Is deze meestoof het mooiste gebouw van Zeeland? Gulle lach van Marijs is goed voor de omzet Nieuw gebouw Inghelosenberghe aan Badhuisweg; Warande blijft op huidige plek Overal klinkt brrm brrmm B en W willen voor 3,4 miljoen een nieuwe school bouwen bij sportvelden. Dorpshuis Warande verhuist niet mee. Andeweg schrijft over Vliegende Hollander Schot van agent was terecht AWL VAVIA SINT JANSTEEN. De Hulster wet houders Adri Totté en Frank van Driessche willen eind volgend jaar 'de kerstboom optuigen' in een nieuwe school bij het voetbal veld van W Steen. Dik vijfjaar terug waren het ge meente- en schoolbestuur het er al over eens dat er een nieuw schoolgebouw moest komen. De huidige Inghelosenberghe ver keert in een zodanig vervallen staat, dat opknappen geen zin meer heeft. Een eerste opzet ging uit van een nieuwe multifunctio nele accommodatie, waarin ook De Warande een plaats zou krij gen. Het stichtingsbestuur van het gemeenschapscentrum wilde echter geen ruimte inleveren en zag weinig in multifunctioneel ge bruik van diverse ruimten. Eind vorig jaar liet het Hulster college daarom al doorschemeren het idee voor een multifunctione le voorziening te laten varen. In de nieuwe school is straks wel ruimte voor de buitenschoolse op vang en de peuterspeelzaal. Ook komt er een gymzaal, die het ver pauperde kot aan de Badhuisweg vervangt en buiten schooltijd ook door clubs en particulieren kan worden gebruikt. W Steen raakt een half veld kwijt, maar krijgt in ruil daarvoor een kunstgrasveld terug. Dat veld kan bij mooi weer ook door de schooljeugd worden gebruikt. B en W kiezen mede voor de locatie bij de sportvelden, omdat de scho lieren dan kunnen profiteren van in de buurt liggende voorzienin gen van voetbal-, tennis- en mu ziekvereniging (gebouw De Bom bardon van Fanfare Sint Jan). Ook is er aan de Badhuisweg ruimte om, mocht het dorpshuis later nog aan willen sluiten, een vleu gel aan de school te bouwen. Een aantal inwoners - onder wie raadslid Jos van Eek - pleitte voor een nieuwe school aan de Ge- slechtendijk, op het grasveld waar vroeger de Rabobank stond. Woongoed onderzocht al eens of de school daar samen met een aan tal seniorenappartementen kon worden gebouwd. Totté: „Maar Woongoed mag geen scholen meer verhuren. Bovendien liepen de kosten op die locatie op tot zo'n 4,5 miljoen euro." Bij de plannen voor de nieuwe school is geen rekening gehouden met eventuele sluiting van Heide- poort in Heikant. „Wij willen die school openhouden", benadrukt Van Driessche. Mocht Heidepoort in de toekomst toch dicht gaan dan kunnen Heikanter scholieren (ook) in Sint Jansteen terecht. De raad krijgt deze maand een voorstel voor bouw van de school. TERNEUZEN. De Vliegende Hollan der is onlosmakelijk verbonden met Terneuzen. Maar de naam is in de loop der tijd ook gebruikt voor zeelieden uit andere plaat sen, als paardennaam, Eftelingat- tractie en staat op vulpennen en treinen. Alles over De Vliegende Hollander is te lezen in het werk 'De Vliegende Hollander en Ter- neuzen', dat schrijfster en cultuur wetenschapper Agnes Andeweg gisteren presenteerde in - hoe kan het ook anders - café De Vliegen de Hollander in Terneuzen. Het boek kost 12,50 euro en is te koop in de boekhandels in de regio. VLISSINGEN. De agent die vorig jaar oktober een man uit Vlissin- gen neerschoot, wordt niet aange klaagd. Uit onderzoek van de re cherche blijkt dat de agent vol gens de regels heeft gehandeld. Het slachtoffer werd in zijn been geraakt nadat hij op de Koudekerk- seweg in Vlissingen amok had ge maakt. De man droeg iets dat leek op een bomvest, waarop een agent na verschillende waarschuwingen besloot te schieten. Het bleek te gaan om een dik vest. OLDTIMER WEEKEND GROEDE www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 13 juni 2015 Nieuwe school bij sportvelden door René Hoonhorst GROEDE. De eerste dag van het Oldtimer Weekend Groe- de stond gisteren in het teken van oude fietsen, motoren en tractoren. De 3-jarige Olivier (foto) kon maar geen af scheid nemen van een rode Porsche uit 1962. Het 'brrm brrmm' van de peuter klonk bijna net zo uniek als het geluid van de oudjes bij hun ronde door de Groe. Vandaag en morgen maken de deelnemers tochtjes door de omgeving. Beide dagen eindigen met een grote show in Groede. foto Ronald den Dekker Voor het programma www.owgroede.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 98