de race voor mooiste gebouw van Zeeland ZEELAND 9 te meegepraat. In het nieuwe ge bouw moest plaats zijn voor twee clubs: de hockeyers aan de ene kant, de hand- en korfballers aan de andere. Mede op haar initiatief is het hele gebouw ten opzichte van het oorspronkelijke plan een kwartslag gedraaid. Met als gevolg dat de beide clubs nu voluit zicht hebben op hun speelvelden. Nog zo'n basispunt: het hele gebouw is op een plateau van veertig centime ter hoog gezet, zodat er vanuit de kantine een goed zicht op de speel velden wordt geboden. De beide clubgebouwen worden in het mid den gescheiden door een strook, waarin de douches en technische voorzieningen zijn ondergebracht. Eisen Karen Nije: „Verder moest er aan al lerlei eisen van de sportclubs en -bonden worden voldaan. De noord-zuid liging van het hoofd- veld was een uitgangspunt. Er moest een EHBO-ruimte in het ge bouw worden gemaakt, voor de scheidsrechters waren eigen ruim tes nodig, de afmetingen van de kleedkamers - twee voor de dames en twee voor de heren - waren vast gesteld. Dat is allemaal gelukt. Ie dereen heeft het gevoel dat we er flink op vooruit zijn gegaan. De aan kleding is nog niet af, maar dat we het knusse van het oude gebouw zouden kwijtraken is een onterech te vrees gebleken. Zo zijn we nu ein delijk verzekerd van warm water. Dat was in het oude gebouw be paald niet zo. Vandaar dat er nu veel meer wordt gedoucht, ook door de eigen leden. Met het ont werp en de materialen zijn we qua budget zeker niet aan het maximale gaan zitten. Als club ben je van de samenleving, dus ben je niet alleen voor jezelf bezig. En je wilt de spor ters de komende jaren niet met fi nanciële zorgen opzadelen. We heb ben door de nieuwe huisvesting de contributie iets moeten optrekken, maar we zijn nog steeds één van de goedkoopste sportclubs van het ei land. En dan zijn er nog altijd men sen die durven zegen dat hockey een elitaire sport is." Bureau WTS heeft voor meer sportaccomodaties getekend. Zoals het nieuwe clubgebouw van de hockeyers op Walcheren en de on derkomens van de tennissers en gol fers in Middelburg. In het ontwerp in Zierikzee is rekening gehouden met de specifieke eisen van de ge middelde hockeyer. „Die zijn an ders dan die van een voetballer", zegt de architecte. „Een voetballer zul je nooit met zijn noppenschoe nen in de kantine zien, die gaat zich na de wedstrijd omkleden. Een hockeyer doet dat anders: die stapt meteen na het laatste fluitsig naal in één rechte lijn naar de bar. Daarom kunnen alle deuren rich ting het veld worden opengezet, zo dat er geen belemmeringen zijn." De kleurstelling in het interieur is gekozen met het oog op een zeke re intimiteit. Dat wil zeggen: een donkere, plavuizen vloer en een donker plaatstalen dak. De grote ronde lampen en de stoeltjes achter in de kantine zijn in de clubkleu ren rood, grijs en blauw uitgevoerd. De robuuste tafels en banken zijn door de leden zelf getimmerd. Nog een detail dat niet meteen opvalt: de in het interieur gebruikte beton- steen is verlijmd, wat een strakker aanzicht geeft. Buiten de gevellijn Het buitenaanzicht wordt bepaald door de met een teruggetrokken voeg aangebrachte rode baksteen. Als het maar geen plaatstalen doos wordt, zeiden vrijwel alle leden vooraf. Dat is het niet geworden. Er is wel veel glas in het ontwerp ver werkt. Vanuit de kantine kan het hele speelveld worden overzien. Daartoe is de totale raampartij iets buiten de gevellijn geplaatst, zodat er in de zichtlijnen geen dode hoe ken zijn en de wedstrijd zelfs van achter de bar te volgen is. Het glas, verzekert de architecte, is balvast. Ze heeft nog niet meegemaakt dat er een bal op de glaswand terecht kwam. Rekening houdend met de voor af gestelde eisen heeft Karen Nije wel een duidelijke boodschap in haar ontwerp willen leggen: het clubgebouw biedt een maximale sportbeleving. En het is geen saaie doos. Met dank aan de twee gespie geld oplopende daklijnen. CLUBGEBOUW ZIERIKZEE DINSDAG 9 JUNI 2015 Karen Nije van WTS Architecten voor het nieuwe clubgebouw in Zierikzee: „ledereen heeft het gevoel dat we er flink op vooruit zijn gegaan." foto's Dirk-Jan Gjeltema Een levensgrote foto van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland vult de achterwand van het nieuwe clubgebouw. Lampen en stoelen voor de fotowand zijn in de clubkleuren gehouden: rood, grijs en blauw. Glazen wand met uitzicht op de hockeyvelden én de skyline van Zierikzee. Architect: Karen Nije van WTS Architecten Vlissingen Opdrachtgevers: Hock eyclub Schouwen-Duive land, Sportclub Zierik zee en Delta Sport Opleveringsdatum: 23 mei 2014 Afmetingen: 30 bij 26 meter (is 780 m Aannemer: Bouwbedrijf Boogert, Oosterland Installaties: Delta Tech niek, Sint Philipsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60