I Ik vind het verschrikkelijk dat mijn zoon zo bang is' Verbazing over lijken die uit de kast komen bij de Zeeuwse Bibliotheek Slechtvalk domineert het Coese luchtruim Eric tevreden wij tevreden. ZEELAND 5 Thimo (12) uit Schoondijke en klasgenootje Paulina (11) fietsten op 27 mei van hun school in Hoofdplaat naar het strand in Breskens. „Bij Deltahoek stond een auto met een Belgisch kente ken waar twee mannen bij ston den. Een van hen stond te plas sen. Toen hij de kinderen hoorde, liep hij naar hen toe met zijn broek open. Hij liet alles zien", vertelt Jean-Pierre het verhaal van zijn zoon. De kinderen schrokken enorm en sloegen met hun fietsen op de vlucht. „De man sprong in de auto en volgde hen, met piepende banden." Er volgde een dollemansrit door Breskens waarbij de kinderen het winkelcentrum op het Spuiplein ingingen, waar ze weer werden opgewacht door hun belager. „Hij probeerde hen ook nog klem te rijden." Nadat ze verder waren gereden naar de Jumbo en daar riepen dat ze 'achterna werden gezeten door een enge man', ver dween de potloodventer die al in de deuropening stond. Thimo en Paulina dachten dat ze de man hadden afgeschud en zetten als nog koers naar het strand. Eind van de middag fietsten ze met een groepje weer naar huis. Thimo fietste een stuk al- De man stond te plassen. Toen hij de kinderen hoorde, liep hij naar hen toe met zijn broek open. Hij liet alles zien. leen omdat de andere kinderen naar Hoofdplaat moesten. Ineens reed de auto weer achter hem. „Hij weet er zelf niet meer zoveel van, omdat hij in paniek was. Waarschijnlijk kwam er een an dere auto aan waardoor er geluk kig niets is gebeurd. Volledig over zijn toeren kwam Thimo thuis." Het voorval heeft een gro te impact op het gezin Pielaat. „Thimo slaapt slecht en gaat lie ver niet meer op de fiets ergens naartoe. Op mijn aandringen is hij toch met vriendjes gaan zwemmen, maar hij voelt zich constant onveilig. Dat is als ouder verschrikkelijk om te ho ren." Thimo heeft met zijn vader aangifte gedaan, de school is inge licht maar tot dusver is er vol gens Jean-Pierre nog geen concre te actie ondernomen. „De politie wil de man verhoren maar de Bel gische rechter moet daar eerst toestemming voor geven." In de tussentijd lopen de man en zijn handlanger al weken vrij in de buurt. Dat is voor Thimo erg moeilijk. Jean-Pierre ging daar om zelf op onderzoek uit en vond de auto in kwestie bij de jachthaven. „De kinderen herken den allebei de auto. Er lag een ma tras in en het zwarte trainings jack dat de man volgens Thimo aanhad." Ook maakte hij foto's en filmpjes van de tweede man, die op een boot verblijft. De politie doet over individue le aangiftes geen mededelingen, maar als het nodig is komen ze met informatie naar buiten, laat een woordvoerder weten. De leden van de Statencommis sie economie verbaasden zich gis teren over de lijken die er bij de Zeeuwse Bibliotheek (ZB) uit de kast zijn gedonderd. Zeer on langs is ontdekt dan een lening van s miljoen euro bij de Neder landse Waterschapsbank (NWB) op 18 juli moet zijn afgelost. En dat bij een lening van 2 miljoen euro die de ZB heeft afgesloten bij de Bank Nederlandse Ge meenten (BNG) nooit een garant stelling is geregeld. Het is onmogelijk een lening van 5 miljoen op zo'n korte ter mijn af te lossen, dus vroeg het dagelijks provinciebestuur de Sta ten alsnog garant te staan voor de leningen. Dat is een bedrag van ruim 666.000 euro voor het res tant van de lening van de BNG en 3,75 miljoen voor die van de NWB, omdat de gemeente Mid delburg voor de rest garant staat. Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) zei 'uitermate ontstemd' te zijn, maar hij zag geen andere mogelijkheid dan voor een jaar garant te staan. In die tijd moet de Zeeuwse Bibliotheek een op lossing zoeken voor de leningen. Het risico is volgens hem 'nihil'. Ook werd duidelijk dat de fu sie van de ZB met Scoop, die op 1 juli een feit moest zijn, op zijn vroegst op 1 augustus voor elkaar is. Het probleem is dat het pen sioenfonds voor de openbare bi bliotheken weigert de medewer kers van Scoop te verzekeren en hun pensioengat te dichten. Nu zullen de medewerkers van de ZB zich aansluiten bij het pen sioenfonds ABP. Villa Valentijn Middelburg GOES. „Een tijdje geleden vloog er ineens een vogel boven mijn hoofd. Ik dacht eerst dat het om een uil ging, maar daar leek het niet echt op. Toen ik door mijn verrekijker keek, zag ik dat het om een slechtvalk ging. Het is een prachtig zicht", aldus Hans Bolink van de gemeente Goes. Bovenop de televisietoren in Goes woont sinds kort een gezin van zes slechtvalken. In de nest kast was jarenlang geen jonge valk te spotten. In een paar maanden zijn er vier jonge slechtvalken ge boren en maken ze gretig gebruik van de televisietoren in Goes. Cees Lavooy van Vogelwerk groep De Bevelanden, verklaart dat de aanwezigheid van slechtval ken in Goes vrij uniek is. „Je hebt al diverse locaties in Zeeland waar deze vogels te bezichtigen zijn, zo als de Watertoren in Axel en de Zuidkust van Schouwen. Ik keek afgelopen dinsdag nog door mijn telescoop en zag dat ze vliegoefe- ningen aan het doen waren. De jonge valken leren binnenkort hoe ze een prooi moeten vangen." ZATERDAG 13 JUNI 2015 De zoon van Jean-Pierre Pielaat is bang nadat hij werd achtervolgd. Jean-Pierre gaat regelmatig zelf poolshoogte nemen bij de jachthaven, om te zien of de auto in kwestie er nog staat, foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman SCHOONDIJKE. Thimo slaapt slecht en durft bijna niet meer op de fiets naar buiten. Sinds hij achter na werd gezeten door een pot- loodventer is hij zichzelf niet meer. Zijn vader Jean-Pierre Pie laat zet alles op alles om de dader te pakken te krijgen. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Het komt niet vaak voor dat alle partijen in Provincia le Staten iets betitelen als 'bizar' of'absurd'. Als de verantwoorde lijk gedeputeerde dan ook nog eens aangeeft dat hij zijn eerste kwalificaties niet eens durft te her halen, dan is er duidelijk iets aan de hand. kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. www.villavalentijnmiddelburg.nl Waarom Eric zo tevreden is over ons verzekeringspakket? Lees zijn verhaal op zlm.nl of vraag het uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37