Kritiek op vergoeden opleiding paragnost UmM NIEUWS 5 'Overheid draaft door' Hij reageert daarmee op de storm van kritiek die losbarstte nadat de ze krant gisteren meldde dat werk zoekenden op kosten van de staat tot helderziende worden opgeleid. Ze kunnen daarna aan de slag bij een telefoonlijn, waar ze de toe komst van bellers voorspellen. Asscher wil niet meteen een einde maken aan de praktijken. „Helderziende worden is niet het eerste waar ik aan dacht toen ik van school kwam, maar het is geen verboden beroep. Mensen verdienen er hun brood mee. We zullen dus goed moeten kijken wat we hiermee doen." 'Ik vind dat er geen belastinggeld naar deze onzin moet' Oppositiepartijen SP, D66 en SGP keuren het wel af. Ze hebben vragen gesteld aan Asscher. „Ik vind dat er geen belastinggeld naar deze onzin moet", zegt SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf. „Klanten zitten vaak in een zwak ke positie en betalen dik voor die glazenbolkijkerij. Wat ze te horen krijgen kan een enorme impact op hun leven hebben. Dat moet je als overheid niet faciliteren." Uitkeringsinstantie UWV rea geert laconiek. Het benadrukt dat de opleiding slechts t.ooo euro per persoon kost en dat vorig jaar zeven mensen zich hebben laten omscholen tot helderziende. „Het kost meer om drie Kamervragen hierover te beantwoorden", aldus een woordvoerder. „Het moet een sprongetje naar werk zijn, dat is hartstikke goed. Helderziende is geen verboden beroep, het wordt elke avond op televisie gedaan. Ik snap de discussie, maar er is niets verkeerd gegaan." vraagd wordt van de overblijfouders. Ze moeten op cursussen - EHBO, so ciale veiligheid, opvoeden - en ze moe ten een verklaring omtrent het gedrag (VOG) hebben. In zo'n verklaring staat dat de ouder geen strafblad heeft. Alle vrijwilligers kunnen zo'n VOG gratis aanvragen. Maar overblijfouders moeten er tussen de 25 en 30 euro voor betalen. Dat moet anders, vindt Rog. „Nu zijn er nog te veel overblijfouders die zo'n verklaring niet aanvragen, terwijl dat wel moet. Je moet alle drempels weghalen." Er zijn ook scholen die de verkla- ring voor de eigen overblijfouders be talen, maar dat ziet de Belasting dienst ook weer als 'besparing'. Het bedrag voor het aanvragen van de VOG wordt dan bij de vergoeding van de overblijfouder opgeteld. „Al die regeltjes zijn de nekslag voor de opvang tussen de middag", vreest schooldirecteur Deelen. „Straks ko men de sleutelkinderen weer terug." Overblijfmoeders zijn niet de enige vrijwilligers die met onbegrijpelijke regel tjes worden opgezadeld. „De overheid draaft door in de precisie en toepassing van de regels", vindt Jos van Alkemade van Vrijwilligers- koepel Nederlandse Organi saties Vrijwilligerswerk. Het gaat bijvoorbeeld om re gels rond veiligheid en bij voedselbereiding. „Als je fa milie te eten vraagt, hoefje je nergens aan te houden. Als vrijwilligers ouderen een maaltijd wil geven, krijg je te maken met inge wikkelde voedselveilig- heidsregels." Dat ontmoe digt volgens hem maat schappelijke betrokkenheid. 5 dagen Berlijn en omgeving 8 dagen Wenen en het Wienerwald 10 dagen Het Prinsdom Andorra 10 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 12 dagen Rondreis Kroatië/ Dalmatische kust 11 Li ^r°c^ure en (0318) 58 09 58 ZATERDAG 13 JUNI 2015 door Deborah Jongejan DEN HAAG. Minister Lodewijk As- scher van Sociale Zaken onder zoekt of het UWV de opleiding voor helderzienden mag blijven ver goeden. „Het is een ongebruikelijk beroep", erkent hij. Elbert Dijkgraaf SGP Overblijfmoeder Monique van der Vliet let erop dat kinderen hun trom meltje leegeten. Daarna moegen ze een snoepje en buitenspelen. foto Marlies Wessels zijn is vooral lastig Vertrekdata: 22,29juni6,13,20,27juli 3,10,17,24,31 aug/7,14, 21,28sept/5,12 okt Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 13,20,27juli 3,10,17,31 aug/14,28 sept/5 okt Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 22 juni 6,20/3,17,31 aug 14,28 sept 12 okt Vertrekdata: 29 juni/13,27 juli 10,24 aug 7,21 sept iT?n-ms< t Ji Vertrekdata: 29juni/6,13,20juli 17, 24,31 aug/7,14, 21, 28sept/5,12, 26 okt boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5