'De tuin boeit ze niet' Tuinieren is niet mijn hobby, nee' 'Deze bewoner heeft iets met de natuur1 Op zoek naar de liefste vader groene pracht en praal NIEUWS 17 intrezQ.nl Grind. Erg veel grind. Onkruid. Erg veel onkruid. In het midden een zwarte tegel. Leeg. Van den Bosch: „Deze men sen interesseert de tuin echt helemaal niets. Er staat een te gel waar ooit een plant op moet ko men, of zoiets. Maar concreter zijn die plannen nooit ge worden. De mensen die hier wonen, heb ben echt andere prio riteiten." „Mijn vriend en ik zijn hier in februari gaan wonen. We hebben tot nu toe echt nog niet aan de tuin gewerkt," be aamt bewoonster Mariska Strik (25). „We vinden het be langrijker dat bin nen eerst alles net jes is. De buren heb ben een worteldoek liggen, ik dacht dat wij dat ook hadden. Het onkruid tiert nu wel heel welig, daar moeten we iets aan doen. De vorige be woners hadden hier een palmboom staan, maar die heb ben ze meegeno men." Een stenen tuinpad van de stoep naar de voordeur deelt de ruime grindvoor- raad in twee. Op de kiezels staan wat planten. Met zijn imponeren de felgele heggen- schaar is de bewo ner net aan het snoeien. Van den Bosch: „Je kunt een schilderij aan de muur hebben hangen zonder di rect een groot kunst liefhebber te zijn. Dit is een keurige tuin, maar de men sen zijn niet heel en thousiast over tuinie ren. Ik vermoed dat de bewoners niet van opsmuk hou den." Bewoner Herman Henriks (60) giert het uit boven zijn heggenschaar. „Pre cies goed. Vraag me niet naar de naam van één van deze planten. Ik zag al leen vanochtend dat deze jongen heel no dig een knipbeurt moest hebben. Maar het is niet mijn hobby, nee. En inder daad, wij zijn niet van de kouwe druk te. Doe maar ge woon, dan doet ge al gek genoeg." Een varen, een grote boom. Vogelhuisje, losse boomstam men. Maar ook: viooltjes. Veel ruim te over. Van den Bosch: „De ze tuin is van een mens die van orde houdt, overzicht. Er zit weinig samen hang in. De opslui ting is strak en mo dern, waarschijnlijk is de bewoner niet heel erg oud." „De stukken boom stam tonen aan dat het iemand is die echt in verbinding staat met de natuur. Net als het vogelhuis je trouwens. Er staat niet veel in deze tuin, maar wat er wel is, moet in orde zijn. „Hier woont iemand die ervan houdt om buiten te zijn. Ook denk ik dat het een rustig en evenwich tig mens is." Bewoner Arno van Buul (51): „Het beeld dat Van den Bosch schetst klopt wel re delijk. Ik zie mezelf als een evenwichtig, ordelijk mens." „Dat moet ook wel met mijn werk, ik zit in de beveiliging. Ik wil vooral dat de tuin er netjes bij ligt, het moet geen zooitje zijn. Geen on kruid. En als die gele en witte viooltjes zijn uitgebloeid, ver vang ik ze direct." Vertel ons waarom jouw vader een paar gratis schoenen verdient en wie weet kun je hem verrassen op Vaderdag met 100 euro shoptegoed van intreza.nl En... hoe langer abonnee, hoe mee. kans! 4 De winnaar ontvangt donderdag 18 juni 2015 persoonlijk bericht. Daarnaast ontvangen alle deelnemers direct een leuke korting! pzc.nl/liefstevader ZATERDAG 13 JUNI 2015 PATER BLEIJSSTRAAT 41 KARDINAAL DE JONGPLEIN 1 PATER BLEIJSSTRAAT 45 Martje van den Bosch: „Ik wil eigenlijk voorkomen dat ik een moreel oordeel vel over mensen, aan de hand van hun tuin. Het is vooral hun eigen keuze, wat ze ervan maken." foto Arie Kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17