Winst voor jaarlingen van Traas en Wagenaar Inschrijving voor TourQuiz is geopend [{HHHHHh 26 dagen SPORT 13 Zeeuws voetbal doet stap terug ling van krachten in Zeeuws- Vlaanderen best iets mogelijk is). Valt er op zaterdag echter een topclub weg (Hoek is een geval apart vanwege zijn Belgische ach tergrond), dan staan er voldoende andere clubs op de deur te bon ken om de plaats in te nemen. De Schouwse fusieclub MZC'ii meldt zich nadrukkelijk als groeiclub en hetzelfde geldt voor de Zeeuws- Vlaamse fusieclub FC Axel. Op merkelijk genoeg zijn dat juist clubs die ook diepe wortels in het zondagvoetbal hebben. Per saldo is het Zeeuwse voetbal er dit seizoen op achter uit gegaan. Acht clubs zijn gepromoveerd, terwijl maar liefst dertien clubs het vol gend seizoen een klas se lager moeten pro beren. Van de acht promo vendi werden er zes kampioen, keurig ver deeld over beide speeldagen (Bruse Boys, FC Axel en Jong Ambon op zaterdag, Zeelandia Middel burg, Patrijzen en Hoofdplaat op zon dag) en promoveer den er twee via de na- competitie, ook keu rig verdeeld over de speeldagen (Nieuw- dorp op zaterdag en Luctor'88 op zondag). De degradanten zijn minder eerlijk ver deeld. Negen clubs de gradeerden in het za terdagvoetbal, terwijl er vier (alle uit Zeeuws-Vlaanderen) een stap terug deden in het zondagvoetbal. De combinatie Traas uit Nieuw dorp - de regerende 'generaals' van de Zeeuwse duivensport - hadden 25 doffers en duivinnen op volledig weduwschap ingezet op het concours vanuit Argenton. De lossing van dat concours moest zaterdag vanwege de slech te weersomstandigheden in de buurt van de lossingsplaats een dag worden uitgesteld. De win nende duif kwam van over de vuil nisbelt van het Sloegebied binnen op de plank. Buurman en collega duivenmelker Marcel van de Klooster waarschuwde Louis Traas dat hij eraan kwam. De af stand van 566 kilometer was met een snelheid van 1105 meter per minuut overbrugd. Gezien de flin ke wind was dat een uitstekende snelheid. In 2010 had de combina tie Traas op Chateauroux de laat ste provinciale zege gepakt. In 2013 en 2014 pakten ze de Zeeuw se Generale titel. „Daar gaan we weer voor", aldus Louis Traas. De duiven vanuit Roye werden zaterdag gelost. Dies Wagenaar had voor dit concours elf jaarlin gen en één tweejarige ingezet, allen doffers op weduwschap. Hij haalde ongekend hard uit want toen de eindbalans zaterdagavond werd opgemaakt had hij de drie snelsten van Zeeland. Ze kwamen met z'n drieën binnen in Kloetin ge, vanuit de juiste richting. De winnende blauwe witpen landde meteen op de plank, de andere duiven moesten nog een paar rondjes cirkelen om daarna ook veilig te landen. Wagenaar, die vorig jaar veel duiven verspeelde op de ramp- vlucht vanuit Auxerre, had de wit pen als negende getekende in de mand gestopt. Een duif met bloed in de aderen van een duif van col lega Wies de Witte uit Goes, die zich nog niet echt had laten zien. Maar nu dus wel, met een winnen de snelheid van 1399 meter per mi nuut over de 214 kilometer. Wa- Dies Wagenaar uit Kloetinge verspeelde vorig jaar veel duiven op de rampvlucht vanuit Auxerre. genaars laatste provinciale succes dateerde van 2008 toen hij het con cours vanuit Orleans voor jonge duiven wist te winnen. LE JOUR DU TOUR Op die derde zaterdag in juni staat alles bij de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop in het teken van fietsen en Frankrijk. Zo kan er een wed strijdje gereden worden op de rol- lerbank of meegedaan worden aan een spinningmarathon. Maar ook een wijnproeverij en sleutelen aan je eigen racefiets staan op het programma. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt nog TOURORGANISATIE aan de Kousteensedijk de Tour- Quiz gehouden. Deelnemers kun nen daar hun Tourkennis testen aan de hand van vragen die zijn opgesteld door PZC-sportverslag- gever Rudy Boogert. Boogert was in het verleden ver antwoordelijk voor de voetbalquiz die enkele malen in het Nationale Voetbalmuseum in Middelburg werd gehouden. Ook stelde hij in 2010 een wielerquiz samen, die zich dat jaar in Yerseke afspeelde. Bij de quiz van 20 juni, die ui teraard geheel in het teken staat van de Ronde van Frankrijk, mo gen deelnemers individueel of als duo meedoen. Maar of je nu solo gaat of op de tandem, aanmelden vooraf is noodzakelijk. Dat kan via: tour@zeeuwsebibliotheek.nl. Tussen de vragen door vertel len prominenten als Jan Janssen, Kees Bal, Jo de Roo en Keetie van Oosten anekdotes en Tourverha- len. De Franse ambassadeur in Ne derland zal het startschot lossen voor de quiz. De winnaar van de quiz fietst die avond naar huis met twee tribunekaarten voor de Tourfinish op Neeltje Jans. Naast de quiz zijn er nog tal van andere activiteiten in de bibli otheek. De hele dag draaien er in de aula doorlopend wielerdocu- mentaires en een animatiefdm. In het Fablab is er de mogelijkheid om zelf een Tourmascotte te ma ken met behulp van een 3D-prin ter. Zangeres Marjolaine zingt, ver spreid over de dag, Franse chan sons en schrijver Tim Krabbé, een groot wielerliefhebber, vertelt over zijn wieleravonturen en leest voor uit zijn boeken. Voor de kleintjes is er een kids college. Tourwinnaar Jan Janssen geeft daar antwoord op alle vragen. Voor info: www.agendaz.nl DINSDAG 9 JUNI 2015 stand gelijk door Fred Rabout OOSTBURG De jaarlingen van de combinatie Traas uit Nieuwdorp en Dies Wagenaar uit Kloetinge vlo gen afgelopen weekend naar de winst. De kras doffer van vader Louis en zoon Ronald Traas deed dit op het dagfondconcours vanuit Argenton, terwijl de blauwe witpen van Dies Wagenaar de snelste van Zeeland was op het vitessecon- cours vanuit Roye. Komend weekend wordt het grote fondseizoen met het con cours vanuit St.Vincent geopend, terwijl ook de midfond vanuit Fontenay op de kalender staat. Uitslagen. Roye met oude duiven. Samenspel 1 (1371 m/m): 1,2,3 H. Calon, 4,6,7,8. M. Buijsse, 5. H. de Krij ger, 9. Comb, de Wever, 10.1. van Grol. Samenspel 2 (1386 m/m): 1R. de Schoolmeester, 2,5. Comb. Derycke/Schieman, 3,7. PP. De Poor ter, 5. Comb. Hamelink, 6. Cebr. Scheele, 8. Comb. Moes/van Alphen, 9. Gebr, Dekker, 10. H. de Waal. Sa menspel 3 (1389 m/m): 1,3. A. van Daalen&Zn, 2,7. Joh. van Spaandonck, 3. J. Verheyden, 5. W. van Houte, 6. J. Voet, 8. A. Thijs&Zn, 9. J. Rombaut, 10. Comb. E&M. Kint. Samenspel 4 (1398 m/m): 1,2,3. D. Wagenaar, 4. M. Clement, 5,7,8,9. W. Segboer, 6. J. Hartman. Samenspel 5 (1393 m/m): 1,2. P. Neels, 3. J. de Schipper, 4. A. van Iwaarden&Dtr, 5. M. Boogert, 6,7. A. Mieras, 8,9. D. de Voogd, 10. M. Je- remiasse. Samenspel 6 (1394 m/m): 1. M. Laban, 2. J. den Hengst, 3. JJ. Bol- ier, 4. A. Scherpenisse, 5,6. J. Capelle, 7. A. Capelle, 8. P. Potappel, 9. D. Noom, 10. C. Moeliker. Samenspel 7 (1389 m/m): 1. H. Melis, 2. Comb. A. Houmes&Zn, 3. M. de Ridder, 4. C. Baan, 5,7. C. Schroevers, 6. Comb. Wielemaker, 8. K. Kwekkeboom, 9. P. Borremans, 10. B. Houmes. Provinciaal Argenton, met 3181 oude duiven: 1,8. Comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 2. P. d'Hondt (Hulst), 3. F. Leliaert (Aardenburg), 4. Gebr. Scheele (Terneuzen), 5,9. K. Minder- houd (Koudekerke), 6. D. de Voogd (Yerseke), 7. Comb, de Ridder (Arne- muiden), 10. P. Oele (Oudelande). door Willem Adriaansens MIDDELBURG. Vanaf vandaag kleurt de Zeeuwse Bibliotheek een beetje geel. Met de expositie van wielerfo- to's van llona Kamps trapt Scoop af naar wat op 20 juni zal uitmon den in 'de startdag van de Tour in Zeeland': Le Jour du Tour. Vanaf 10.30 uur: Culinaire work shops met Margot Verhaagen. 11.00 uur: Startsein oud-Tourwin naar Jan Janssen en gedeputeerde Ben de Reu op de rollerbank. 11.00-18.00 uur: Tijdrit op de Rol lerbank. 12.00-13.30 uur: TourCaféLive! met Tim Krabbé 12.00-16.00 uur: Café Reparé, sleu telen aan je eigen racefiets 13.30-16.30 uur: Spinningmara thon 13.30-14.30 uur en 17.00-18.00 uur: Meet Greet met prominen ten. 14.00-15.00 uur: Kids College met Jan Janssen 15.00-17.00 uur: PZC TourQuiz met Jo de Roo, Jan Janssen en Kees Bal 15.00-17.30 uur: Wijnproeverij En nog veel meer: www.agendaz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71