13% TO0S Vlaamse kustlijn voor Staten een schrikbeeld Wieren maatstaf voor ontwikkeling Hedwige fy '-Iv -» €132,00 €64,5° BB King Ék 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Hiddink mag blijven. Uw Mening EENS Ét ONEENS I AANG£|PrUG paul kusters zaterdag Maikel Harte Wat een mooie documentaire over B.B. King was dat don derdagavond op NPO 2. Hierin werd het levens verhaal van de pas overleden bluesgitarist verteld, vanaf de ka- toenvelden als kind tot aan de gro te podia als King of the Blues. Prachtige muziek vind ik het. Kom alleen niet aan met dat softe en uitgekauwde 'The Thrill is Go ne', zijn grootste hit. Doe mij maar 'How Blue Can You Get' en Het optreden van BB King was een onvergetelijke ervaring, ook door de nacht die volgde. de rest van de LP 'Live at the Re- gal'. Het is de pure blues van de man over de liefde. Aan inspiratie had hij geen gebrek, want hij had blijkbaar vijftien kinderen bij vijf tien verschillende vrouwen. Ook mij inspireerde hij. Qua muziek dan hè. Eén van de eerste liedjes die ik schreef voor m'n bandje De Lamaketta's was het bluesnum mer 'Jolanda' met het weinig lyri sche refrein: 'Jolanda Jolanda ake lig krapuul morgen zet ik je buut'n want dan halen ze 't grof vuul'. Er waren na een optreden nog al eens mensen die dan kwa men vragen over welke Jolanda ik het had. Ik had tot dan echter nog nooit verkering gehad, maar moest een vrouwennaam met drie lettergrepen hebben, zodat de zang met de maat klopte. BB King was de eerste grote ar tiest die ik live zag. Begin jaren ne gentig op het North Sea Jazz Festi val in Den Haag. Een onvergetelij ke ervaring. Niet alleen vanwege de muziek, maar ook door de nacht die volgde. Met twee vrien den was ik met de trein naar Den Haag gegaan, en wij dachten daar wel tot 's ochtends op stap te kun nen en dan de eerste trein terug naar Zeeland te kunnen pakken. Niet dus. Het was 1 uur 's nachts en zo'n beetje alles was dicht. Ik hoor de Hagenees die wij op straat om stapadvies vroegen het nog zeggen: 'zu komuh met spot-jus op TV dat Den Haag bruist, nou ut bruist helemaal niet: Pak lekkuh de nach-trein naar huis!' Dat ging dus niet. Het was pure blues. The Thrill was go ne. Het UWV moet geen helderzienden opleiden. 262 reacties toosenhenk.nl O HET FYRA-fcOSSlER Bord Tour door wind 'gestolen' Dat was even schrikken. Staan er eindelijk borden om mensen te attenderen op de finish van de tweede etappe van de Tour de Fran ce op Neeltje Jans, zag ver antwoordelijk gedeputeerde Ben de Reu donderdag avond tot zijn grote schrik dat er naast de A58 bij Goes alleen nog maar een raam werk stond. Bord weg. Vast tegenstanders van de Tour, dacht hij en hij stond al op het punt aangifte te doen bij de politie. Maar wat bleek? De harde Zeeuwse wind had het doek uit het frame geslagen. Het is gisteroch tend meteen teruggeplaatst. Colours by the Sea populair Met zevenduizend deelne mers is Colours by the Sea helemaal uitverkocht. Het Vlissingse wandel- en hard loopevenement, waarbij de deelnemers tijdens hun tocht met poeder worden ge kleurd, begint vandaag om 18.00 uur. De hardlopers zijn als eerste aan de beurt. Voor hen klinkt het start schot om 18.30 uur. De wan delaars gaan een halfuur la ter van start. De deelnemers leggen een parkoers af dat over de bou levard loopt. De start is op het Bellamypark in Vlissin- gen. Mensen reactie of tip: redactie@pzc.nl Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? B>el: 0112 -5? 24 2? Als schrikbeeld werd de Vlaamse kust genoemd. „Van Knokke tot de Panne is het allemaal hetzelf de", zei Joan van Burg (SGP). „Daar zitten we hier niet op te wachten." Rutger Schonis (D66) liet zich vergelijkbaar uit. Hij vroeg zich ook af of de Ooster- scheldekust zomaar kan worden volgebouwd. Gerwi Temmink (Groen- Links) sprak van de 'roompottise- ring' van de Zeeuwse kust. „We moeten alleen nieuwbouw toe staan als er een bestemming is voor de leegstand van recreatie woningen. En anders moeten we durven te slopen." Het dagelijks provinciebe stuur komt pas in 2018 met een nieuwe kustvisie, als onderdeel van een nieuw omgevingsplan. De Staten vroegen zich af of er tot die tijd voldoende sturing is om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. Daarbij werd on der meer verwezen naar de plan nen voor recreatiewoningen in het Nollebos in Vlissingen. Gedeputeerde Carla Schön- knecht wees erop dat veel verblij ven niet meer aansluiten op de wensen van de toerist. Daardoor is nieuwbouw noodzakelijk. Wat haar betreft blijft dat beperkt tot toeristische hotspots. „Zolang het nieuwe omgevingsplan er niet is, handhaven we het huidi ge beleid." Om die vraag te beantwoorden houdt het Nederlands Instituur voor Onderzoek der Zee (NIOZ) een vierjarig onderzoek naar de groei van wieren op kleine bui tendijkse gebiedjes aan de Schel de in de buurt van de Hedwige polder. Voorbeeld is het tien jaar geleden ontpolderde Paarden schor bij Doel. Onderzoeker Johan van de Koppel legt uit dat de groei van matten nopjes- en kiezelwieren een goede indicator zijn voor de ontwatering. „Bij slechte ontwa tering blijft het slik zacht en zuurstofloos waardoor het voor planten heel moeilijk is om zich te vestigen." Uit het onderzoek moet een voorspelling rollen voor de Hedwigepolder. Er kan dan worden ingegrepen als blijkt dat de vegetatie achterblijft bij de verwachting. Het onderzoek gebeurt in sa menwerking met de Vlaams-Ne derlandse Schelde Commissie (VNSC) en Rijkswaterstaat. Het onderzoek is niet alleen voor de gebieden rond de Schelde van be lang. „Dit project kan wereld wijd bijdragen aan een nieuwe manier van beheren van estua ria, waarin Nederland een leiden de functie heeft", aldus Rijkswa terstaat. Volgens de VNSC kan straks dankzij het onderzoek direct worden ingegrepen als in het ont polderde gebied bepaalde leefge bieden die in de Westerschelde verloren zijn gegaan niet herstel len. 3 dagen Belgisch-Limburgtapas! I GOES VLISSINGEN ZIERIKZEE VIP-kaarten Tour-finish voor inwoners gemeente De gemeente Schouwen- Duiveland verloot onder haar inwoners een aantal VIP-kaarten voor de finish van de tweede etappe van de Tour de France op 5 juli op Neeltje Jans. De gemeen te heeft de VIP-kaarten ge kregen om uit te delen on der sponsoren en relaties. „Wij vinden onze inwoners onze beste relaties", zegt burgemeester Gerard Rabe- link (foto). Hij trekt vrijdag 17 winnaars; mensen die in aanmerking willen komen, kunnen zich aanmelden bij de gemeente. www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Veel partijen in Pro vinciale Staten vrezen dat de pro vincie te weinig grip heeft op het bouwen van recreatiewoningen aan de kust. Dat bleek gisteren tij dens een vergadering van de Sta tencommissie ruimte. Zeeland 2: Commentaar Matten van wieren, zoals hier op het Paardenschor bij Doel, geven aan waar een schor goed ontwatert en vegetatie een kans krijgt, foto NIOZ YERSEKE. Wat kan verwacht wor den aan eerste plantengroei na dat de Hedwigepolder onder wa ter is gezet? Hotel Ecu 2 overnachtingen incl. ontbijt Heerlijke tapasgerechten Gratis parkeren t.w.v. 18 v Nabij Hasselt en Maastricht informatie HOTELDEAL.NL K6131 zma-zo::.on27:ó30° t088-0331506 _S EEN TREIN.,. WE t>E FABRIEK NOS NIET HAt> MOSEN VERLATEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2