Steun brandweerplan Bezuinigingen Middelburg 6 WALCHEREN Emile Roemer presenteert boek en signeert in Kloveniersdoelen Vier dagen Stadsfeesten PvdA en CDA Middelburg wilden met fors hogere belastingplan voorkomen dat veel subsidies moeten sneuvelen. Nog 3 dagen In de regio L'Escaut in gesprek met protesteerders Woningbouwvereniging L'Escaut vraagt alle 183 bewoners van de te slopen huizen rond het Ravesteijn- plein in Vlissingen nog eens of ze voor of tegen nieuwbouw zijn. Als mensen dat liever willen, kunnen ze dat aangeven in een persoonlijk gesprek. Dat laat directeur Jan van Beekhuizen weten. Hij tekent aan dat veel ondertekenaars van de peti tie van elders in Vlissingen komen. „Het gaat ons om de bewoners." Netwerkborrel voor studenten bij HZ Studenten van de Minor Onderne merschap aan de HZ University of Applied Sciences sluiten het school jaar af door een netwerkevenement te houden. Dat vindt vrijdag plaats in het atrium van de school. De studenten presenteren hun on derneming en een afvaardiging van het Zeeuwse bedrijf OOS Interna tional komt langs. Die vertelt zijn verhaal en beantwoordt kritische vragen over het ondernemerschap. Als afsluiting is er een borrel. Zeeuwse poëzie gepresenteerd 'Er is geen water dan de zee' is de ti tel van de net uitgebrachte bloemle zing van de Zeeuwse poëzie, die morgen om 17.00 uur gepresen teerd wordt bij Café Hildernisse aan Plein 1940 in Middelburg. De bloemlezing telt achttien gedich ten van Zeeuwse dichters. De ge dichten zijn geïnspireerd door de schilderingen van Christian Per- rier, waarvan een expositie te zien is in Galerie T aan de Ttirfkaai 25-27 in Middelburg. Parkeergarage tijdelijk gesloten Parkeergarage Achter de Houttui nen is donderdag vanaf 16.00 uur tot en met vrijdagavond 00.00 uur gesloten voor auto's. Bezoekers van de binnenstad worden via het par- keerverwijssysteem verwezen naar parkeergelegenheden elders in de stad. De parkeergarage wordt tij dens de sluiting ingezet als locatie voor de Middelburgse Stadsfeesten. Er wordt op de locatie een dans feest georganiseerd voor de jeugd tussen 12 en 17 jaar. Mijn dorp, mijn stad Dorpsvergadering in De Halve Maan In ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle is morgen avond om 19.30 uur een dorpsver gadering. Op de agenda staan onder andere het Astronomy-Project Oostkapel le van Klaas Jobse, de invulling van het Knotwilgterrein, het kunstwerk 'Being there' van Mar cel Smink, de statutenwijziging van de dorpsraad en veiligheid op de schelpenpaden. Miniconcert met orgel en gitaar Joke de Mol (gitaar) en Henk Groe- neweg (orgel) verzorgen morgen een miniconcert in de Koorkerk in Middelburg. Zij spelen in afwisse ling muziek van John Dowland, Jo- hann Sebastian Bach, Dietrich Bux- tehude en Heinrich Albert. Henk Groeneweg sluit het concert af met de koraalbewerking Wachet auf, ruft uns die Stimme van Bach. SP-leider Emile Roemer presen teert vanavond in de Kloveniers doelen in Middelburg zijn boek 'Het kan wel'. Daarin geeft hij een kijkje in zijn wereld en beant woordt hij de vraag waar politici hun inspiratie en ideeën vandaan halen. Roemer gaat in zijn boek op be zoek bij politieke prominenten in het buitenland, maar ook bij leer lingen van de praktijkschool, op standige studenten aan de universi teit, vluchtelingen in Somalië en ac tivisten in de Verenigde Staten. Een verhaal dat geschikt is voor ie dereen die meer wil weten over hoe Binnenhof en buitenwereld el kaar ontmoeten. Hoe hardt men in Den Haag ook 'nee' roept, het kan wel, volgens Roemer. De Couburg, 13.00- 16.30 uur -Biljarten; 13.30-16.30 uur - Da- messpelen; De Klimop, 13.30-16.30 uur - Koersbal Kloveniersdoelen, Boekpresentatie Emile Roemer; Cinema Middel burg, 20.00 uur - Film Loin des Hom mes Halve Maan, 13.30 - 16.30 uur - Bridgen; 19.30 uur - Bijeen komst 'Astronomy Project' De Zandput, 13.30 - 17.30 uur - Soos, oa biljarten Frans Naerebout- straat 1,19.00 uur - Avondvierdaagse Minicamping De Visser, 10.00-11.00 uur - Just Bounce; 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Be zichtiging Bunkers. Engelse muziek in Burgerzaal Het Belgische Hathor Consort geeft vrijdag om 20.00 uur een con cert in de Burgerzaal van het stad huis in Middelburg. Het Consort speelt het programma 'The Angels' Mirth' en schetst de ontwikkeling van de viola da gamba in het zeven- tiende-eeuwse Engeland. Van fanta sias van Gibbons, Coperario en Jen kins tot dansmuziek en melancholi sche solowerken van Hume. Toegang kost 17 euro, voor dona teurs en leden 14 euro en studen ten betalen 8 euro. MIDDELBURG. De Middelburgse gemeenteraad slaagde er gistera vond niet in om op voorhand aan te geven waarop het college van burgemeester en wethou ders wel en niet moet bezuini gen. Een aantal fracties had samen een fiks aantal moties en amen dementen ingediend om zo aan te geven waarop wel en niet be zuinigd moet worden. Want Mid delburg moet de komende jaren voor 8,6 miljoen bezuinigen, na dat er de afgelopen jaren al voor vele miljoenen is bezuinigd. Wet houder Johan Aalberts (financi ën) gaf vorige week al aan dat ie dereen de gevolgen van die be zuinigingsoperatie gaat voelen. PvdA en CDA hadden een mo tie klaarliggen waarin ze pleitten voor een verhoging met de on- roerendezaakbelasting (ozb) van zo'n twintig procent. Volgens Wim Kant (PvdA) en Pim van Peter de Doelder (PvdA) raadde zijn collega-raadsleden aan om nu al een bezuinigingsrichting te kiezen Kampen (PvdA) treffen de ko mende bezuinigingen hoe dan ook de burgers. Om te voorko men dat er te fors bezuinigd moet worden op tal van subsi dies, riepen ze de raad op om nu al te kiezen voor forse verhoging van de ozb voor de komende ja ren. Volgens hen zou met die ver hoging de ozb op een gemiddeld Zeeuws niveau komen. Nu is de ozb een van de laagste. Fractievoorzitter Peter de Doelder (PvdA) raadde zijn colle ga-raadsleden aan om nu al een bezuinigingsrichting te kiezen. „Anders is het straks te laat." PvdA en CDA kregen van vele kanten het verwijt dat ze de in woners van Middelburg als eer ste willen laten opdraaien voor de bezuinigingen. Benno Nieu- wenhuis noemde de PvdA zelfs de 'Portemonnee van de Ander'. Hij raadde de beide partijen aan om eerst eens heel goed naar de bedrijfsvoering van de gemeente te kijken en de subsidies onder de loep te nemen. Piet Kraan (LPM) stelde dat de grote financiële problemen van de gemeente veroorzaakt zijn door een decennialang be leid onder leiding van CDA en PvdA. „Die partijen zitten al ze ventig jaar aan knoppen." Hij noemde het schandalig dat die partijen die belasting wil verho gen. Hij raadde om te beginnen aan de salarissen van de wethou ders met twintig procent te kor ten. En pas in allerlaatste instan tie de belastingen verhogen. Omdat geen van de andere partijen de motie steunden, trok ken CDA en PvdA ze in. MIDDELBURG. De Middelburgse gemeenteraad is in overgrote meerderheid akkoord met de nieuwe plannen voor de brand weer. Dat houdt onder meer in dat het korps van Arnemuiden overstapt op een brandweervoer tuig dat met vier personen be mand kan worden. Veel fracties lieten zich kri tisch uit over het plan, maar al leen de SP en de WD stemden tegen. Zij vinden dat er in het nieuwe plan te veel bezuinigd wordt op mensen die actief zijn op de werkvloer en op materiaal en veel te weinig op de bureau cratie van de Veiligheidsregio. Jeroen van Dijen (SP) hield zijn collega's voor dat er 89 vrij willigers worden wegbezuinigd en 'maar' 4,6 fte op het hoofdkan toor van de Veiligheidsregio. Dat is volgens hem in strijd met een motie die eerder is aangenomen door de Middelburgse raad. „Waarin we vragen om alleen te bezuinigen op overhead." delta' iJrforthe'O** VLISSINCEN VLISSINGEN Aanmelden kan via het inschrijf formulier op de website www.ondernemeninactie.nl MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE www.dorpsraadoostkapelle.nl MIDDELBURG MIDDELBURG Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Wel is er collec te bij de uitgang. De presentatie begint om 19.30 uur in de Kloveniersdoelen. Publiek is welkom, ook bij de sig neersessie na afloop. MIDDELBURG. De binnenstad van Middelburg staat van donderdag tot en met zondag in het teken van de Stadsfeesten. Vier dagen lang is er muziek, theater, buiten tafelen, literatuur, film en kinderanimatie op ver schillende locaties in de stad. Alle dagen verzorgen diverse winkeliers, horecazaken en culturele instellingen feestelijke activiteiten. Het buitenfestival wordt op donderdagavond muzikaal geopend op het Tympaanplein. De drie volgende dagen zijn er buitenfestiviteiten. Zo is er vrijdag onder meer een groot openluchtconcert in het Prins Hendrik dok. Zaterdag staan de feesten onder andere in het teken van de Zeeuw se Veteranendag en wordt op het Koorkerkplein een bierproeverij gehou den. Op zondag spelen verschillende bands in de Vlasmarkt en vertoont Cinema Middelburg een programma met films van Johan van der Keu ken. arcfiieffoto Izaak Verkeste MIDDELBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VEERE ZOUTELANDE Geen steun voorstel hoger ozb door Emile Calon <5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34