Caféruzie leidt bijna tot schieten in Vlissingen één keer The Rose horen WIELERTALKSHOW dicht voor Delta Ride for the Roses ZEELAND 9 dat het peloton te groot is om het fietspad op de Zeelandbrug te ne men. Die is daarom van 9.15 tot 10.45 uur in beide richtingen (tot aan het kruispunt Julianastraat bij Zierikzee) afgesloten voor an der verkeer. Het liefst had de organisatie de hele toertocht over brede we gen willen leiden, waaronder een deel van de etappe van de Tour de France op 5 juli, maar daar voor werden de benodigde ver gunningen niet afgegeven. Van wege de veiligheid van de fiet sers is dit wel gebeurd voor de Deltaweg en de Zeelandbrug. De route over 120 kilometer loopt nu deels naast die van de Tour, ook over de Stormvloedke ring en Neeltje Jans. Verder zijn er tochten van 25, 50 en 80 kilo meter, waarvoor zich inmiddels respectievelijk 600, 1100 en 600 deelnemers hebben ingeschre ven. Nog dagelijks melden zich mensen aan. Als het zaterdag mooi weer is, kan het aantal zo maar oplopen tot een totaal van 4500 fietsers, denkt penning meester Theo Schouwenaar. „Dat is wel een terugval. In 2013 had den we 6000 deelnemers." Hij verklaart dat uit de concurrentie van veel andere fietsevenemen- ten voor goede doelen. Nieuw is wel de Ladies Night Ride op vrijdagavond, waarvoor zich 450 deelneemsters hebben aangemeld. „Dat is meer voor de fun, met minder lange tochten en een gezellige ambiance op de Grote Markt in Goes", aldus Schouwenaar. „Er is wel een kans op onweer. We kunnen veel rege len, maar niet het weer." De opbrengst - een ton is mo gelijk, schat Schouwenaar - gaat naar behandelingsmethoden te gen huidkanker. Zie: www.deltaridefortheroses.nl Hij stond terecht, omdat hij een ri vaal zou hebben willen doodschie ten toen hij in augustus 2013 een pistool haalde. Hij heeft in de Scheldestraat maar één keer de trekker overgehaald en daarbij ech ter per ongeluk in zijn eigen been geschoten, zo vertelde hij. De ruzie ontstond eerder in ca fé De Vic in Vlissingen. B. riep naar zijn oersterke tegenstander dat hij een pistool ging halen en 'hem zou schieten', zo verklaar den ook verschillende getuigen. En toen ze elkaar even later weer tegenkwamen, had B. inderdaad een pistool bij zich. De politie vond twee kogels, wat erop duidt dat Rasta, zoals B. ook wel wordt genoemd, in elk ge val twee keer zijn Glock doorlaad de. Het slachtoffer zei in zijn aan gifte dat hij 'in de loop van een pistool keek'. Het OM denkt dat B. zijn tegenstander wilde doodschie ten. De aanklaagster eiste op nieuw een half jaar voorwaarde lijk en 240 uur werkstraf, dezelfde straf die de rechtbank in Middel burg oplegde. B. gaf bij het gerechtshof in Den Bosch aan dat hij het wapen alleen maar thuis had opgehaald, omdat hij nog naar de Schelde straat moest. Eerder had hij echter nog ge zegd dat hij het wapen had opge haald, omdat 'die andere sterke man' achter hem aan zat. Hij ont kent dat hij het wapen naar de an der richtte. Inmiddels is de storm tussen de twee geluwd, zo liet advocaat Rinus Wouters weten, die ook voor vrijspraak pleitte. Het hof doet over twee weken uitspraak. Een 33 jaar oude Vlissinger staat terecht, omdat hij een rivaal zou hebben willen doodschieten. Geertje Hoefeijzers (75): „We konden er niet omheen. Zijn da gen waren geteld. We moesten het accepteren. We hadden geen keus. Elke avond luisterden we naar ons lijflied 'The Rose' van Bette Middler. Er moest veel gere geld worden en er was geen on derwerp waarover we niet spra ken. Guust regelde zijn eigen uit vaart en maakte zijn wensen dui delijk. Hij bereidde mij voor op een leven zonder hem." In het voorjaar van 2014 wer den de eerste uitzaaiingen gecon stateerd. Verder behandelen had geen zin meer. Geertje schreef zich net als de voorgaande jaren in voor de Ride for the Roses, de landelijke, die voor de tweede keer in Zeeland werd gehouden. Ze rekende erop de fietstocht, waarmee geld wordt ingezameld voor de strijd tegen kanker, dit keer vóór haar man te rijden in plaats van mét hem. „Hij was zo verzwakt. Ik was dan ook verrast toen hij aankondigde wel mee te gaan. 'Het is mijn laatste Ride for the Roses meisje, en bovendien wil ik Patricia Foort nog één keer ons lijflied horen zingen', zei hij." Hij doelde op het zingen 'Huilend namen we onze roos in ontvangst Het volbrengen van deze Ride for the Roses voelde als een wonder' van The Rose bij de start op het plein voor de Zeelandhallen. Elk jaar een huiveringwekkend mo ment, waarbij duizenden stil staan bij familieleden, vrienden, of kennissen die kanker hebben ofhadden. Geertje verwonderde zich over de kracht die haar man die dag had. „Hand in hand en dank baar dat we dit nog samen had den kunnen doen, draaiden we het terrein van de Zeelandhallen op. We reden langs het publiek dat enthousiast klapte. Huilend van ontroering namen we onze roos in ontvangst. Het volbren gen van deze Ride for the Roses voelde als een wonder." Op 2 december overleed Hoef eijzers. Tijdens zijn uitvaart zong Patricia Foort 'The Rose'. (m.m.v Eveline de Lange) 16 JUNI 2015 DE MYTHE GOES Wielerliefhebbers mogen dit niet missen! WOENSDAG 10 JUNI 2015 door fietstocht 1 r?g<< <iri I' 1:11 ItlïW G745 f,9/3 De Ride for the Roses vorig jaar archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Pieter van Klinken DEN BOSCH. Wie in de nacht door de Scheldestraat in Vlissingen moet, doet er goed aan zich te be wapenen. „Het is een heel gevaarlij ke straat. Als je beroofd wordt, moet je jezelf kunnen verdedigen", zo verklaarde de 33-jarige Terrence B. uit Vlissingen gisteren tegen het gerechtshof in Den Bosch het bezit van een Glock. Geertje Hoefeijzers Talkshow met Humberto Tan Sportmarketeer Bob van Oosterhout als sidekick Opwarmen voor de Ster ZLM Toer Tour de France Met (ex)-wielerprofs, Tour-de-Francekenners en renners Ster ZLM Toer Live-muziek en entertainment Meer informatie en bestellen tickets via www.zlm.nl gemeetiu Goes verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37