maanden later te moeten bellen met de boodschap dat hij even niet nodig is. Wel doen: spelers die onder maats presteren bij hun club of geen ritme hebben buiten Oran je laten. 'Het vermijden van een abonnementencultuur' noemde Louis van Gaal dat beleid. En zo 'Danny geniet veel respect onder de spelers, bij het WK kwam er veel van hem' denkt ook Blind. Dat Ibrahim Af- ellay, de oogappel van Hiddink, bij deze interlands tegen Ameri ka en Letland thuis bleef, was al de hand van de assistent. Blind drukt sowieso nu al zijn stempel op meer zaken. Die ruim te gaf Hiddink hem en zijn ande re assistent Ruud van Nistelrooy volop. „In Letland profileerde Blind zich meer dan normaal in de coaching", zag KNVB-direc- teur Bert van Oostveen. „Danny geniet veel respect onder de spe lers, bij het WK kwam er al veel bij hem vandaan", zei Sneijder eerder al. Maar het tere punt in zo'n constellatie blijft altijd: de laatste 10,20 procent om spelers écht bij de strot te grijpen, die be reik je nooit als assistent. Dat moet de hoofdcoach voor zijn re kening nemen. Wat Hiddink dus al een jaar niet doet bij Oranje. Heet hangijzer Als eindverantwoordelijke heeft Blind straks zelf direct een paar harde noten te kraken. Een heet hangijzer is wat te doen met Van Persie en Huntelaar. Van Gaal maakte bij zijn start meteen een keuze tussen die twee. Dat is straks ook een optie voor Blind, maar wel een met haken en ogen. Want niemand kan nu, half juni, Wanneer een krankzinnige hoos bui het speelveld onder water heeft gezet, halverwege de inter land tussen Cuba en Curasao, ren nen mannetjes met prikkers en hooivorken het gras op van sta dion Pedro Marrero. Resoluut lo pen ze echter naar één kant van het veld. Op de helft waar Cuba dadelijk een goal moet maken, bij een x-i tussenstand, proberen de mannetjes driftig de enorme wa terplassen weg te werken. Op de helft waar Curasao straks moet aanvallen, blijft alles doodleuk zo als het was: een moerasgebied vol diepe gaten en zompige kuilen. Geen mannetje dat overweegt om ook die speelhelft op orde te krijgen. Het is haast letterlijk een over- levingsstrijd, in de nacht van zon dag op maandag in Havana. Na de 0-0 in Willemstad moet Cura sao op zijn minst een goal maken om uitzicht te blijven houden op het WK, maar dit is méér dan zo maar een wedstrijd. Dit is een avontuur vol intimidatie uit ver vlogen tijden, gespeeld in het de cor van een subtropisch Havana. Het gras in Havana is hoog en het stadion stokoud. Een dag voor de wedstrijd hadden Cu baanse officials nog geprobeerd om Curacao weg te houden van het veld, voor de laatste training, zogenaamd omdat het 'onbespeel baar' zou zijn. Pas na een uitge breide discussie worden Kluivert co alsnog toegelaten, maar de toon is gezet. De koude commu nistische oorlog is in vol ornaat losgebarsten. Een dag later is die vijandige 'Ze proberen maximaal voordeel te halen uit de omstandigheden' Sport VOETBAL VOETBAL BRIDGETOWN VOETBAL BASKETBAL VOETBAL TENNIS Oranje hunkert door Maarten Wijffels Wesley Sneijder Danny Blind was aan de zijlijn vaak UITSLAGEN HOCKEY Hockey World League, halvefinaleronde Bue nos Aires (Arg). Finale: Duitsland - Argentinië 4-1 (1-0). 7. Rühr 1-0, 34. Wellen 2-0, 39. Gilardi 2-1 (sb), 44. Rühr 3-1, 60. Fuchs 4-1. TAFELTENNIS Europese Spelen, landenwedstrijd vrouwen. Bakoe (Aze). Finale: Nederland - Duitsland 2-3. Li Jiao - Han Ying 11-9 12-10 11-5, Li Jie - Shan Xiaona 4-11 11-8 8-11 5-11, Li Jiao/Eerland - Shan Xiaona/Solja 11 -8 7-11 9-11 11-7 7-11, Li Jie - Solja 11-811-711-9, Eerland - Han Ying 1-11 2-11 6-11. TENNIS Mannen, Halle (Dui). Eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5), Mayer (Dui) - Struff (Dui) 6-2 0-6 7-6 (4), Coric (Kro) - Young (VSt) 6-4 3-6 6-3, Falla (Col) - Lacko (Slw) 6-4 3-6 6-1, Alexander Zverev (Dui) - Nieminen (Fin) 6-4 6-4, Brwn (Dui) - Haider-Maurer (Oos) 7-5 6-2. Londen (Eng). Eerste ronde: Raonic (Can/3) - Ward (GBr) 5-7 6-3 6-2, Anderson (ZAf) - He witt (Aus) 6-7 (5) 7-5 6-2, Gasquet (Fra) - Bo- lelli (Ita) 6-1 6-2, Verdasco (Spa) - Bautista (Spa) 3-6 7-5 7-6 (4), Garcia-Lopez (Spa) - An- dujar (Spa) 7-6 (3) 6-2. Vrouwen, Nottingham (Eng). Finale: Konjuh (Kro) - Niculescu (Roe) 1-6 6-4 6-2. Birmingham (Eng). Eerste ronde: Rybarikova (Slw) - Muguruza (Spa/9) 6-3 6-1, McHale (VSt) - Cornet (Fra/11) 4-6 6-2 6-2, Dellacqua (Aus) - Davis (VSt) 6-4 6-1, Hradecka (Tsj) - Tsoerenko (Oek) 6-4 6-3, Siniakova (Tsj) - Na- ra (Jap) 6-3 7-6 (3), Broady GBr) -Tomljanovic (Kro) 6-3 6-4, Koukalova (Tsj) - Vandeweghe (VSt) 7-5 6-3, Konta (GBr) - Gajdosova (Aus) 6-1 6-3, Pironkova (Bul) - Swan (GBr) 6-2 6-2, Schmiedlova (Slw) - Jovanosvski (Ser) 6-2 6-3, Larcher de Brito (Por) - Zheng Saisai (Chn) 6-3 6-2. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, UCI WorldTour. Derde etappe Quinto - Olivone: 1. Sagan (Slw) 117 km in 3.00.32, 2. Moreno (Spa), 3. Thibaut (Fra); 5. Dumoulin (Ned); 14. Gesink, 30. Ten Dam, 46. Minnaard 2.56, 94. De Kort 13.13,134. Teunissen 17.02, 137. Leezer, 143. Lindeman. Algemeen klassement: 1. Dumou lin 6.43.12, 2. Moreno 0.05, 3. Sagan; 6. Fug- Isang (Den) 0.14; 17. Gesink 0.32, 28. Ten Dam 1.35, 48. Minnaard 9.02, 105. De Kort 26.52, 124. Teunissen 30.33, 126. Lindeman 30.40,144. Leezer 33.12. door Sjoerd Moussou HAVANA. Blikseminslag, intimida tie, een kungfu-aanslag en een wa terballet van dik vier uur. Het na tionale voetbalelftal van Curasao overleefde het zondagnacht alle maal, in de WK-kwalificatiewed- strijd tegen Cuba in Havana. Dank zij de benauwde 1-1 blijft het sprookje van Patrick Kluivert co levend. „Dit is fantastisch." Patrick Kluivert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16