Sterk optreden turnster Adriaanse bij nationale titelstrijd meerkamp 5 Eén hoofdklasser en twee eersteklassers op beide 12 SPORT Leonie Ton snelste vrouw op de halve marathon Van den Goorbergh speciale gast Het Zeeuwse zaterdagvoetbal is voor het eerst sinds 25 jaar niet meer superieur aan het zondagvoetbal. Leonie Ton heeft de halve mara thon, een bijnummer van de Bra bantse Wal Marathon, in Hooger- heide gewonnen. De atlete van Delta Sport realiseerde een tijd van 1.31.01 uur. Francois van de Broeke (Wielin gen) was met een achterstand van bijna twee minuten op Ton de snelste Zeeuwse man op de 21 kilometer. Op de hele marathon pakte Niels Goudswaard (Delta Sport) zilver. Goudswaard noteerde 2.59.31, vier minuten voor Wim Douw (Oud Vossemeer) die lang aan de leiding liep. Sportpub grijpt net naast de titel De poolbiljarters van Sportpub Goes grepen net naast de natio nale titel in de eredivisie. In Deurne werd eerst met 2-5 verlo ren van Stance uit Utrecht en la ter met 3-4 van HOB Weert. Toch kan de ploeg terugzien op een mooi seizoen. Eerder werd wel de beker veroverd. Teamcap tain Ronny Broeken uit Hulst was trots op zijn manschappen en keek al meteen vooruit naar komend seizoen. „Volgend jaar gaan we weer voor goud." Hoek speelt tegen Harkemase Boys Het zaterdag naar de hoofdklasse gedegradeerde Hoek speelt van avond op eigen veld de halve fi nale van de landelijke beker te gen Harkemase Boys. Het duel met de Friese hoofdklasser be gint om 20.00 uur. Bij Hoek ontbreekt Fabian Wilson. De rechtsback werd gis teren aan zijn knie geopereerd. Voor het herstel staat ongeveer een halfjaar. Bij winst speelt Hoek zaterdag de finale tegen IJs- selmeervogels. sport kort BESCHOUWING Na een enerverend finaleweekeinde heeft het zondag voetbal het ver schil met het za terdagvoetbal in Zeeland rechtgetrokken. Komend seizoen treedt het Zeeuwse voet bal op beide dagen aan met één hoofdklasser en twee eersteklas sers. Voor de zondagclubs is dat een plus, voor de zaterdagclubs een min. Ruim 25 jaar geleden kon het Zeeuwse zondagvoetbal voor het laatst pronken met een gelijkwaar dige, zelfs superieure positie in de provincie. Vlissingen fungeerde in de zondagse hoofdklasse als boeg beeld, Hoek en Serooskerke waren de opkomende krachten in het za terdagvoetbal. De (mislukte) mis sie van Vlissingen in het betaalde voetbal veranderde toen het land schap. Sinds die overstap speelden de zondagclubs vooral in de schaduw van de zaterdagclubs. Hoek, Serooskerke, Kloetinge, Veere, Oostkapelle en SSV65 schopten het sindsdien tot de hoogste klas se op zaterdag, soms zelfs met drie teams tegelijk. In het zondag voetbal was het kortstondige ver blijf van Terneuzen en Goes in de hoofdklasse al verwennerij. Smaller De huidige opmars van Zeelan- dia Middelburg en de al langer du rende succestijd van Vlissingen en Goes hebben het zondagvoetbal te rug in het zadel geholpen. In de top dan. Want onder deze top wordt het smaller en smaller. Symptomatisch is dat er in de afge lopen tien seizoenen maar liefst zestien Zeeuwse teams zijn ver dwenen uit het standaardvoetbal op zondag. Voor zondagvoetbal in de dor pen boven de Westerschelde is nauwelijks meer animo. En dat is misschien wel het geluk van de steden Vlissingen, Goes en Mid delburg. De concurrentie op zon dag is niet zo groot, waardoor de krachten bijna automatisch gebun deld worden. Zeker omdat de Grote Drie alle maal een andere filosofie hebben. De één bindt een groot deel van zijn spelers met zaalvoetbal (Vlis singen), de volgende plukt de vruchten van zijn eigen opleiding (Zeelandia Middelburg) en de der de gaat in de regio de boer op met de ambitie de topklasse te halen (Goes). In het zaterdagvoetbal heb je een minder automatische bun deling van krachten. De profile- Symptomatisch is dat er in de afgelopen tien seizoenen maar liefst zestien Zeeuwse teams zijn verdwenen uit het standaardvoetbal op zondag. ring van de drie toppers is wel dui delijk: het Belgisch georiënteerde Hoek is de meest ambitieuze van de drie, Kloetinge zoekt in de re gio vooral naar talent want de club heeft onvoldoende middelen voor echte grootheden en Bruse Boys heeft in de jeugd zijn eigen succes gebouwd. Het verschil met het zondag voetbal is echter dat onder deze drie een heel brede subtop zit. Als je een beetje kan voetballen, kun je in het zaterdagvoetbal terecht bij tal van tweedeklassers (tien) en derdeklassers (negentien). In het zondagvoetbal is de spoeling véél dunner met alleen HW24 in de tweede klasse en slechts vier clubs in de derde klasse. Op de deur bonken Hoewel de balans in de top van het zaterdag- en zondagvoetbal na dit weekeinde in evenwicht is, zorgt de macht van het getal er- voor dat de stam op zaterdag een stuk steviger is. Valt Vlissingen, Goes of Zeelandia Middelburg plots terug, dan staat er niet zo maar een andere Zeeuwse club klaar (hoewel er met een bunde- De Middelburgse turnster kende in de eindstrijd een goede start. Adriaanse begon op vloer en turn de een prima oefening met een flikflak streksalto, een overslag hurksalto en mooie gymnastische sprongen. De vloeroefening werd gewaardeerd met 14.333 punten. Op sprong vervolgens, waar Ezra Adriaanse twee keer een overslag half in en hele draai uit turnde, kreeg ze opnieuw een goede waar dering. Ze scoorde een puntento taal van 11.900 punten. Ook op brug werd haar oefening hoog ge waardeerd. De handstanden en reuzendraaien waren technische goed uitgevoerd, hetgeen de jury 14.167 waard vond. Als laatste toestel was de balk aan de beurt. Ook nu kende Adriaanse een sterk optreden, het geen haar 13.533 punten opleverde. De totaalscore van 53.933 punten was goed voor een vijfde plaats. Ook bij de toestelfinale sprong behaalde Ezra Adriaanse een vijf de plek. Ze kwam tot een score van 11.966. Clubgenote Imke van Schoonhoven maakte enkele fou ten en eindigde op de meerkamp bij de jeugd als 31e (42.992). Bij de pupillen 1 werd Mees de Guchte- naire veertiende (52.733), terwijl pupil 2 turnster Simone Tange op de 33e plaats eindigde (48.850). In de toestelfinale sprong werd Deveney van den Hemel achtste. De Terneuzense turnster kwam tot 13.117 punten. Sport sport@pzc.nl HOOCERHEIDE Halve Marathon: 1. Leonie Ton (Delta Sport) 1.31.01; Francois van de Broeke (Wielingen) 1.32.52, Pieter Pladdet (Ter- neuzen) 1.33.02, Boris de Bruijn (Kloe- tinge) 1.37.53, David Kal jouw (Lgr Z) 1.38.57. Marathon. Niels Goudswaard (Delta Sport) 2.59.31, Wim Douw (Oud-Vosse- maar) 3.03.38, Rene Traas (Kapelle-Bie- zelinge) 3.21.39, Christian van de Reest (Yerseke) 3,23.38, Marco Riemens (Wie lingen) 3.25.29, Piet Abma (Lgr Aart Stichter) 3.29.13. WEMELDINGE. Jurgen van den Goorbergh luistert zaterdag de Clas sic Races in Wemeldinge op. Hij is te gast bij de wedstrijden voor klassieke motoren op het Kanaalcircuit en wordt tijdens de pauze van het evenement (14.30 uur) door speaker Jan de Rooij geïnter viewd. Van den Goorbergh, afkomstig uit Breda, was actief in de 500cc, de MotoGP en de Dakar rally, foto Michael Reynolds/EPA DEURNE HOEK VLISSINGEN Powerlifting De Vlissinger Vito Minheere doet woensdag mee aan het WK powerlifting in het Finse Salo. De Vlissinger komt uit bij de junioren in de klasse tot 93 kilo gram. ROOSENDAAL Crazy diamonds Sylvia Eckel uit Hans- weert is in Roosen daal de eerste winna res geworden van het eerste Ladies Cra zy Diamonds-drieban- dentoernooi. Het toernooi, met vijftien deelneemsters, ken de een spannend ver loop. Eckel drong na een goede poulefase door tot de slotron- des en verloor slechts één keer, alle overige partijen won ze. In de finale was Eckel te sterk voor El- la van Loon. Joke Breur uit Terneu- zen werd vierde. Zondag trekt de door Rudy Boogert Beeld uit de finale van zondag tus sen HBS en VC Vlissingen. Etienne Mallie (rechts) probeert op het Haag se doel te koppen, met medespeler Josimar Pattinama in zijn buurt. Vlis singen verloor met 3-1 en is daar door ook komend seizoen hoofdklas ser. foto Lex de Meester door Janny Vermeule HOOFDDORP. Ezra Adriaanse heeft tijdens de nationale finale turnen de vijfde plaats op de meerkamp behaald. De turnster van MTV Mid delburg kwam in Hoofddorp uit in de tweede divisie. Ezra Adriaanse behaalt een vijfde plaats op het NK turnen. Ze komt uit in de tweede divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70