zonder tablet Nationale vlinderprimeur in Kruiningen De gifspuit wordt taboe bij onkruidbestrijding Veel kamers geboekt in weekend finish op Neeltje Jans Wie in het Tourweekend nog een hotelkamer zoekt op redelijke afstand van Neeltje lans moet snel zijn. MIDDELBURG. Het zijn vooral de hotels die profiteren van de Tour de France-etappe naar Zeeland op zondag 5 juli. Veel hotels zitten vol of hebben nog zeer beperkt plaats. Campings en vakantiepar ken hebben nog wel ruimte, maar de meeste verhuren staanplaatsen en huisjes alleen per week. Patrick Polie, directeur van de VW Zeeland, vindt de effecten lastig te vergelijken omdat het aan bod aan verblijfplaatsen op vakan tieparken vele malen groter is dan in hotels. Zo heeft Tourorganisatie heeft voor de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 juli onder meer drie kwart van van de 119 kamers van Hotel Van der Valk Middelburg ge boekt. Zondag na de finish wor den wielerploegen en de Tourorga nisatie ondergebracht in hotels in Koudekerke, Middelburg, Kamper land, Goes en Vlissingen. Volle bak is het ook in een ho tel van een heel andere grootte, De Torenhoeve in Nieuw- Haam stede. Alle 17 kamers zijn bezet de nacht voordat het peloton op Neel tje Jans finisht. „De reservering is gemaakt door iemand uit Frank rijk. Dus het zal wel iets met de Tour te maken hebben", zegt de re ceptioniste. Hotel Bom, 9 kamers, in Burgh-Haamstede zit die nacht ook vol en bij Hotel De Zeeuwse Kust weet men bij de receptie dat een kwart van de 41 kamers zijn geboekt in verband met de Ronde van Frankrijk. In diezelfde plaats meldt Grandhotel Ter Duin dat er 'zeker belangstelling' is voor de speciale VIP-arrangementen. Anders is het bij de campings en vakantieparken. Eigenaresse Sandy Troost van camping Juliana- hoeve in Renesse: „Helaas heeft de Tour bij ons niet voor extra boe kingen gezorgd. Ik zie het meer als een leuke promotie voor Zee land. Mensen komen een dagje kij ken en gaan dan weer naar huis. We geven onze gasten natuurlijk Op vakantieparken is nog plaats voor mensen die het Tourweekeinde van 4 en 5 juli in Zeeland willen meemaken wel informatie over de Tour de France, bijvoorbeeld waar ze kun nen gaan kijken." Ook vakantie park De Meypacht in Burgh- Haamstede ligt in de buurt van de finish. Van twee chalets en twee passantenplaatsen is bekend dat ze speciaal voor de Tour zijn ge boekt. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Bij vakantiepark Duinoord, dat vanwege de Tour ook plaatsen voor kort verblijf ver huurt, beginnen de mailtjes met aanvragen voor het Tourweekend binnen te lopen. Tot nu toe is een handjevol reserveringen daadwer kelijk gemaakt vanwege het wie lerspektakel. In totaal zijn nog zo'n dertig plaatsen beschikbaar. PAGINA 9 PAGINA 4 en 5 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 11 juni 2015 Zeeland Hotels spinnen garen bij Tour door Theo Giele foto's Mechteld Jansen Finley concentreert zich op het stokken vangen, l Plezier maken KAPELLE. „Ik heb mijn tablet thuis gelaten, maar ik mis hem absoluut niet", zegt Finley (11Hij speelde gisteren samen met tientallen andere kinderen bij Speel-o-theek De Schatkist in Kapelle. Dat was een van de twintig locaties in Zeeland waar de Nationale Buitenspeeldag werd gehouden. Zo was er een springkussen neergezet en konden kinderen zich laten schminken. Het hoogtepunt voor veel jongens en meisjes was het raceplein, dat vol stond met trikers, waveboards en skelters. Terwijl de ouders langs de kant een oogje in het zeil hielden, hadden de kinderen de tijd van hun leven. Volgens Annet Houtekamer, voorlichtster van De Schatkist, is het belangrijk om het buitenspelen te stimuleren. „Kinde ren bewegen veel te weinig. Dus is het goed dat ze tijdens een dag als deze het nut ervan inzien. Sommi gen vragen na afloop zelfs aan hun ouders of ze het speelgoed niet voor hun verjaardag mogen hebben. Ondanks de opkomst van de tabiets en computers, is het buitenspelen nog altijd heel populair onder kinderen." Ook Finley genoot met volle teugen. „Ik heb meegeholpen met het klaarzetten van de spullen. Mijn moeder werkt hier en daarom wilde ik haar graag helpen. Het is lekker druk, maar dat is niet erg. Ik houd er gewoon van om lekker buiten te spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33