Vier beste scholieren scheikunde gekozen Vlissingse visboer wordt in één week bekende Nederlander en grootvader 4 ZEELAND De lachebek tussen de lekkerbekjes Voortgang Waterdunen besproken HAARWERKEN Geluk vliegt. Als het voorbijkomt, moet je het grijpen. Met die tegeltjes wijs heid in zijn achter hoofd zei de man met de aanstekelijkste lach van Ne derland meteen ja, toen een redac teur van RTL Late Night hem zon dag belde voor een 'exclusief inter view' in de show van Humberto Tan. Het maakte van Henk Marijs op slag een bekende Nederlander. Bekende Vlissinger was hij al. Ie dereen kent zijn viskraam op de Nieuwendijk. Henk moet nog een beetje bekomen van de omstuimi- ge week die hij achter de rug heeft. „Iedereen spreekt mij er op aan. Ik kan amper over straat. Hé Henkie, lachebekkie!, roepen ze dan. En dan willen ze met je op de foto", vertelt hij. Aan de viskraam was het deze week merkbaar drukker, volgens Henk. Er komen mensen speciaal naar zijn kraam om Henk te zien en te horen. Zijn instant-bekend heid werkt 'zeker omzetverho- gend', lacht Marijs. Jochem Myjer De radiozender Q_-music had op 1 april de gierende uithalen van Henk uitgekozen als de leuk ste lach van Nederland. Twee kaartjes voor de show van Jochem Myjer waren zijn beloning. Een week geleden ging Henk met zijn dochter Marieke naar Rot terdam. En welkome afwisseling van een paar drukke weken, waar in Henk van Arnemuiden naar de Vlissingse binnenstad was ver huisd. Voorafhad zijn dochter hem nog op het hart gedrukt zich wat gedeisd te houden, maar toen Myjer op het podium stond was er geen houden aan. Een cabaretier heeft graag de la chers op zijn hand, maar de Vlis- singse orkaan van lachsalvo's bracht Myjer van zijn stuk. Henk werd vriendelijk gevraagd de show in de foyer op een scherm te bekijken. „Dat snapte ik wel. Men sen kopen een kaartje voor Jo chem Myjer, niet voor Henk Ma rijs. Na afloop heb ik nog met Jo chem gesproken. Hij was niet boos, maar mijn lach werkte zo aanstekelijk dat hij compleet van Ik kan amper over straat. Het is steeds: Hé Henkie, lachebekkie. En dan willen ze met je op de foto' slag was geraakt. Hij zei dat hij nog wel eens een keer een visje bij me komt eten als hij in de buurt is" Kennelijk had CVmusic lucht gekregen van het incident met 'hun' leukste-lach-van-het-land en maakte er melding van. Andere media pikten het op en het nieuw tje verspreidde zich over het inter net. Toen belde RTL Late Night. Het bleek pas het begin te zijn. „Om dat mijn dochter Anne elk mo ment kon bevallen, had ik de tele foon naast mijn bed liggen. Maan dagochtend vroeg ging hij af. Het is zover, dacht ik nog. Maar het was niet zijn dochter aan de tele foon, maar Radio 538. Edwin Evers: 'Héééé Henkie'." De Vlissingse visboer was het middelpunt van een landelijke me diastorm. Alles en iedereen wilde hem hebben. Een cameraploeg van SBS stond die ochtend voor zijn viskraam. „Maar ik had een af spraak had met RTL. Afspraak is afspraak. RTL is de eerste die de vis heeft gevangen, zei ik nog. Het heeft geen zin om voor mij naar Vlissingen te rijden. Maar toch ko men. Ze probeerden zelfs nog een microfoontje bij me op te spelden en de viskraam binnen te ko men." Henk liet zich niet ompra ten. Marco Borsato Maandagmiddag gingen de lui ken van de viskraam wat vroeger dicht en stapte Henk met zijn dochter Marieke op de trein naar Amsterdam. Ze worden ontvan gen in de VIP-room. „Staat daar Marco Borsato. 'Hé Henk' zei hij tegen mij. 'Goed dat je er bent'. Biertje erbij om me op mijn gemak te stellen." Gastheer Humberto Tan - ook met een biertje voor Henk - legde hem uit dat het natuurlijk leuk is voor de uitzending als Henk gaat lachen, maar dat hij het niet moet forceren. Heel Nederland kon zien dat Henk Humberto niet teleur heeft gesteld. Terug in Vlissingen is Henk de hele week aangesproken. „Op het terras hiertegenover zat een club je Brabanders. Die ook meteen roe pen: Henkie, Henkie. Mobieltjes erbij en op de foto natuurlijk." De mediastorm is inmiddels ge luwd. „Volgende week komt Hu- mortv (het speciale humorkanaal van de Vara) nog langs om opna mes te maken." Een ander, verwacht en zeer welkom telefoontje kwam overi gens ook deze week. Hij was opa van een kleindoch ter geworden. Noami heet ze, dochter van Henks dochter Anne. BRESKENS. Waterschap Schelde- stromen en de provincie Zeeland houden dinsdag een informatiebij eenkomst over de voortgang van de aanleg van Waterdunen. In dat gebied bij Groede worden kustver- sterking en de aanleg van een re- creatie- en natuurgebied met el kaar gecombineerd. De inloop avond vindt plaats in het project bureau op het Veerplein in Bres- kens, tussen 18.30 en 21.00 uur. De afgelopen week streden de twintig beste scheikundescholie- ren bij Yara in Sluiskil voor de vier tickets voor de finale. Ru ben La uit Hoorn (ie), Joris Ger- lagh uit Tilburg (2e), Geert Schul pen uit Sint Michielsgestel (3e) en Marit Fiechter uit Zwolle (4e) kwamen als besten uit de bus. Zij kregen in de Nieuwe Kerk de Nederlandse teamshirts van Han Polman. De twintig finalisten die zich in Sluiskil bogen over scheikun dige vraagstukken en praktijk proeven kregen er ook opdrach ten die direct te maken hadden met het werk van Yara. Zo kwam de productie van ureumkorrels aan bod en moesten de scholie ren de kunstmest Hydro-Sulfan analyseren. Vijf meisjes en vijftien jon gens deden in Sluiskil mee aan de Olympiade. Ondanks dat de meisjes in de minderheid waren stonden er vier meisjes in de top tien na afloop. Kapsalon de Jonge Omzetverhogende lach door Theo Ciele Henk Marijs: „Hahaha, komen er televisieploegen voor mij naar Vlissingen. Een gewone visboer." foto Ruben Oreel door Cuido van der Heijden MIDDELBURG. Commissaris van de koning Han Polman heeft woens dagavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg bekendgemaakt wie Nederland zal vertegenwoordigen op de internationale Scheikunde Olympiade in Azerbeidzjan. Paul Krugerstraat 9 a Vlissingen 10 JAAR Bovenwoning boven het kantoor van M2 Make laars. Geheel gerenoveerd in 2005 en gemeubileerd en gestoffeerd. De woning beschikt over één slaap kamer. Huurprijs 695,- p.m. Wij bieden ai 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93