PZC Koester de kust Naam Kampioen flessenvullers 2 ZEELAND COLOFON SV3CCESI Water is goed, water moet. En dus heeft iedereen tegenwoordig een flesje water onder handbereik. Afgekickt Vijf liter COMMENTAAR In Provinciale Staten heerst zorg over de kwaliteit van de kust. Statenleden vrezen dat de bebouwing uit de hand zal lopen. Daarbij wordt de Belgische kust genoemd als af schrikwekkend voorbeeld. Daar bepaalt een spuuglelijke rij appartementengebouwen het beeld. In Zeeland zal het zo'n vaart niet lopen. Alleen al de grillige kustlijn verhindert het ontstaan van een 'Belgische Muur*. Toch is het wel even opletten. In Bres- kens zijn plannen voor een flink wooncomplex tussen de havens. Dat lijkt een aanwinst voor het dorp. Qua omvang past de nieuw bouw goed bij de grote flats die al in Breskens staan. In Vlissingen is commotie over een plan voor veel recreatiewoningen in het Nolle- bos. Dat is een overgangsgebied tussen de stad en de duinen. Dus behoorlijk kwetsbaar. Bij zo'n nieuwbouwplan worden terecht grote vraagtekens gezet. Toch zal Zeeland een manier moeten vin den om de toeristische sector ont wikkelingskansen te bieden. Wellicht is het verstandig om strand en duinen nog iets beter te beschermen. Als compensatie zouden de regels voor bouwen aan de Grevelingen en aan de Wes ter- en Oosterschelde wat soepeler kunnen worden. Hoe dan ook, een flink deel van de Zeeuwse kust moet ongerept blijven. Dat is de grote aantrekkingskracht van deze provincie. Alleen al de grillige Zeeuwse kustlijn verhindert het ontstaan van een spuuglelijke 'Belgische Muur' T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Het idee sloeg meteen aan. In augus tus is in Middelburg een hardloop wedstrijd dwars door steegjes en ge bouwen. Urban trail Middelburg, was het evenement gedoopt, in navol ging van andere steden. Echter, de or ganisatoren hadden er niet op gere kend dat de naam 'Urban trail' be schermd was. Via Facebook deed de organisatie met succes een oproep voor een nieuwe naam. De suggesties stroomden binnen: Hosternokkerun, Dwars door Middelburg, Rauze deur de stad. Een wijsneus kwam met een juridisch trucje op de proppen: noem het gewoon een 'Sittie Treel'. 111°c Zaterdag 13 j^RosES_ DELTA ideforthevoses Man overtreedt gebiedsverbod Een 54-jarige man uit Vlis singen is gisterochtend aan gehouden op de Coosje Bus- kenstraat. De man mag daar niet komen, omdat hij een gebiedsverbod voor het cen trum van Vlissingen heeft sinds hij regelmatig voor overlast had gezorgd. De man overtrad dit gebiedsver bod al meerdere keren. Hij werd aangehouden aan de politie en is meegenomen naar het politiebureau. Man met drugs aangehouden Een 26-jarige man uit Brui- nisse werd in de nacht van donderdag op vrijdag rond 2.10 uur aangehouden om dat hij harddrugs bij zich had. Agenten hielden de man staande op de Oude Vis markt en kwamen er achter dat hij de harddrugs in zijn broekzak had. De drugs werden in beslag genomen. Na verhoor mocht de man weer naar huis. Brand verwoest bungalow Een bungalow aan de Spui- weg in Kortgene is gister middag door brand ver woest. De brandweer rukte rond 13.00 uur uit; de bungalow stond volledig in brand. Er waren geen mensen in het huis aanwezig. De omliggen de schuur en woning wer den met succes beschermd tegen het vuur. Er was veel rookontwikkeling. Rond 14.05 uur werd het sein brand meester gegeven. Het zit er blijk baar aardig inge- hamerd: drink dagelijks mini maal twee liter water per dag. Nog vóórdat je mond droog wordt, kan het lichaam al een te kort aan vocht hebben. Zeker als het warm is, zoals gisteren. Ook bij mildere temperaturen raken we al zo'n 300 tot 800 cc water Anniek heeft altijd wel een bidon of een flesje water bij zich. Dorst heeft ze niet snel, dus het gevaar van uitdroging ligt op de loer - vooral omdat de Vlissingse flink sport. „Ik probeer elke dag twee liter wa ter te drinken en daarnaast neem ik eiwitshakes. Ik pak heel bewust regelmatig een glas water, meestal kraanwa ter. Verder koop ik regelmatig een flesje - meestal Chaudfon- taine - en dat vul ik een paar dagen steeds bij. Daarna gooi ik het weg omdat het dan vies wordt. Mijn bidon doe ik elke dag in de vaatwasser." Vroeger was Anniek meer een fris-drin ker. „Tot twee jaar geleden dronk ik altijd Cola, Fanta of fruitsappen. Zogenaamd ge zond, maar puur suiker. Snoe pen deed ik ook veel. Ik ben echt afgekickt en drie kilo afge vallen toen ik stopte. Dat water drinken scheelt enorm. Nu zeg ik tegen mensen die willen af vallen: begin eens met water drinken in plaats van cola." 'Ik ben drie kilo afgevallen toen ik stopte met frisdrank en zogenaamd gezonde sapjes. Dat water drinken scheelt enorm' per dag kwijt via transpiratie. Onder het sporten en bij zomer se temperaturen kan dat zomaar oplopen tot een paar liter per dag. Pas bij een vochtverlies van 1,7 tot 3,5 procent krijg je dorst. Kraanwater kost gemiddeld 0,0003 cent per glas. Niet ver wonderlijk dus dat de zuinige Nederlanders kampioen fles- jesnavuller zijn. Gemiddeld 65 procent van de Nederlandse mannen en 86 procent van de vrouwen vult het flesje mineraal- Een uiterst gedisciplineerde waterdrinker: dat is de student economie Rafaël Hoogenberg. Voor zich op tafel staat de bidon van de sportschool: 750 ml. „Daarvan drink ik er elke dag vier, vijf leeg, ook tijdens het sporten. Ik fitness vijf keer per week." Daarnaast gaat er da gelijks zo'n anderhalve liter li monade doorheen: „Met veel water en heel weinig siroop. En dan nog een glas of twee, drie uit de kraan. Ik plas wel veel, maar dat is alleen maar goed: daarmee verdwijnen af valstoffen." Alles bij elkaar komt Rafaël op zo'n vijfliter per dag. „Als er water is, drink ik het op. Dat is gewoon chili. Water spoelt je lichaam schoon. En ik wil de bin nenkant van mijn lichaam zo schoon mo gelijk hou den." Fris komt er bij hem niet in. „Ook geen energiedrankjes! Ik koop hoog stens zo nu en dan een flesje mineraalwater." 'Ik drink elke dag vijf liter. Water spoelt lichaam schöon. En ik wil de binnenkant van mijit lichaam zo schoon mogelijk houden.' Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlijke tegoedbon voor het ophalen van de za terdagkrant. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beel dende kunst via Beeldrecht. Voor meer informa tie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Le zersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN GOES KORTGENE Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 9 juni 2015, is op verzoek van DANIELLE LAURENTIA GRINSVEN, wonende te Maldegem (Bel gië) als requirante, betekend aan PETER JOHANNES GR0ENEVELD (geboren 3 september 1979), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daar buiten als gerequireerde, de grosse van het vonnis gewezen door de rechtbank Zeeland-West-Brabant, zittingsplaats Mid delburg, d.d. 3 juni 2015 tussen requirante als eiseres en gerequireerde als gedaagde, met gelijktijdig bevel om aan de inhoud daarvan te voldoen. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl Dat flesje door Ondine van der Vleuten Anniek Minderhoud (22) Vlissingen Rafaël Hoogenberg (23) Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34