1
1
Freerunner Boris Odinot zweeft het liefst van het
4 GESLAAGD
Zijn examens
zitten erop en dat
vindt Boris Odinot
(19) uit Zierikzee
helemaal niet erg.
Hij verruilt de
muisstille gymzaal
graag voor de
buitenlucht.
e vwo-scholier
van het Pontes
Pieter Zeeman in
Zierikzee klimt
het liefst met een
groep vrienden
op een dak, of zoekt een bouwter
rein vol steigers op.
Boris is freerunner. Dat is een
sport waarbij je je zo snel moge
lijk verplaatst over en met obsta
kels. „De verbaasde reacties van
voorbijgangers, als ik totaal onver
wachts een salto maak op de
stoeprand, zijn onbetaalbaar."
Boris voelt zich vrij, als hij van
hindernis naar hindernis springt.
Vooral tijdens de examens was
dat gevoel erg welkom. „Ik houd
niet zo van leren. Om te ontspan
nen ging ik veel naar buiten. Spor
ten is gezond. Het zorgt ervoor
dat je je beter kunt concentreren.
Dat werkte hartstikke goed voor
mij. De examens gingen me pri
ma af."
Wat ook wel hielp, was de app
NoteFolio op zijn grafische reken
machine. „Met die app kun je heel
gemakkelijk spiekbriefjes maken.
Dit jaar was het nog toegestaan
om de programma's en apps op je
rekenmachine te gebruiken tij
dens de examens. Erg handig. Net
als de Binas, een boekje met aller
lei informatie over biologie, na
tuur- en scheikunde. Ik vind dat
veel te weinig leerlingen dit soort
hulpmiddelen gebruiken, terwijl
het gewoon mag."
Hoewel leren niet tot zijn favo
riete bezigheden behoort, maakt
Boris voor natuur- en scheikunde
graag een uitzondering. Na de zo-
PONTES SCHOLENCROEP
HET COESE LYCEUM
LOCATIE BERGWEG, GOES
VMBO, BBL, bouwtechniek-metselen:
Cordell Balk, Goes; Roy van den Ham,
Wemeldinge; Max van Schoonhoven,
Kamperland.
VMBO, BBL bouwtechniek-timmeren:
Siem Kloet, Rilland; Thomas de Vogel,
Bruinisse; Marvin Sinke, Yerseke; Sven de
Vos, Goes; Rik Witkam, Ovezande.
VMBO, BBL consumptieve techniek, ho
reca: Dylan Geijs, Nisse; Adrian Leszczyk,
Hansweert; Nick Lokerse, Nisse; Mitchell
Moerman, Kortgene;
Desmar Principaal, Yerseke.
VMBO, BBL economie, handel en admi
nistratie: Leonie Bostelaar, Goes; Dylan
Daalhuijzen, Heinkenszand; Brain de
Fouw, Colijnsplaat; Nicole Geene, Goes;
Enrico Hanse, Goes; Reüel lllis, Goes; Kim-
berly de Jonge, Arnemuiden; Regilio Pol
derdijk, Kloetinge; Ylonka Pronk, Terneu-
zen; Arnold Walhout, Goes.
VMBO, BBL metaaltechniek: Max van
der Moere, Kapelle.
VMBO, BBL voertuigentechniek: Ri
chard Boot, 's-Gravenpolder; Corné Bur
ger, Nisse; Gino Gironés Mora, 's-Heer
Hendrikskinderen; Dorukhan Kepil, Krui-
ningen; Jeffrey van de Linde, Hoedekens-
kerke; Mika Marteijn, Kamperland; Step-
han Schrepper, Krabbendijke; Trishtan
Schuurbiers, Schore; Robin Stoffels, Kam
perland.
VMBO, BBL, sport, toerisme recrea
tie: Matthijs Adriaansen, Goes; Ardit Asl-
lani, Goes; Amalro Block, Goes; Jo-Ann
van Bossé, Goes; Nassim Douhouch,
Goes; Jeffrey van der Endt, Goes; Jakob
Moushi, Goes; Tim Schoe, Kloetinge;
Kevin Verheul, Goes.
VMBO, BBL istd theatertechniek: Dus-
ten van der Bel, Goes; Pirn Geijsen,
Oud-Sabbinge; Remon Goudzwaard, Ka
pelle; Raoul Schrier, Hansweert.
VMBO, BBL zorg en welzijn-breed: Wer
ner de Bruijn, Rilland; Leanne Burgmeijer,
Goes; Ivana Dahoe, Goes; Nina van Leur,
Kamperland; Glori Matondo, Goes;
Daniëlle Nieuwenhuize, Heinkenszand;
Carmen Oosthoek, Kattendijke; Selena
Perquin, Kats; Querenza Riedewald,
Goes; Dewi Traas, Goes.
VMBO, KBL, bouwtechniek-fijnhout:
Jordi Maat, Ellewoutsdijk; Tim Snoep,
's-Heer Hendrikskinderen.
VMBO, KBL bouwtechniek-metselen:
Levi Minnaard, Yerseke; Ivan Schout, Wil-
helminadorp.
VMBO, KBL, bouwtechniek-timmeren:
Corné Karelse, Kapelle.
VMBO, KBL consumptieve techniek,
brood-banket: Marcel van de Plasse,
Goes.
VMBO, KBL, economie, consumptieve
techniek-horeca: Perry Brouwer, Wemel
dinge; Maikel de Fouw, Goes; Carsten
Goedegebure, Yerseke; Kiki Langendoen,
Wemeldinge; Robin Lebeau, Bergen op
Zoom; Roan Stoutjesdijk, Kortgene.
VMBO, KBL economie, handel en admi
nistratie: Alexander Boogaard, Vlissin-
gen; Matthijs Eijgenraam, Kamperland;
Colin Goedegebuure, Goes; Evan Hame
link, Yerseke; Martijn van der Moere,
Kamperland; Max Nagtzaam, Heinkens
zand; Chai Twene, Goes.
VMBO, KBL, elektrotechniek: Dani Pie-
ters, Heinkenszand.
VMBO, KBL, metaaltechniek: Thijs Ba-
rendregt, Kruiningen; Esto Beneden, Yer
seke; Tim Huvers, Krabbendijke; Rowdy
Kopmels, Wemeldinge; Dani Mieras, We
meldinge; Bas Openeer, Hansweert; Ber
ry Rikkers, Kapelle.
VMBO, KBL: voertuigentechniek: Mark
van Damme, Heinkenszand; Mitchel van
Dijk, Rilland; Kaj Fossen, 's-Heer Arends-
kerke; Francois van Geel, Borssele; Joey
van Poelje, Hoedekenskerke; Jarno Post,
Kapelle; Dennis Remijnse, Kapelle; Marijn
Vermue, Nisse.
VMBO, KBL: isdc, sport, toerisme re
creatie: Rens Bliek, Heinkenszand; Moha-
med Douhouch, Goes; Wendy Fierloos,
Oudelande; Alexander op 't Hof, Hein
kenszand; Lonneke Koopman, Goes; Ke
vin van Limbergen, Goes; Kristma Majercï-
kova, Ellewoutsdijk; Sharon Onderdijk, Ka
pelle; Marvin Openeer, Goes;
Naomi Sanderse, Kloetinge; Suzan de
Vlieger, Kapelle.
VMBO, KBL, isdc, theater inhoud: Lisa
Abels, Kamperland; Nadia Flore, Goes;
Femke Huijsmans, Lewedorp; Amber de
Jong, Kloetinge; Koen Kerkhofs, Bergen
op Zoom; Giramata Sisi, 's-Heerenhoek;
Kelly Verplanke, Terneuzen.
VMBO, KBL, istd theatertechniek:
Jackie Eversdijk, Kapelle; Lennart Goud,
Wolphaartsdijk; Thomas Korsuize, Goes;
Jurian Nieuwdorp, Wolphaartsdijk; Bob
Ocké, Hansweert; Ramon Warmenhoven,
Goes.
VMBO, KBL, zorg en welzijn-breed: An
gel Berkhout, Kortgene; Ellis Besuijen,
Nieuwdorp; Amber Bezuijen, Wemeldin
ge; Demi van den Broek, Goes; Gabriëlla
Fransen, Goes; Marlène Gijzel, Kapelle;
Yeldah Haidarie, Goes; Rosanna Hooger-
land, 's-Heer Arendskerke; Suzanne de
Jonge, Wilhelminadorp; Elma Kajtazi,
Goes; Christina Pantazoglou, Zierikzee;
Esther de Regt, Kamperland; Kelly Sparre-
boom, Kwadendamme; Roos van Stee,
's-Gravenpolder; Kim Theenaart, Kapelle;
Kaylee Vader, Goes; Esmee van de Velde,
Goes; Chantal Vermeulen, Rilland; Jillian
Vriends, Lewedorp.
LOCATIE ORANJEWEC, COES
VMBO TL, Sector Economie: Joëlle Bals,
Kloetinge; Ernst Bastemeijer, Kapelle; Em
ma van Berkel, Middelburg; Cherwin Ber-
revoets, Goes; Melissa Biskop, Hans
weert; Joey Boers, Middelburg; Mika van
Dam, Heinkenszand; Thomas van den
Dries, Heinkenszand; Jelita van Esseveld,
Goes; Julian van Haasteren, Krabbendijke;
Ahmed Habib, Goes; Erwin Hillebrand,
Yerseke; Emine Hoxha, Goes; Angélique
Huige, Goes; Sam de Kam, Wolphaarts
dijk; Nicky Kap, Kats; Brittney van de Ket
terij, Kloetinge; Eva van de Kreeke, Kapel
le; Joost Mastenbroek, Goes; Armida van
Meel, Goes; Julia Melio, Oudelande;
Shems Mirza, Goes; Muirgen de Munck,
Kortgene; Bo de Regt, Goes; Stefan
Spruit, Kwadendamme; Stijn van Stave
ren, Ovezande; Intissar Talab, Goes; Mark
Traas, Goes; Afke Verdonk, Heinkens
zand; Brian van Vilsteren, Goes; Sara de
Visser, Heinkenszand; Danny Wu, Hein
kenszand.
VMBO TL, Sector Landbouw: Corné
Zuidhof, Hoedekenskerke.
VMBO TL, Sector Techniek: Martijn Bol
le, 's-Heer Arendskerke; Alwin van de
Guchte, Kloetinge; Chris Jelier, Renesse;
Dave de Jong, Goes; Tom Karman, Goes;
Sam Kole, Goes; Carlos van de Kreeke,
's-Heerenhoek; Floris van de Laar, Kapel
le; Mickey Liplijn, 's-Heerenhoek; Joren
Mondeel, Kapelle; Jesse Noordijk, Wissen-
kerke; Gijs Steijn, Kwadendamme; Julia
Timmermans, Goes; Jordy de Vos, Hein
kenszand; Menno van Wei, Wilhelmina
dorp; Zhi Wei Wu, Goes.
VMBO TL, Sector Zorg en Welzijn: Ah
med Adeoye, Goes; Amy Boone, Kapelle;
Laura Cornelisse, Goes; Vera Dobbelaar,
Heinkenszand; Anouk Donkers, 's-Graven-
polder; Vera van der Ham, Goes; Anne
Harte, Wilhelminadorp; Kiki Hoefsmid,
Wemeldinge; Teuntje Hoezen, Goes;
Wendy Hoondert, Heinkenszand; Selena
Kuijt, Goes; Wesley Lambourne, Goes; Se
rena Landouw, Goes; Noah Leijnse, Hein
kenszand; Ai'sha Lodder, Goes; Hui Lam
Man, Kloetinge; Robin Markies, Rilland;
Denise Meijaard, Kloetinge; Julia Melsen,
Wilhelminadorp; Chuong Ngo, Kloetinge;
Terence Nieuwenhuijse, Heinkenszand; Ti-
mo Otte, Goes; Stefan van Peenen, Goes;
Shania Poortvliet, Goes; Nikita Rombout,
Goes; Nele Rosenfelder, Goes; Rink Schel
ling, Kamperland; Evy Schrijver, Kapelle;
Larissa Theenaart, Hansweert; Nicole
Traas, Heinkenszand; Valèrie van Uden,
Kruiningen; Tessa Wamelink, Vrouwenpol
der; Evy van der Weele, Goes; Jessica van
't Westeinde, Heinkenszand; Zhou Li
Zhou, 's-Gravenpolder; Jikke Zonder,
Goes.
HAVO, Profiel Cultuur en Maatschap
pij: Jona Biemans, Goes; Nadia Booms-
ma, 's-Heer Arendskerke; Laura Donkers,
's-Gravenpolder; Emmy Duinkerke, Goes;
Martijn Elsing, Wissenkerke; Naomi Faas-
se, Goes; Shannon de Groen, Colijns
plaat; Manuela Haaij, Hoedekenskerke;
Demi Holleman, Goes; Laura Koeman,
Krabbendijke; Natasja Koning, Goes; Gra-
cia Lam, Goes; Lisa van der Maas, Katten
dijke; Maral Mostafazadeh, Goes; Laura
den Ouden, Goes; Sharon Priester, Goes;
Amy van Sandijk, Kruiningen; Anouk Valk,
Goes.
HAVO, Profiel Economie en Maatschap
pij: Peter van de Beek, Heinkenszand;
Renée Blankenburgh, Heinkenszand; Sil
Bogers, Goes; Andrea Boot, Heinkens
zand; Jorian Broekmeijer, Kloetinge; Nick
de Bruine, Goes; Doménique van Eek, El-
lemeet; Zino van Eijk, Goes; Sven de Feij-
ter, Wolphaartsdijk; Lennard Hamers,
Goes; Michael Hazen, 's-Heerenhoek; Me-
rijn van Hekken, Goes; Riko van der
Helm, Goes; Ruben Houmes, Goes; Jule
Jaspars, Ovezande; Tamara Kallewaard,
Colijnsplaat; Justus Koster, Kortgene;
'Kicken, de vrijheid
Boris Odinot uit Zierikzee: „Zonder de wetten van Newton, die over het verband tussen kracht en beweging gaan,
door Sharon van Oost
D
Joost Langedijk, Goes; Chari Loukisas, Ka
pelle; Yie Hon Man, Goes; Ruwayda Man-
groe, Kapelle; Kristel Marcusse, Heinkens
zand; Marlou Meuwese, Goes; Raiesa Nia-
mat, Schore; Romek Nobels, Goes; Anto
nio Novak, Goes; Jeroen Rentmeester,
Wemeldinge; Sam Richel, Yerseke; Alyssa
Schouwenaar, 's-Gravenpolder; Gentijana
Shala, Goes; Alexandra Spelier, Wilhelmi
nadorp; Simon Stadler, Goes; Jamie Tie-
bout, Colijnsplaat; Alex Traas, 's-Heer
Arendskerke; Ruben Verhaagen, Goes;
Abigail Versluis, Goes; Kevin van Waarde,
Goes; Esther van der Weele, Heinkens
zand; Xanne Weijers, Nieuwdorp; Naomi
Wouterse, Wemeldinge; Lewie Zhu,
Goes.
HAVO, Profiel Natuur en Gezondheid:
Sam van den Berg, Heinkenszand; Lisan-
ne de Bruine, 's-Heer Hendrikskinderen;
Angelia van Burg, 's-Gravenpolder; Onno
van Duin, Yerseke; Jolijn Eveleens, Oude
lande; Lizzy de Feijter, Zierikzee; Laurien
de Feijter, Oudelande; Stefan Grimminck,
's-Heerenhoek; Sanne van Helden, Yerse
ke; Stef van Oorschot, Lewedorp; Merel
van Os, Colijnsplaat; Yentl Salm, Kwaden
damme; Hugo Suk, Rilland; Martine
Voois, Wolphaartsdijk; Bas van Waasdijk,
Heinkenszand; Robin van 't Westeinde,
Arnemuiden; Bart van Wijk, Wemeldinge.
HAVO, Profiel Natuur en Techniek:
Rob Burger, Wemeldinge; Luuk Dijkers,
Goes; Ruben Hamelink, Wemeldinge;
Julia de Jager, Kapelle; Sven Koeman,
Goes; Gavin Kwekkeboom, Driewegen;
Jort Polderdijk, Goes; Niek van Sabben,
's-Heer Hendrikskinderen; Christian Slab-
bekoorn, Kapelle; Fleur Zuijdweg, Yerse
ke; Aileen Zwueste, Kapelle.
HAVO, Profiel Natuur en Gezondheid
Natuur en Techniek: Ruben Geijs, Kloe
tinge; Jeffrey Hanse, Goes; Tamara den
Herder, Goes; Amber Oreel, Kapelle; Lo
renzo van Ramselaar, Goes; Isabel Roden
burg, Goes; Leon Smolenaers, Krabbendij
ke.
ATHENEUM, Profiel Cultuur en Maat
schappij Economie en Maatschappij:
Lotteke Boogert, Middelburg; Chantal
Brandt, Heinkenszand; Nicky van der
Waal, Wolphaartsdijk; Merle Wisse,
Goes.
ATHENEUM, Profiel Cultuur en Maat
schappij: Marit Brand, Ellewoutsdijk;
Britt Gijzen, Goes; Jorien Langejans, We
meldinge; Daniek Louwen, Heinkenszand;
Blerina Nimanaj, Goes; Lisa Pieters, Kapel
le; Simone Polderdijk, 's-Heer Hendrik
skinderen; Vera de Regt, Goes; Marion
Steenbakker, Hansweert; Karlijn Vogel,
Kloetinge.
ATHENEUM, Profiel Economie en Maat
schappij: Nadine Allewijn, Kloetinge; Jel-
le Brasser, Burgh-Haamstede; Marion de
Dooij, Kapelle; Yoran Dorreman, Scharen-
dijke; Ruben van den Engel, Wemeldinge;
Anne-Fleur den Engelsman, Goes; Naomi
de Fouw, Colijnsplaat; Denise Gunst, Yer
seke; Kim Herselman, Kapelle; Menno
Huijbregts, Kamperland; Mare Jeremias-