Lentink beleeft meer dan voetbal Kenny Verhoene staat voor de laatste keer langs 10 SPORT EK freestyle windsurfen op water nabij Brouwersdam De Bruijn bereikt laatste vier tijdens Grand Prix ranking Uit topklasse gedegradeerde ploeg kon dit seizoen nog niet winnen van topclub IJsselmeervogels. Op het water nabij zeil- en surf centrum Brouwersdam strijkt van 7 tot en met 11 oktober het crème de la crème van de professionele windsurfers neer. Er wordt dan een wedstrijd uit de cyclus van de European Freestyle Pro Tour (EFPT), het Europees kampioen schap voor freestyle windsurfers, gehouden. Het EK bestaat uit zes wedstrijden. De Zeeuwen Davy SchefFers, Rick Jendrusch (foto) en Tim Ruysse- naars nemen deel aan deze Euro pese titelstrijd. Uniek voor de Brouwersdam is het EK voor vrou wen. Het gaat om een pilot. Naar verwachting komen er 32 mannen en 15 vrouwen in actie. De Brou wersdam staat bekend als een loca tie met veel wind. Het zeil- en surfcentrum Brou wersdam neemt de organisatie voor zijn rekening en houdt deze dag tal van andere activiteiten, on der de naam DAM-X. Het gata daarbij om clinics, fun races, test van materialen en feesten. Het is bedoeld als promotie van de water sport in het Deltagebied. Jean Paul de Bruijn is in de twee de Grand Prix ranking van dit jaar doorgedrongen tot de halve fina les. De Hulstenaar kende in de achtste finale geen problemen met Wiljan van den Heuvel. In ne gentien beurten had De Bruijn de benodigde veertig punten bijeen gespeeld, waar zijn tegenstander er achttien had. In de kwartfinale was voormalig teamgenoot Glenn Hofman zijn te genstander. Een pikant duel om dat beide spelers onlangs in de be kerfinale in Rijsbergen als kemp hanen tegenover elkaar stonden omdat de Hagenaar protest aante kende tegen het te laat komen van De Bruijn en Eddy Merckx, die door een ernstig ongeval op de Antwerpse ring in de file werden opgehouden. Van die animositeit was in Rosma len echter niets meer te merken. De Bruijn speelde sterk en boekte een overtuigende overwinning: 40-28 in 29 beurten. Vandaag staat De Bruijn in de halve finale tegen over regerend Nederlands kam pioen Jean van Erp. sport kort Ruim tweeënhalf jaar na zijn en tree, staat Ken ny Verhoene vanmiddag voor het laatst als coach van Hoek langs de zijlijn. De Belg vertrekt naar het Duit se FC Carl Zeiss Jena en wil dat het liefst doen met vier prijzen op zak. Met Hoek won hij twee keer de districtsbeker en pakte hij het kampioenschap in de hoofdklasse. Vandaag kan hij daar tegen IJsselmeervogels nog de landelijke beker aan toe voegen. De 42-jarige trainer hoopt op een mooi afscheid, al hangt dat volgens hem ook weer niet helemaal af van winst of ver lies. „Toen ik dinsdagnacht na de wedstrijd tegen Harkemase Boys door de polder naar huis reed, heb ik nagedacht over de afgelopen jaren", zegt Verhoe ne. „Hoek is toch een deel van mijn leven geweest. Hopelijk sluiten we deze periode van daag op een mooie manier af, maar als dat niet lukt zal ik toch met een fijn gevoel terug kijken. Ik heb zoveel meege maakt bij Hoek. En prima kun nen werken met een goede groep mensen." De degradatie uit de topklas se zorgde een week geleden voor een zwarte bladzijde, in een boek dat meer hoogte- dan dieptepunten kende. Verhoene kwam eind november 2012 bin nen als opvolger van de opge stapte Eric Hellemons, die het na elf wedstrijden voor gezien hield. Hoek won vervolgens de dis trictsbeker en haalde de nacompe- titie. In het seizoen 2013-2014 was de bekerwinst op HBS in zekere zin een keerpunt. Hoek versloeg de topklasser met 3-0 en speelde misschien wel de beste wedstrijd van het sei zoen, waarin het echt liet zien tot wat het in staat was. De zege werd ook nog eens gevolgd door een droomloting, omdat de dub ge steund door enkele duizenden Zeeuwen in de Kuip tegenover Feyenoord kwam te staan. Het was een gedenkwaardige avond, in een seizoen dat met het kam pioenschap werd afgesloten. Dit seizoen had de club de volgende stap willen zetten, door zich te handhaven in de topklasse. Verhoene: „We hebben echt wel een goede ontwikkeling door gemaakt. Alleen ging het tegen RVVH helaas mis. Dat vind ik nog 'ledereen weet dat we heel goed zullen moeten zijn, willen we IJsselmeervogels verslaan' steeds heel jammer. Dan zie je dat het in een finale alle kanten op kan. Hetzelfde geldt vandaag te gen IJsselmeervogels. We hebben dit seizoen één keer gelijkge speeld tegen ze en één keer kans loos verloren. Iedereen weet dat we heel goed zullen moeten zijn, willen we IJsselmeervogels ver slaan. En een doelpunt is vaak be palend. Wie maakt de eerste, waar door een tegenstander moet reage ren en zijn strijdplan wellicht aan moet passen." Hoewel het voor Hoek de zesde wedstrijd in zeventien dagen is, heeft de trainer gemerkt dat zijn spelers er alles aan willen doen om ook deze beker binnen te ha len. „Ik merk dat ze er klaar voor zijn, ze willen nog één keer knal len. We hebben dit seizoen meer dere keren aangegeven dat we graag een topploeg wilden ver slaan. In de finale van de districts beker lukte dat tegen Kozakken Boys (3-0). Ik hoop dat we het van daag nog een keer voor elkaar krij gen." Hoek moet het doen zonder de langdurig geblesseerde Fabian Wilson. Emre Dönmez is vandaag ook niet inzetbaar. De middenvel der hield aan het duel met RVVH een liesblessure over. Mateusz Ku- zmicki ontbrak dinsdag tegen Har kemase Boys door een schorsing, maar is vandaag weer beschikbaar. „Eigenlijk is alleen Giovanni Siere- veld nog een vraagteken", zegt Verhoene. „Hij heeft na zijn ham stringblessure niet veel kunnen doen. Ik hoop dat hij er gewoon bij kan zijn." De finale op sportpark Denoek begint vanmiddag om 14.30 uur en staat onder leiding van scheids rechter De Winter uit Blaricum. Hij floot dit seizoen al twee duels van IJsselmeervogels en was ook de leidsman bij Ajax-Hoek (1-1). De winnaar van de finale ont vangt naast de beker ook een geld bedrag van 9.000 euro. De verlie zer krijgt 5.000 euro. Het is momenteel niet al leen voetballen dat de klok slaat bij Matthew Lentink, doelman van het nationale voetbalteam van Aruba. Natuurlijk is het winnend afsluiten van de WK-dubbel te gen Barbados prioriteit nummer één. Maar er is meer, vertelt Len tink vanaf zijn hotelkamer in Bar bados. „We hebben met de ploeg een bezoek ge bracht aan kinderen die het niet zo goed hebben. Als je ziet hoe blij je hen kunt maken met alleen maar een handteke ning. Een deel van de ploeg heeft een potje met de kin deren gebasketbald, een ander deel ging touwtjespringen. Dat was eigenlijk wel het mooiste mo ment van de afgelopen dagen." Morgennacht hoopt hij daar met Aruba nog een mooie herin nering aan toe te voegen. De heen wedstrijd bood aanknopingspun ten, zoals dat in trainerstaai heet, maar ging wel verloren. Met 2-0, door twee goals in het eerste half uur. „Bij het eerste doelpunt wa ren we niet scherp bij een vrije trap, bij de tweede goal gebeurde hetzelfde bij en ingooi." „Bijna de hele wed- trijd zijn we de betere BKloeg geweest. We hebben zeven, acht goede kansen ge- fiad en scoorden niet. Barba dos heeft er drie gekregen... Het zou wel heel naar zijn als we er door deze ploeg uit zouden gaan. We zijn kwalitatief zó veel beter." „Het zou ook goed zijn voor het voetbal op Aruba", denkt Len tink. „Het leeft echt. In de heen wedstrijd was het stadion voor het eerst uitverkocht, er zijn cam pagnes met filmpjes gemaakt en er werden voor het eerst officiële shirts verkocht." Op het Garfield Sports Center trainde Aruba gisteren voor het eerst op Barbados. Super-de-luxe was het er niet. „Met het veld was niks mis, maar de kleedkamers wa ren ze nog aan het bouwen. We moesten naar de wc in zo'n kotje dat je bij de bouw ziet staan. Maar dat weet je van tevoren: je moet er met nul verwachtingen in gaan." OUDDORP Rick Jendrusch komt in oktober bij de Brouwersdam ook in actie tijdens de wedstrijd uit de cyclus van de European Freestyle Pro Tour. ROSMALEN GOES Zaalvoetbaltoernooi Het zaalvoetbaltoer nooi voor vrouwen krijgt een vervolg. Za terdag 9 januari 2016 wordt de volgende editie van het evene ment gehouden. Initia tiefneemster Jonneke Schuurbiers streeft er naar om het grootste toernooi van Zuid- West-Nederland te or ganiseren, met niet al leen Zeeuwse teams. Ploegen kunnen zich nu al via de website www.ladiesfutsal14.nl inschrijven voor het toernooi. Schuurbiers heeft dit seizoen samen met de stichting maat schappelijk werk en welzijn Oosterschelde- regio al een junior editie zaalvoetbal ge organiseerd. Verder was er een mini pilot- competitie in Goes en Zierikzee. OOST-SOUBURG Doorgeefschaken De schaakclub Sou burg houdt vandaag het open Souburgs kampioenschap door geefschaken. Er wordt gespeeld in de locatie aan de De Deckere- straat. Bij voldoende deelname wordt een halve competitie ge speeld. De aanvang is 11.00 uur. Bij doorgeefschaak ne men twee teams van elk twee personen het in twee gelijktij dig, naast elkaar ge speelde partijen tegen elkaar op. ledereen speelt zoals gebruike lijk op één bord tegen één tegenstander, maar wie een stuk of een pion van zijn te genstander slaat geeft dat door aan zijn me despeler. Deze mag dan, op een zelfgeko zen moment, in plaats van een normale zet te spelen, één van de doorgegeven stukken of pionnen op zijn ei gen bord plaatsen en zo aan zijn eigen mate riaal toevoegen. Hoek moet nog één keer knallen door Barry van der Hooft Kenny Verhoene, trainer Hoek door Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62