Gemeente betaalt schoolstages zelf Witte van Haemstede terug bij zijn kasteel Openingsdans betovert publiek 6 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUW In de regio Cultuurwerf houdt zomerexpositie De Cultuurwerf in Vlissingen pre senteert vandaag en morgen Made in Vlissingen, een zomerexpo ter gelegenheid van 700 jaar Vlissin gen. Er wordt niet alleen kunst ge toond. Onbekend talent kan zich laten zien, maar ook zijn er inter nationale kunstenaars uitgeno digd. 'If paradise is half as nice' is de naam waaronder de kunste naars al eerder exposeerden. Zierikzee bekijken vanuit de rolstoel Borrendamme en Eilandzorg in Zierikzee houden dinsdag de jaar lijkse wandeldag voor senioren. Die middag wordt er met zo'n ze ventig bewoners in de rolstoel een rondje gemaakt door Zierikzee. Om 14.30 uur wordt er een tussen stop op het Havenplein gemaakt om elkaar te ontmoeten en geza menlijk wat te eten en te drinken. Deze dag wordt mede mogelijk ge maakt door de inzet van vele vrij willigers. Veel animo voor Rom Zevenentwintig verschillende lo caties doen zondag mee aan Rond je Dreischor. Tijdens dit evene ment zetten ondernemers, organi saties en particulieren hun deuren open. Van 12.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden op diverse loca ties terecht om een kijkje te ne men of aan te schuiven bij een Mijn dorp, mijn stad Film over Renoir in de Overkant Filmhuis de Overkant in Oud dorp vertoont woensdag de laat ste film voor de zomerstop, met als onderwerp de schilder Re noir. Aanvang film 19.30 uur, de Overkant is open vanaf 19.00 uur. Een kaartje kost 7,50 euro en met een bibliotheekpas 6,50 euro. Verkoop aan de deur of re serveren kan VW Goe- ree-Overflakkee: 0187-681789. De Overkant bevindt zich aan de Dijkstelweg 33. je Dreischor workshop of demonstratie. Een kleine greep uit het aanbod: Bij Wijnhoeve de Kleine Schorre wordt er op het erf vis gerookt en tekstbureau Taal en Zo verzorgt in OBS De Klimop het klein Reisters Dictee. De eerste sessie is om 14.30 uur. Kinderen kunnen pony rijden en er kan gemediteerd wor den in een grot. ZIERIKZEE. Ondanks het wegvallen van de rijksbijdrage kunnen leer lingen van de Pieter Zeeman hun maatschappelijke stage blijven ver vullen. De gemeente betaalt de kosten hiervan uit eigen zak. Sinds vorig jaar is het voortgezet onderwijs niet meer verplicht de leerlingen een tijdje te laten meedraaien in een sociale of culturele instelling. Begin dit jaar zette het Rijk de ver goedingen hiervoor aan de ge meenten stop. De scholen krijgen echter nog tot en met komend schooljaar subsidie. De Pieter Zee man wil door met de maatschap pelijke stage en het gemeentebe stuur wil dat ook. Daarom blijft de gemeente de stagemakelaar van het SM WO betalen. Wethou der Jacqueline van Burg wil zelfs na het schooljaar 2016 door met maatschappelijke stages. „Al we ten we nog niet wat ons nog aan bezuinigingen boven het hoofd hangt." BURGH-HAAMSTEDE. In Burgh- Haamstede is gistermiddag het standbeeld van Witte van Haem stede onthuld. Het bronzen beeld, gemaakt door Joop van Nugteren, is een geschenk van de Stichting Renes se aan Schouwen-Duiveland. Witte van Haemstede (1281- 1321) was de bastaardzoon van graaf Floris de Vijfde en Aleid van Heusden. Hij heette eigenlijk Van Heusden, maar na de dood van zijn vader kreeg hij van half broer Jan I de heerlijkheid Haem stede te leen en veranderde hij zijn naam. Witte werd beroemd in de strijd van de Hollanders te gen de Vlamingen. Hij versloeg de Vlamingen in Zierikzee. „Het beeld moet die overwinning uit drukken. Daarom heb ik Witte rustend op een Vlaams schild af gebeeld," vertelde Van Nugteren. De Witte is het zevende beeld je dat de stichting aanbiedt. Het volgende komt in Oosterland. De Kunstschouw is voor iedereen, van jong tot oud. Die boodschap gaf voor zitter Edzard Gel derman het kunstminnend pu bliek mee tijdens de opening van de 22e Kunstschouw in de NH Kerk in Haamstede. Een betove rend optreden van danseres-cho reografe Annelies Heyt-Beekman en haar dochter Eline onder streepte zijn verhaal nog eens extra. Gelderman blaakt van trots en klinkt bijna verbaasd, wanneer hij de avond opent. „De wonde ren zijn de wereld nog niet uit, maar het is ons weer gelukt. Met veel kunst en vliegwerk, dat wel, zoals men in de toneelwereld zegt." Hij verwijst naar de grote inspanningen die vrijwilligers verrichten om alle locaties op tijd af te krijgen. Vanaf vandaag kunnen liefheb bers op zo'n veertig locaties in de westhoek van Schouwen terecht. Voor ieder is er wat wils, van mo derne vormen als film tot het meer traditionele werk. Of een combinatie daarvan. Zo'n mix van kunstvormen is ook te zien tijdens de opening in de NH Kerk. Terwijl zoon Justin het licht en de techniek verzorgt, dansen moeder Annelies en zus Eline op de orgelklanken van Rien Balkenende. Balkenende, die de door ziekte verhinderde Bram Beekman vervangt, be speelt zowel het orgel als de elek trische piano. Door de hoge pla fonds in de kerk, maken de gal- mende klanken extra veel in druk. Dromerig, met maskers, zwierende sjaals en daarna in meer sobere gewaden, ontnemen zij het publiek de adem. Het stuk dat 'Verbinding' heet betekent volgens kenners een doorbraak wat betreft de bijzondere combi natie van het klassieke orgel, de piano en de hedendaagse dans. Na het officiële welkoms woord van Hans Simons, voorzit ter van de Stichting Renesse, die ook nog eens benadrukt hoe be langrijk de variatie in mensen en kunst is, wordt ook dit jaar tradi tiegetrouw een kunstwerk ont huld. De 93-jarige beeldhouwster Marian van Puyvelde had de eer een kunstwerk te maken. Geheel in de sfeer van de avond komt on der het doek een plastiek in de vorm van een danseres tevoor schijn. VLISSINGEN www.kunstroutevlissingen.nl ZIERIKZEE DREISCHOR Voor de combinatie van nostalgie, lawaai en sport is een bezoek aan Wemeldinge vandaag de moeite waard. Vanmiddag vinden op het racecircuit aan de Hoveijweg de Classic Motorraces plaats. Voor de twintigste keer. OUDDORP ZATERDAG BRUINISSE Oudheidskamer: Expo sitie Schilderijen An nie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur Wes- tenschou- wen,13.30-1500 uur: Excursie Kabouterpad voor kleuters; Weststraat 18, 14.00-17.00 uur: Ten toonstelling Partituur van zoet en zout; Plompetoren- weg,14.00-15.30 uur: Orchideeën speuren; BURGHSLUIS Passagiersschip M.S. de Onrust, 18.30-21.00 uur: Wi ne en dinercruise; NOORDWELLE Kunstatelier Gina, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Voor de lach van het kind'; RENESSE Centrum en strand Renesse West, 12.00-18.30 uur: Ne derlands Formido Slackline Open; Dorpshuis, Jubileum concert Luctor et Emergo Hans Simons van stichting Renesse (I) en burgemeester Gerard Rabelink onthullen het beeld van Witte van Haemstede. foto Marieke Mandemaker door Sharon van Oost SIRJANSLAND Camping 't Hoge Zand, 10.00-17.00 uur: Rommelmarkt; ZIERIKZEE Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Film Michiel de Ruyter; Sint Lievensmonstert- oren: Expositie Sil houetten tegen het licht ZONNEMAIRE Haven van Bommen- ede, 13.30-16.00 uur Wandel- en vaarexcur- sie Stampersplaat; over het landgoed van Slot Haamstede; Weststraat 18, 14.00-17.00 uur: Ten toonstelling Partituur van zoet en zout; DREISCHOR Diverse locaties (27) in Dreischor, 12.00- 17.00 uur: Rondje Dreischor; 11.30 uur muzikale opening in Adriaanskerk; SCHARENDIJKE Port Zélande, leder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemeltrein tje; 12.00 uur: Rond vaart Grevelingen, re derij Denick; SIRJANSLAND Knotwilgendreef, 13.30 uur: Excursie Orchideeën van Dijk- water; Danseres Annelies Heyt-Beekman en haar dochter Eline geven een dans voorstelling tijdens de opening van de Kunstschouw. foto Marcelle Davidse WESTERSCHOUWEN BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur, 13.30 uur: Staatsbosbeheer excursie strandjutten; Slot Haamstede, 10.00 uur: Wandelen ZONDAG BURGHSLUIS Passagiersschip de On rust, 11.00 uur: Fami- lierondvaart; ZIERIKZEE Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Le Dernier Coup de Marteau;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84