Inwoners adviseren over zorg Zeeland geen 13 in een dozijn 6 WALCHEREN Commissie vraagt mening van de 'man op de straat' bij opstellen van toekomstplan voor zorg in provincie. Kindergroeten aan de toekomst TOUR DE FRANCE In de regio Buitenspeeldag in Stromenwijk Het Witte Huis houdt open huis Informatie-avond hoogbegaafdheid Contactmiddagen voor stomapatiënten Mijn dorp, mijn stad Gemeente vreest afstel investering ADRZ informeert over borstkanker Avondvierdaagse van start in Veere Zeeuw wil huisarts om de hoek door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Zeeuwen willen een huisarts om de hoek, een polikli niek en spoedzorg dichtbij en een goede ondersteuning in de ei gen wijk. Dat zijn een paar belangrijke aanbevelingen die 120 door zorg verzekeraar CZ geselecteerde Zeeuwen hebben gedaan aan een commissie die een toekomstplan voor de Zeeuwse zorg maakt. De commissie, onder leiding van oud-directeur Victor Slenter van GGD Zeeland, wilde weten wat 'de man op de straat voor zorg in Zeeland wil'. Want in het verle den zijn te vaak plannen ge maakt (en deels uitgevoerd) over de hoofden van mensen heen, al dus Slenter. De inwoners van Zeeland snappen ook wel dat niet in elk dorp een ziekenhuis kan staan. De meer complexe zorg mag van hen verder weg of buiten Zee land worden geleverd. Als de ei gen huisarts maar dichtbij spreekuur houdt en de poliklinie ken, huisartsenpost en de spoed zorg dichtbij zijn. Ze vinden dat de toegang tot de zorg snel geregeld moet zijn. Dus geen lange wachttijden voor behandelingen en een goede tele fonische bereikbaarheid. Boven dien moet je er gemakkelijk met het openbaar vervoer kunnen ko men. Ook tijdens bezoekuren. De bejegening van patiënten kan ook een stuk beter, vinden de Zeeuwen. Benader de vaak toch al zenuwachtige patiënt vriendelijk, wees duidelijk en neem de tijd voor een patiënt, luiden de adviezen. Kijk verder dan alleen de be handeling en denk mee in de na zorg, preventie en voeding. En heb aandacht voor overbelasting van mantelzorgers. Ook die kun nen geen ijzer met handen bre ken. Zorg, waarschuwen de Zeeuw en de commissie, dat alle zor gaanbieders samenwerken. Laat ze gegevens delen via een digi taal patiëntendossier waar patiën ten ook zelf inzicht in hebben. Ook willen ze dat zorgaanbie ders over hun eigen schaduw heen springen, stoppen met ei- landdenken en het aantal mana gers terugbrengen. Ze vinden dat slim gebruik moet worden gemaakt van be staande faciliteiten. Verder moet verspilling van medicijnen wor den voorkomen en administratie ve lasten worden beperkt. De zorgaanbieders hebben aan de hand van deze punten een eerste aanzet voor de toekom stige zorg in Zeeland gegeven. De commissie werkt nu in alle stilte aan het rapport. Op 7 juli overhandigt ze dat aan minister Edith Schippers van Volksge zondheid. ZIERIKZEE. Je moet er even over nadenken, maar....je kunt er niet langer omheen. Via grote borden, op de foto is er één te zien bij Zierikzee, wordt de finish van de Tour de France op Neeltje Jans aangekondigd. Dat is niet zomaar een plek, wil de tekst maar zeggen. Zeeland is geen dertien in een dozijn: het fietst én finisht hier heel anders, foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG De activiteitencommissie van de Brede School Stromenwijk houdt morgenmiddag een buitenspeeldag met allerlei sport- en spelactivitei ten. De buitenspeeldag, die om 13.00 uur begint, wordt georgani seerd voor alle kinderen uit de wijk. Op het schoolplein van sa menwerkingsschool De Stroming, locatie Keetenstraat, kunnen kinde ren van 4 t/m 13 jaar meedoen aan verschillende activiteiten, zoals buikschuifbaan, spelletjes en er is een pannakooi. VLISSINGEN Het Witte Huis van de Maatschap pelijke Opvang Zeeland houdt mor gen een open huis. Tussen 15.00 en 17.30 uur vertellen cliënten en me dewerkers hun verhaal. Er zijn rondleidingen, een informatie stand, een fototentoonstelling, hap jes en drankjes, live muziek en ver schillende andere activiteiten. Ie dereen die belangstelling heeft en graag een kijkje wil nemen, is van welkom. Het adres van Het Witte Huis is Hendrikstraat 12 in Vlissin- gen. OOST-SOUBURG Hoe moet je omgaan met hoogbe gaafdheid? Morgen is in Oost-Sou burg bij de Kamelon een bijeen komst over hoogbegaafdheid en S ter Q_-on der wijs voor hoogbegaaf de leerlingen. SterQ_-onderwijs is het afgelopen jaar sterk gegroeid. Doordat aan het eind van het schooljaar leerlingen van groep 8 af zwaaien, komen er weer plaatsen vrij. De vrije plaatsen zullen vooral in de groepen 3 en 4 zijn. De infor matie-avond begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Voor mensen met een stoma en hun naasten is contact met lotgeno ten belangrijk. Zij weten hoe het is om met een stoma te leven. De Sto mavereniging houdt in samenwer king met Palazzolihuis de Bevelan- den en Walcheren regelmatig bij eenkomsten in de regio zodat be langstellenden elkaar kunnen ont moeten. Daarnaast krijgen bezoe kers veel informatie over leven met een stoma. Vandaag is de aftrap in Vlissingen van 14.00-15.30 uur in Grand Café De Schutterij. VLISSINGEN Hoe groot is de kans dat beheer maatschappij Verstraeten, Haven Breskens Vastgoed (Vroon) en aan nemer Van der Poel nog in het Scheldekwartier investeren nu die zelfde partijen grootschalig appar tementen gaan bouwen in de jacht haven Breskens? Pim Kraan, raads lid voor Progressief Ondernemend Vlissingen, vraagt dat het Vlissing- se college. In de PZC zaterdag wer den de plannen van de intiatiefne- mers ontvouwd. Blokkeren die het Vlissingse plan, wil Kraan weten. VLISSINGEN In het ADRZ in Goes wordt mor gen een informatie-avond gehou den over hormoontherapie bij borstkanker. Ellen van Vliet (onco loog), Geertje Beuzenbroek en In ge Smit (verpleegkundig specialis ten) en twee consulentes van 'Ca re for Women' zullen deze avond spreken. De avond is voor (ex-) borstkankerpatiënten, die aanvul lend behandeld worden met Ta moxifen of een aromataseremmer. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in ADRZ Goes. Avondvier daagse in Veere VEERE In Veere gaat vandaag voor de 28e keer de avondvierdaagse van start. De organisatie is in handen van Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg, in samenwerking met de Wijkvereniging Zanddijk-Veere. De afstanden die per avond gewan deld kunnen worden, zijn vijf of tien kilometer. De routes voor deze vier avonden zijn uitgezet in en om het stadje Veere. Het inschrijfbureau is geves tigd in 't Praetuus, het wijkgebouw van de wijkvereniging. De eerste drie avonden is de start- tijd voor zowel de vijf als de tien ki lometer 19.00 uur. Het startbureau is deze avonden geopend vanaf 18.00 uur. De laatste avond is de start voor de tien kilometer om 17.45 uur en voor de vijf kilometer om 18.30 uur. ZOUTELANDE. Mocht er in de toekomst aan de vloer gewerkt worden van het nieuwe schoolgebouw annex kinderopvang annex verenigingsge bouw van Zoutelande aan de Westkapelseweg, dan wordt er een histori sche vondst gedaan. In de holle ruimten van de vloerdelen stopten van daag de kinderen van peutergroep de Zandvretertjes en Willibrordus- school wel 130 tekeningen en verhalen. Zij tekenden en schreven over hun huidige schoolleven, hun dagelijkse bezigheden en nieuwtjes en ver zamelden die in flessen. Die liggen daar voor decennia verzegeld onder de vloer van de multifunctionele accommodatie. Directeur Piet de Nooijer is nu al benieuwd naar de reacties in de toekomst: „Als je al kijkt wat er is veranderd in de laatste vijftig jaar in het onderwijs! We schrij ven nu nog met vulpen; wie weet wat ze dan doen..." foto Lex de Meester AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 - 16.30 uur - Soos BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Soos met oa biljarten, koersballen en ge zelschapsspelletjes DOMBURG Schuttershof, 13.30 - 17.00 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en sjoelen GAPINGE De Spil, 13.30 - 17.30 uur - Soos met bil jart en koersballen GRIJPSKERKE Nimmerdor, 13.30 - 17.30 uur - Soos KOUDEKERKE De Klimop, 14.00 - 16.00 uur - Welfare activiteiten (hand werken etc.) MIDDELBURG Baarsjesstraat 42, 08.30-10.00 uur - Recreatiewandelen van wijkvereniging 't Zand; Hof Klaren- beek, 10.30 uur - Meer Bewegen voor ouderen; Hof't Se- ijs, 14.30 uur - Hand werken; Rusten burg, 14.00 uur - Handwerkclub OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00 -16.30 uur - Biljarten; 14.00 - 16.30 uur Koersbal OOST-SOUBURG De Ark- Aglow-ge- loofsbijeenkomst voor vrouwen - 19.30 uur; VEERE Frans Naerebout- straat 1,19.00 uur - Avondvierdaagse Vrouwenpolder Verenigingsge bouw, 14.00 -16.30 uur - Soos WESTKAPELLE Hervormd jeugdge- bouw, 14.00 -16.30 uur - Soos; 14.00 - 16.30 uur Koersbal; Verenigingsgebouw Herrijst, 13.00 -17.00 uur Biljarten ZOUTELANDE Langstraat - Sei- zoensmarkt - 10.00-19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34