Afgebrande kerk krijgt dubbele functie Buitengebied Hulst nu taboe voor detaillist Open deuravond Zeeuwse Muziekschool ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Bewoners van De Sluys Kreek krijgen sleutel Muziekles duf? Als het aan de Zeeuwse Muziekschool ligt niet. De leerlingen spelen de grote hits uit de top veertig. Maak het mee De tijd is voorbij dat kin deren naar muziekles komen, hun instru ment uitpakken en braaf de liedjes laten horen die ze hebben geoefend. „De leerlingen komen binnen en laten iets op YouTube zien dat ze willen spe len", zegt regiodirecteur Sandra de Smit. Dat de Zeeuwse Muziek school voor alles open staat, lieten de leerlingen afgelopen week zien tijdens de open deuravond in het Ledeltheater in Oostburg. Muzikanten in spé komen kij ken welke instrumenten er zijn en er wordt informatie verstrekt over tijden, lessen en prijzen. Een aantal leerlingen treedt op, zoals Sophie Salomé (14). Ze speelt de hit Happy van Pharrell Williams op haar saxofoon. Sophie wordt begeleid door pianodocent Franky De Cock en drumdocent Jeroen Simons die er een swingend optre den van maken. Sophie heeft een beetje pech met de bladmuziek die steeds van haar muziekstan daard valt, maar ze speelt onver stoorbaar verder. De saxofoniste krijgt zelfs de zaal aan het klap pen. „Ik heb vier jaar les en heb een hele leuke docent", vertelt ze naderhand. „Ik speel het liefst pop liedjes, zoals Happy en dat kan al lemaal. Ik vond dit wel erg span nend om te doen." Percussiedocent Leon Linders heeft djembés meegenomen en betrekt het publiek bij de voor dracht. „Wie wil er meespelen?" vraagt hij. Het duurt even voor er aarzelend vrijwilligers naar voren schuifelen, sommige worden aan gemoedigd: „Toe nou", fluistert een moeder haar tegenstribbelen de dochter toe. Leon is daarente gen één en al enthousiasme: „We gaan een ritme spelen dat geïnspi reerd is op We Will Rock You van Queen", zegt hij als zijn vrijwilli gers plaats hebben genomen ach ter de trommels. Eerst aarzelend maar daarna breed lachend, wordt er meegetrommeld. Sandra de Smit klapt enthou siast mee en is op elke voordracht even trots. „Muziek is een samen stelling van noten en ritmes. Of je nu een klassiek stuk of een pop nummer speelt, maakt feitelijk niet uit. Samen muziek maken is gewoon het leukste wat er is. Daar om vragen we aan leerlingen wat zij willen", legt ze uit. En dat werkt, Rosann Kerckhaert (15) zingt het tranentrekkende Dat Ik Je Mis van Maaike Ouboter en be geleidt zichzelf op gitaar. Met haar breekbare stem en gevoelige getok kel krijgt ze de hele Rabozaal stil. De muzikantjes in wording kijken bewonderend naar haar op. „Ik zing al heel lang en ben op gitaar les gegaan om mezelf te kunnen begeleiden. Ik zing graag popnum mers en zou het super vinden als anderen door mijn optreden van avond op gitaar-of zangles gaan", zegt ze. Elina Overhaus (ro) speelt juist het liefst klassieke stukken op de piano. Zonder zenuwen Regiodirecteur Sandra de Smit is niet uit het veld geslagen door het feit dat Sluis uit de muziekschool wil. neemt Elina plaats achter de pia no terwijl haar moeder en broer tje trots toekijken. Ze oogst groot applaus. „Ik speel twee jaar pia no", vertelt ze. „Ik wil er graag mee verder. En in september ga ik ook nog gitaar spelen." Naast Elina volgen er ongeveer 2200 kinderen les bij de Zeeuwse Muziekschool. Sandra beseft desonkdanks maar al te goed dat de concurrentie voor muziekscho len moordend is. „Daarbij is het aanbod voor vrijetijdsbesteding voor kinderen enorm. Ook de ta blet is een grote concurrent gewor den." De muziekschool werkt ook samen met basisscholen. „Dat is de toekomst voor een groot deel, daar moeten we in mee." Sandra is niet uit het veld geslagen door het nieuws dat de gemeente Sluis in 2018 uit de Zeeuwse Muziek school wil stappen. „We zijn rea listisch, het is aan de raad wat ze er mee doen. We bestaan zestig jaar en hebben al vaker meege maakt dat gemeenten af willen ha ken. En we zijn er nog steeds." WESTKAPELLE (B). De afgebrande Sint Niklaaskerk in het Vlaamse Westkapelle wordt gerestaureerd en krijgt de functie van godshuis en multifunctioneel centrum. Dat heeft de gemeente Knokke- Heist laten weten tijdens een in formatiebijeenkomst. De kerk brandde twee jaar ge leden zo goed als helemaal uit. De muren bleven wel overeind staan. Omdat in België bescherm de monumenten als het enigs zins kan terug opgebouwd moe ten worden, was volledige sloop niet toegestaan. Een nieuwe functie kan de kerk wel krijgen. Het gebouw krijgt daarom twee ruimten: een klein gedeelte voor de diensten en een ruimte van 400 vierkante meter voor multi functioneel gebruik. Ook het plein rond de kerk krijgt een op knapbeurt. Een architect gaat nu in over leg met betrokkenen over het de finitieve ontwerp. De renovatie begint eind volgend jaar. De reke ning is voor de gemeente Knok- ke-Heist. Die is nog steeds in de slag met een verzekeringsmaat schappij over de hoogte van de vergoeding voor het afbranden van de kerk. Het gemeentebe stuur zet naar verluidt in op zes miljoen euro. HULST. Twee dozijn cliënten van Tragel Zorg hebben de sleu tel van hun appartement in De Sluys Kreek, in de nieuwe Huls ter wijk Witte Brug, gekregen. De bewoners komen uit groeps woningen in Sint Jansteen. In hun eigen appartement kunnen ze zelfstandig leven, terwijl ze wel 24 uur per dag een beroep op begeleiding kunnen doen. Het is de bedoeling dat de cliën ten contact leggen met me de-bewoners en wijkbewoners. De Sluys Kreek is het tweede appartementencomplex van Tra gel voor zelfstandig wonen, na de Amberboom in Terneuzen. HULST. B en W van Hulst stappen naar de Raad van State om hoger beroep aan te tekenen tegen het besluit van de rechtbank om de tailhandel toe te staan aan de Absdaalseweg net buiten Hulst. Een projectontwikkelaar wil naast Life Garden twee gebouwen voor detailhandel neerzetten. De gemeenteraad van Hulst heeft donderdagavond tevens een voorbereidingsbesluit genomen om 'verdere ongewenste ontwik kelingen tegen te gaan'. Het voor bereidingsbesluit zorgt er voor dat het komende jaar geen wijziging van het bestemmingsplan kan worden voorbereid, zodat aanvra gen voor een omgevingsvergun ning moeten worden aangehou den. In dat jaar moet het bestem mingsplan wel zijn gerepareerd, verwachten B en W. Het college is overigens nog steeds van mening dat het bestem mingsplan al waterdicht was. Het dagelijks bestuur hoopt dat de Raad van State het daar mee eens is, zodat de plannen van Reggeste- de Projecten BV niet door kunnen gaan. Mocht de projectontwikkelaar wel zijn gang kunnen gaan, dan komen er twee detaillisten op een perceel van zo'n 5500 vierkante meter bij Life Garden. ZATERDAG 13 JUNI 2015 Pharrell in plaats van Bach In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -mede werker mee aan alledaagse of spe ciale activiteiten. Vandaag: open deurdag bij de Zeeuwse Muziek school. Tips voor activiteiten die aandacht verdienen? Mail dan naar: redtern@pzc.nl door Sophie Stockman Elina Overhaus (10) heeft twee jaar pianoles. Met docent Franky De Cock speelt ze een paar liedjes voor muzikantjes in spe die tijdens de open deuravond komen ontdekken wat voor instrumenten er allemaal zijn. foto Camile Schelstraete door Martijn de Koning door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102