h? Van Erven Dorens terug bij Boulevard U HiHJUL! John Lasseter bezorgt animatiestudio nieuwe successen 30 CULTUUR SHOW Zanger en presentator Gerard de Vries dood ÏJ S Grote man achter de Disneyboekjes van uw krant is John Lasseter, de echte opvolger van Walt Disney. ymt voor RTL dan alleen dat gaat doen. RTL zegt dat de presentator, die net afscheid nam van concurrent SBS, 'nog veel meer in zijn mars heeft'. Stromae: emotioneel bezoek aan Rwanda Zanger en presentator Gerard de Vries, ook- wel Cowboy Gerard genoemd, is donderdag op 8i-jarige leeftijd overleden. De Vries had in de jaren 6o en 70 enkele hits. Hij was dj op de zeezender Radio Veronica en later bij de TROS, waar hij bijna duizend afleveringen pre senteerde van Tros Country. 'Ik houd wel van een tikje plat' aft m J '"-S ie een afspraak heeft met John Lasseter weet één ding zeker. De 58-jarige filmma ker draagt bij elke ontmoeting een schreeuwerig Hawaii-shirt. De vraag is al leen welke figuren uit een recente animatie film van Disney of Pixar zijn favoriete kle- dingstuk sieren. De outfit van Lasseter, een enigszins ge zette Californische vader van vijf zonen, kenmerkt zijn onconventionele aanpak. Hij is geen man voor een driedelig pak, maar houdt meer van een frivole aanpak. Creati viteit staat bij hem voorop, formaliteiten zijn bijzaak. „Voor mij is het artistieke instinct van mijn collega's belangrijker dan het dragen van een stropdas", is het credo van Lasseter. „Ik zorg liever voor een speelse omgeving waarin mensen hun ideeën kunnen spuien. Want elke animatiefilm begint met een goed en zo origineel mogelijk gegeven. De animatietechniek is natuurlijk belangrijk, maar zonder een verhaal dat de mensen, het liefst over de hele wereld, raakt ben je nergens." De carrière van Lasseter zou een sprook je kunnen zijn uit de koker van Walt Dis ney, zijn grote voorbeeld, kunnen zijn. Toen John als twintiger in 1982 bij Disney ging werken, was zijn dienstverband van korte duur. Zijn plan om een animatiefilm met computertechnieken te maken, werd door de traditioneel ingestelde Disney-lei- ding van tafel geveegd. Lasseter kon de vol gende dag zijn biezen pakken. Iemand die wél de potentie van zijn plannen inzag, was Apple-oprichter Steve Jobs. Hij was bereid in het bedrijf van Lass eter (Pixar) te investeren. Als manager die zijn personeel de vrijheid gunt, is Lasseter duidelijk door Jobs beïnvloed. Toen Jobs in 2011 overleed, schreef Lasseter op Facebook een aangrijpend In Memoriam waarin hij zijn steunpilaar bedankte voor zijn inzet, in spiratie en integriteit. Pixar was voor Lasseter de springplank om bij Disney in 2006 de creatieve leiding in handen te krijgen. Rancuneus gezien zijn eerdere ontslag is Lasseter nooit ge weest. Voor hem werd een droom werkelijk heid. Onder de supervisie van Lasseter maakt Disney de laatste jaren een gouden periode mee. Niet alle animatiefilms (on der andere Brave en The princess and the frogzijn denderende commerciële succes sen. Maar Frozen spant toch de kroon. Met marai/g.; HHIisUIHillI iS u'1 'i 4? HILVERSUM RTL bevestigt de te rugkeer van Beau van Erven Do rens als presentator van RTL Boule vard. De spannende chemie tus sen hem en Albert Verlinde zorg de volgens velen nog altijd voor de beste jaren uit het bestaan van de entertainmentrubriek. Zelfs wijlen Harry Mulisch gaf ooit te kennen fan te zijn van RTL Boulevard. Maar de dagen dat ook 'intellectueel Nederland' de enter tainmentrubriek omarmde en over het waarom hele discussies werden gevoerd, leken te verdwij nen toen ook de oorspronkelijke presentator het na vijf jaar wel welletjes vond. De spannende combinatie van grachten gordelkakker Beau van Erven Do rens en roddelkoning Albert Ver linde: dat was voor velen RTL Bou levard. Een woordvoerster van de zen der bevestigt édat Van Erven Dorens na tien jaar inder daad zo nu en Beau gaat dan terugkeert achter de nog veel desk, maar be- meer doen nadrukt ook dat hi] meer RTL Boulevard kampt al enige tijd met een bescheiden kijkcijfer- dip. Het was al bekend dat de ru briek een likje verf krijgt. Zo moet bijvoorbeeld YouTube-ster Enzo Knol straks weer meer jongeren trekken. Misschien helpt de aan wezigheid van Van Erven Dorens ook een handje. Emoties en ruzies waren in de eerste vijf jaar vanaf 2001 geen uit zondering. Van die spannende te levisie is nu geen sprake meer, vindt onder an deren tv-criti- cus Bert van der Veer. De te rugkeer van Van Erven Do rens bete kent niet de exit van Daph ne Deckers. De Belgische zanger Stromae treedt 20 juni op in Rwanda, het land waar zijn vader tijdens de genocide van 1994 om het leven kwam. De zanger tourt nu door Afrika en doet onder andere Kameroen, Ivoorkust en Gabon aan. Stromae verwacht dat zijn bezoek aan Kigali, de hoofdstad van Rwanda, emotioneel zal zijn. Thijs Römer acteur en schrijver door Gudo Tienhooven 1*1 u jvv T Tf i /V>> h'-u*' f .r' door Ab Zagt W A. noH Beau van Erven Dorens foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30