Gulle lach van Marijs is goed voor de omzet Is deze meestoof het mooiste gebouw van Zeeland? Wel of geen trompet in Sloeweg? Schot agent was terecht Hervormde Gemeente Nog altijd spanningen rondom twee jaar geleden vertrokken dominee die wordt verdacht van seksueel misbruik. A^VV^WrVi, MIDDELBURG. De 'trompetoplos- sing' gaat een gevleugelde term worden in het debat over de aanpassing van de Sloeweg. Het dagelijks provinciebe stuur presenteert eind deze maand een voorstel voor een versoberde aanpak, die nog steeds ongeveer 19 miljoen euro duurder wordt dan de oorspron kelijk 58 miljoen euro die was uitgetrokken. Waar de Sloeweg aansluit op de Westerschelde- tunnelweg en de Bernhardweg is een viaduct vervangen door een rotonde. De Provinciale Sta ten en de gemeente Borssele zijn gecharmeerd van een onge lijkvloerse oplossing die de trompetvariant wordt ge noemd. Maar uit een voort gangsrapportage van GS blijkt dat die 7 tot 8 miljoen duurder is dan een rotonde. VLISSINGEN. De agent die vorig jaar oktober een Vlissinger neer schoot, wordt niet aangeklaagd. Uit onderzoek van de Rijksre cherche blijkt dat de agent vol gens de regels heeft gehandeld. Ook was er sprake van nood weer. Het Openbaar Ministerie zal de politieagent daarom niet vervolgen. Het slachtoffer werd op 26 oktober 2014 in zijn been geraakt nadat hij op de Koude- kerkseweg in vlissingen amok had gemaakt. Omwonenden meldden de politie dat een man tegen deuren van woningen schopte. De politie trof een ogenschijnlijk gedrogeerde of verwarde man aan. Die droeg iets dat leek op een bomvest. Op het bevel afstand te houden, reageerde hij niet. Ook een waarschuwingsschot hielp niet. Hij bleef doorlopen, waarop een agent besloot gericht op zijn benen te schieten. Later bleek het vest een sportvest te zijn, gevuld met gewichten. Gisteravond is in Goes voor de eerste keer de Ladies Night Ride verreden, als een proloog bij het grote fietsevenement Delta Ride for the Roses, dat vandaag plaatsvindt. Oud-Vossemeer nog altijd grote spanningen over zijn optreden van destijds. De kerkenraad stapt nu op, omdat ze die niet heeft kunnen wegnemen. Bovendien zou er onder de leden nauwelijks meer draagvlak zijn voor de ker kenraad. Het besluit kwam als een vol slagen verrassing voor Willem Meijer, tweede voorzitter van de PKN-classis Zierikzee, waar Oud-Vossemeer onder valt. „Ik wist wel dat er nog spanningen waren, maar niet dat het zo erg was", stelt hij. Meijer, tevens dominee van Pas als de rust binnen de kerk is teruggekeerd, kan worden gedacht aan het instellen van een nieuwe kerkenraad de Hervormde Gemeente in Tho- len, zegt dat de classis er voorlo pig voor zorgt dat de ambtelijke zaken en de kerkdiensten van de gemeente in Oud-Vossemeer doorgang vinden. Het aanstellen van een nieu we kerkenraad uit de eigen gele deren is volgens hem op het mo ment niet aan de orde. „We gaan nu eerst rustig bekijken hoe we dit moeten oplossen. Daarbij krij gen we hulp van de landelijke kerk." Meijer spreekt van een tame lijk unieke situatie. „Sinds de op richting van de PKN in 2004 is dit nog maar de derde keer dat een voltallige kerkenraad op stapt", weet hij. „Alleen daarom al hebben wij hier geen pasklare oplossing voor. Maar we gaan er alles aan doen om de gemeente in Oud-Vossemeer weer in rus tig vaarwater te krijgen." 'Dit is nog maar de derde keer dat een voltallige kerkenraad opstapt bij de PKN' OUD-VOSSEMEER. De voltallige kerkenraad van de Hervormde Gemeente in Oud-Vossemeer is opgestapt in verband met de aan houdende onrust rond voorma lig dominee Jan Willem Scheur water. Hij wordt beticht van on der meer seksueel misbruik. Er komt voorlopig geen nieuwe ker kenraad. Scheurwater was dominee in Oud-Vossemeer van 2006 tot 2013. Kort nadat hij de overstap had gemaakt naar het Zuid-Hol landse Hoogblokland, werd hij door de kerk uit zijn ambt gezet. Hij mag nooit meer werken voor de PKN. Pas later werd duidelijk dat hij verdacht wordt van onder meer seksueel misbruik, finan ciële malversaties en het schen den van zijn ambtsgeheim. Dat zou zijn gebeurd tijdens zijn Oud-Vossemeerse periode. Hoewel Scheurwater twee jaar geleden al vertrok, bestaan er bin nen de Hervormde Gemeente in PAGINA 10 en 11 PAGINA 4 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 13 juni 2015 O Zeeland 9: Borsele loopt te hoop tegen rotonde in Sloeweg Avondetappe Voltallige kerkenraad stapt op door Rob Paardekam Willem Meijer, PKN classis Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33