Tennis-Foot Cup wil groeien in Westdorpe Negen bekerwedstrijden, vier tegendoelpunten Josimar Pattinama mag zich verkopen bij Sparta de lijn als coach van Hoek Finale van Supercup lonkt SPORT 11 OM DEZE BEKER SPEELT HOEK OOK NOG ALS HET VANDAAG WINT De tweede editie van de Tennis-Foot Cup in Westdorpe wordt van daag met achttien teams gespeeld. De organisatie had ingezet op minimaal 24 ploe gen van drie spelers, maar onder meer de bekerfinale van Hoek speelt het evenement parten. „De eerste drie jaar in Lokeren was het ook vaak harken om voldoende teams te krijgen", zegt organisator Kenny Verhoene. De coach van Hoek is vanoch tend in Westdorpe aanwezig en voegt zich 's middags bij zijn selec tie voor de bekerfinale tegen IJssel- meervogels. Gistermiddag zette hij met meerdere vrijwilligers de velden uit en meldde Verhoene dat hij vandaag nog wel één team kan gebruiken. „Want een ploeg met spelers van Hoek kan nu door de finale tegen IJsselmeervogels natuurlijk niet meedoen." De organisatie twijfelde lang of het de Tennis-Foot Cup in West dorpe wel door moest laten gaan. Er werd uiteindelijk toch groen licht gegeven, ook omdat een Deense ploeg zich had ingeschre ven. „Die konden we niet teleur stellen. Ze hebben twee weken ge leden in Lokeren mee gedaan en zich ook meteen voor dit toernooi ingeschreven. Daar hebben ze veel voor moeten regelen." Misschien kiest de organisatie volgend jaar wel voor een ander weekend, liet Verhoene doorsche meren. „We zitten nu vrij lang na het einde van de reguliere compe titie. Daarnaast zijn er dit week end ook nog een aantal andere sportevenementen in deze regio. Dat merken we goed." Verhoene maakt zich echter geen zorgen over de toekomst van de Nederlandse versie van de Ten nis-Foot Cup. „Voetballers moe ten het een keer meemaken om er achter te komen hoe leuk het is. De eerste drie jaar in Lokeren was het ook vaak harken om aan vol doende teams te komen. Dit jaar zaten we bij onze tiende editie an derhalve maand voor het toernooi al vol. Ik hoop dat we die groei hier de komende jaren ook door kunnen maken." Noad'67 was de tegenstander in de eerste ronde van het toernooi om de districtsbeker. De ploeg uit Sint Philipsland werd in eigen huis met 7-0 omver geblazen. Een ronde later moest Unitas'30 er op sportpark Denoek aan gelo ven: 9-2. ASWH en IFC, beiden uit Hen- drik-Ido-Ambacht, werden in de volgende ronden met respectieve lijk 2-0 en 3-0 verslagen. Omdat Dubbeldam in de kwartfinale nipt met 2-1 verloor van de ploeg van trainer Kenny Verhoene, mag diens opvolger - Ruud Pennings - komend seizoen de KNVB be ker in met Hoek. Diezelfde Pennings verloor met Vlissingen in de halve finale van zijn toekomstige club. Kyle Doesburg (2x) en Guillaume Clin- ckemaillie (2x) maakten er 4-0 van. Door de bekerwinst in mei, toen topklasse-kampioen Kozak ken Boys met 3-0 werd verslagen, mocht Hoek verder in de landelij ke beker. Daarin werden de hoofdklassers Excelsior'31 (3-1 in kwartfinale) en Harkemase Boys (2-1 in halve finale) verslagen. Kyle Doesburg is met 9 van de in totaal 35 treffers de topscorer voor Hoek in het bekertoernooi: De aanvaller speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het succesverhaal van VC Vlissingen in de hoofdklasse. Mede door zijn karrenvracht aan doelpunten deed Vlissingen lang mee in de strijd om de titel. In de nacompetitie reikte Vlissingen tot de finale voor een plaats in de topklasse. In die eindstrijd lag het Haagse HBS afgelopen zondag uiteindelijk dwars met 3-1. In die laatste wedstrijden werd Pattinama vrijwel wekelijks ge volgd door andere clubs. Topklas- ser IJsselmeervogels toonde be langstelling, evenals Sparta dat hem in de persoon van Dolf Roks, sinds kort hoofd opleidingen en scouting bij de Rotterdamse eer- stedivisionist, regelmatig bekeek in de verschillende nacompetitie- wedstrijden. Pattinama is trots op de moge lijkheid die hem door Sparta en door Vlissingen, waar hij zijn ja-woord al gaf, wordt gegeven. „Het is een kleine kans om nog profvoetballer te worden", beseft de 26-jarige aanvaller. „En waar schijnlijk ook de laatste." Roks: „Hij is natuurlijk relatief oud, maar wij zeggen: laat maar zien, je weet het nooit." Pattinama moet zich op zater dag 27 juni bij Sparta melden voor de eerste training. Hij is één van de drie spelers die in die eerste week op proef mogen komen bij de Jupiler Leagueclub. Tijdens die eerste trainingen staat Pattinama op hetzelfde veld als een andere Zeeuw: Rick van Drongelen uit Axel. De zestienjari ge Zeeuws- Vlaamse jeugdinterna- tional wordt overgeheveld vanuit de B-jeugd. ZATERDAG 13 JUNI 2015 www.facebook.com/TennisFootCup door Mitchell Minnaard HOEK. Hoek bleef dit seizoen onge slagen in het bekervoetbal en plaatste zich zo voor de finale van het landelijke bekertoernooi voor amateurs. De Zeeuws-Vlamingen mochten de poulefase als topklas- ser overslaan, en kregen in de daaropvolgende negen duels slechts vier doelpunten te slikken. Kyle Doesburg 9goals Guillaume Clinckemaillie 6 goals Birgen Martens 4 goals Mattis Persoons 4goals Ibrahim Eryürük 3 goals HOEK Nee, de trofee die hier door ASWH-aanvoerder Michael van Dommelen in ontvangst wordt genomen, is niet de landelijke beker waar Hoek vandaag om strijdt. De prijs die Van Dommelen in ontvangst neemt is de Su percup. Die veroverde ASWH in augustus 2014, nadat het in de finale na verlenging algeheel amateurkampioen Spakenburg had verslagen (1-0). Als Hoek vandaag, net als ASWH vorig jaar, ten koste van IJsselmeervogels win naar wordt van de landelijke beker, wacht op zaterdag 15 augustus het duel om de Supercup tegen FC Lienden. De zondag-topklasser werd onlangs ten koste van Kozak ken Boys algeheel amateurkampioen. De winnaar van vandaag - Hoek of IJsselmeervogels - speelt op 15 augus tus thuis, foto Caspar Huurdeman/Orange Pictures door Rudy Boogert VLISSINGEN. Josimar Pattinama mag in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen meetrainen bij Sparta Rotterdam. De aanvaller mag in de eerste week aan hoofd trainer Alex Pastoor laten zien wat hij in zijn mars heeft. „Het kan na een dag al over zijn als Sparta het niks vindt", aldus Pattinama. „Maar wie weet." Josimar Pattinama maakte de afgelopen weken regelmatig een radslag na dat hij had gescoord, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 92