Wat er ook gebeurt, na zijn carriere blijft Hoogerland lekker fietsen SPORT 9 Shannon Braafhart jr stapt van Goes over naar GPC Vlissingen WK karate in Vlissingen den staan ook veel mensen langs de kant. Bij de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen bij voorbeeld. Als junior ben ik in 2001 in Antwerpen gaan kijken, toen Mare Wauters daar de etap pe won. Dat vond ik heel indruk wekkend. Dan krijg je er meer van mee dan wanneer je zelf fietst." „Dat 2012 de Tour was waarin Wout Poels zo hard viel. We kwa men met slechts vier man van Va- cansoleil aan in Parijs. In de Tour is alles altijd top geregeld, alles kan lijkt het wel. We hadden veel personeel bij, maar die zaten daar op een gegeven moment nog voor vier man.... Een jaar later reed ik de Tour in mijn Neder landse kampioenstrui. Dat was gaaf. De start was op Corsica, wat echt een prachtig eiland is. Ik dacht: hier moet ik nog eens een keer met Gerda naartoe op vakan tie, maar het is er nog niet van ge komen." „Wat me ook is bijgebleven, is dat Lieuwe Westra op de laatste dag afstapte op de Champs Elysées. Dat gebeurt vrijwel nooit. Hij was helemaal naar de kloten. Er waren nog een paar ronden te gaan, maar als je op bent ben je op." Hoogerland heeft de Tour drie keer uitgereden. Hij is er trots op. „Je merkt het ook aan mensen die je ontmoet. Wat doe je, vra gen ze dan. Ik fiets. Professioneel? 'Dan zeggen ze: je bent door die val bekend geworden. Alsof ik daar iets om geef. Het interesseert me echt helemaal niets' Ja. En daarna is het meteen: heb je de Tour gereden? Ik kan zeg gen dat ik de Tour drie keer gere den heb en daar ben ik wel trots op. Het is alleen zo'n circus. Weet je, ik denk dat het parkoers van de Tour misschien wel het makke lijkste is van de drie grote rondes. Maar al die heisa eromheen zorgt ervoor dat het de zwaarste ronde Hij heeft er echter ook nieuwe vrienden en kennissen leren ken nen. „Aan de Tour heb ik een goe de kennis overgehouden, die me al drie keer bij een wedstrijd van Ajax heeft uitgenodigd. Hij was als gast van Vacansoleil mee naar de Tour. Hou je van voetbal, vroeg hij. Ja, natuurlijk. Ben je Ajax-fan? Jazeker. Toen werd ik uitgenodigd en zat ik daar samen met mijn vriendin Gerda in de Champions Lounge, een prachti ge skybox, met Johan Cruijff en Sjaak Swart aan tafel. Dat vond ik wel gaaf. Een paar maanden later, toen Gerda bevallen was van on ze dochter Saar, werd ik weer uit genodigd, Ik kreeg een grote beer met een Ajax-shirt aan en haar naam achterop. Dat zijn leuke dingen. Of Cruijff wist wie ik was? Ja. En als hij dat niet had ge weten, dan had ik ook gewoon te gen hem gepraat hoor." Of Johnny Hoogerland de Tour de France in de toekomst nog een keer gaat rijden, weet niemand. Volgende maand is de renner van Team Roompot er in ieder geval niet bij als de Ronde van Frank rijk zijn provincie aandoet. Op 5 juli rijdt Hoogerland namelijk zelf de tweede etappe in de Ron de van Oostenrijk. Een tip voor de mensen die hem daar graag even aan willen spreken: bedenk alvast een goede, gepaste vraag. Johnny Hoogerland deed tot op heden zeven keer aan één van de drie grote wielerrondes mee. In 2009 kende hij een flitsend debuut in de Ronde van Spanje, waar in hij als twaalfde eindig de. In 2011 reed hij voor de eerste keer de Ronde van Italië, waarin hij 57e werd. In zijn eerste Tour de France eindigde hij vervolgens op plek 74. Voor eindklasseringen heeft Hoogerland nooit gereden. „Of ik nu vijftig ste of honderdste werd, dat maakte me niet uit", zegt hij. In 2012 (57e) en 2013 (plek 101) reed Hooger land opnieuw de Tour. Daarna volgde nog de Vuelta, waarin hij door een infectie aan zijn luchtwegen in de negen tiende etappe moest op geven. Vorig jaar werd Hoogerland in de Giro d'Italia 105e. Soms denkt hij al na over een leven na het wielrennen. „Dan schie ten er zoveel dingen door mijn hoofd. Gerda en ik hebben het er wel eens over gehad om een camping te beginnen." Of misschien blijft hij wel in de sport werk zaam. „Ik ben niet bang dat ik in een zwart gat val. Wat er ook gebeurt, na mijn carrière blijf ik fietsen. Lekker 60 of 100 kilometer en genieten van de omgeving." GPC Vlissingen krijgt komend voetbalseizoen versterking van Shannon Braafhart jr. De verdedi ger komt over van zondag-eerste klasser Goes. Zaterdag-tweedeklasser GPC leg de in een eerder stadium al Da niel van 't Westende (RCS), Mi ke Schrooten (Zeelandia Middel burg), Younes Ben Khedda (Veere), Okan Baskos (Veere), Bo- ban Martinovic (Veere) en Syl- vion Uranie (RIA W.) vast. Tegenover de komst van deze spelers staat het vertrek van Ro bin de Pagter (Terneuzen), Najim Boughmari (Terneuzen) en Martijn Blommaert (De Meeuwen). Komende maandag (15 juni) is de laatste dag dat Zeeuwse voet ballers nog van club kunnen ver anderen. De deadline verstrijkt om 24.00 uur. In de aanloop naar die maandag brengt de PZC de mutaties in kaart. Clubs wordt verzocht aanvullingen te sturen naar sport@pzc.nl. Oostenrijkse zwemster in coma Eén van de Oostenrijkse syn- chroonzwemster die donderdag in Azerbeidzjan werd aangere den door een bus, wordt in een kunstmatige coma gehouden. Vanessa Sahinovic zal in Wenen een aantal operaties ondergaan. De atlete (15) werd samen met twee andere synchroonzwem- sters aangereden op een voetpad in het atletendorp in Bakoe. Ze was daar voor de Europese Spe len, die gisteren begonnen. sport kort Zesde plaats voor wielrenner Gunst Davy Gunst kwam gisteren in de eerste etappe van de Volta a Castelló als zesde over de finish. De wielrenner uit Yerseke maak te in de Spaanse regio Valencia deel uit van een kopgroep van 43 man, die in de finale een stevige klim voor de kiezen kregen. Gunst (20) sprintte naar de zes de plaats. De overwinning ging naar de Spanjaard Bernardo Ayu- so, die vier landgenoten en Gunst voorbleef. ZATERDAG 13 JUNI 2015 Johnny Hoogerland heeft op 7 juli 2011 in Lisieux de bolletjestrui omgehangen gekregen nadat hij deze in de zesde etappe heeft veiliggesteld. Drie dagen later gaat het mis in de etappe richting Saint-Flour. foto Koen van Weel/ANP In 2012 en 2013 reed je de Tour ook. Wat is daar vooral van blijven hangen? Johnny Hoogerland X VLISSINGEN VLISSINGEN. Vlissingen verwelkomt volgend weekeinde veertien lan den voor het WK karate. Het gaat om de titelstrijd van de bond Ja panse Karate Association (JKA). Zo'n 500 karateka's uit onder meer Amerika, Engeland, Rusland, Zuid-Afrika en Nederland zijn actiefin sporthal Baskensburg. Zowel zaterdag (jeugd) als zondag (senioren) beginnen de wedstrijden om 9.00 uur. De organisatie is in handen van Wouter Meedendorp en Ad Filius van Karate Do Vlissingen. Bij de officiële opening zondag krijgt Filius de zesde dan uitgereikt, waarvoor hij onlangs examen heeft gedaan, archieffoto Peter Nicolai BAKOE BENICASSIM EINDHOVEN Nederlandse titel Op de Nederlandse junioren- en jeugd kampioenschappen zwemmen heeft Ru- den de Ridder de Ne derlandse titel vero verd op de 100 me tervlinderslag bij de junioren 3. Met een tijd van 58.19 secon den scherpte de zwemmer van De Zeeuwse Kust (DZK) zijn eigen Zeeuws re cord voor vijftienjari gen aan. Hij bleef zijn leeftijdsgenoten ruim voor. Eerder op de dag had De Rid der op de 50 meter vrije slag (25.28 se conden) het zilver omgehangen gekre gen. Daarmee moest hij eenhonderdste van een seconde toe geven op de winnaar. Het mannen estafet teteam van DZK, met Noa Eversdijk (foto), Thijmen Vis ser, Pablo Mol en Ru- den de Ridder, pakte op de 4x200 meter in 8.09.01 de Neder landse titel. Eerder dit jaar pakten ze in Amsterdam ook al goud op de korte baan. Jonathan David- se (DZK) pakte op de 400 meter wissel slag bij de jeugd brons. Met 4.44.40 scherpte hij ook het Zeeuws record bij de achttienjarigen aan. Noa Eversdijk, even eens van DZK, kwam dicht in de buurt van het podium. Op de 400 meter vrij werd hij vijfde, op de 100 meter vlinderslag fi nishte Eversdijk als zesde. De DZK- zwemsters Manon Aerssens (50 meter vrije slag) en Nikita van den Ouden (200 meter rugslag) haal den de finale net niet. Van den Ouden werd op de 400 me ter vrije slag wel ver dienstelijk achtste. Melle van Gemert, Jo- chem de Bat (De Schelde) en Babet de Voogd (DZK) zwom men ook sterk in Eindhoven maar pak ten geen medailles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61