Drugskoerier (29) uit Rijsbergen pleit voor gerechtshof in Den Bosch voor werkstraf door wegwerkzaamheden maar heeft weinig alternatieven Ongenoegen ZEELAND 3 Open dag bij biologische boer Héél vervelend, vindt ook Rijkswaterstaat zelf, maar het was even niet anders. Asfalte ren kan immers alleen bij aangename tempe raturen en niet al te natte omstandigheden. „En we doen het bewust niet midden in het toeristenseizoen", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. „In het hele land zie je dat ze in juli en augustus aan de wegen doorknutselen, maar niet in Zeeland." Hier is Rijkswaterstaat dus aangewezen op het voor- en naseizoen. „De werkzaamheden staan al ruim van tevoren ingepland. Dat wil niet zeggen dat er helemaal geen flexibiliteit is. Op basis van de weersvoorspellingen en de verwachte drukte is begin vorige week beslo ten het afgelopen weekend te laten doorgaan. Dan kun je niet meer terug. Het zijn allemaal puzzelstukjes die in elkaar grijpen. Als het niet doorgaat, brengt dat gigantische kosten met zich mee." Het werd in het weekend uiteindelijk beter weer - en dus drukker - dan voorspeld. „Dan krijg je onvermijdelijk overlast. Dat vinden we zelf ook heel onprettig, maar we kunnen er op dat moment niets meer aan doen. De speelruimte voor omleidingen is ook beperkt. We kunnen het verkeer niet over wegen lei den die daarvoor niet geschikt zijn." In de planning wordt wel degelijk rekening gehouden met grootschalige evenementen, zegt De Feijter. „Het punt is dat er in Zeeland heel veel gebeurt. Er is elk weekend wel wat te doen. Dat betekent dat er altijd evenemen- 'Het zijn puzzelstukjes die in elkaar grijpen' ten zullen zijn waarvan de bezoekers last heb ben van wegwerkzaamheden." Door het onderhoud uit te smeren en de werkzaamheden zoveel mogelijk in weekein den en 's nachts uit te voeren probeert Rijks waterstaat de hinder voor het woon-werkver- keer te voorkomen. Het compleet afsluiten van één rijrichting en het uitvoeren van veel werk in korte tijd hebben de voorkeur boven - bijvoorbeeld - het langere tijd alle verkeer over één rijbaan leiden. „We kiezen bewust voor de korte klap. Dat geeft even overlast, maar dan is men er maar van af." Ook de komende weken zijn delen van de rijksweg afgesloten, maar dan veelal doorde weeks en in de nachtelijke uren. De Feijter vergelijkt het onderhoud van de A58 met het schilderen van een huis. „Het is een doorlo pend proces. Ook al zouden we in één keer het stuk tussen Vlissingen en Bergen op Zoom aanpakken, dan zijn we over zeven jaar weer het haasje. Ik kan je voorspellen dat we elk jaar bezig zullen zijn aan de A58." De overlast door het werk aan de A58 leidde tot veel uitingen van ongenoegen op onder meer de website van de PZC. Een kleine bloemlezing: Jean de N: „Waarom in het vakan tieseizoen dit soort werkzaamheden1 Van november tot en met half maart kan je een kanon afschieten, dan doe je dit soort werkzaamheden! Plannen is ook een kunst." Wim: „Het gaat werkelijk elk voor stellingvermogen te boven om de werkzaamheden in het bijna drukste weekend van het jaar te plannen. Dan heb je werkelijk elk gevoel met de realiteit verloren en heb je geen en kel idee wat Zeeland is en wat een re creatief product is." Mare: „Waarom niet gewoon zoals bij de brug over het Schelde-Rijnka- naal, of zoals in Duitsland of België? Vangrail eruit en het verkeer over en kele kilometers met 70 km/u dan over een enkelbaansweg leiden. Dit is zo'n gepruts." Forens: „Het nieuwe asfalt rijdt heer lijk. Dank je wel Rijkswaterstaat en wegwerkers, respect!" De aanklager vond de straf van de rechtbank wel passend. M. werd aangehouden op Tho- len op 23 september 2013. Hij reed in een dure Audi Q5 met in de achterbak bijna 10.000 pillen xtc en speed en zo'n 10 kilo wiet. Hij heeft bekend twee keer eerder drugs te hebben vervoerd. Volgens zijn advocaat Menno Buntsma gebruikten de initiatief nemers van de transporten naïe ve jongens die ze in dure auto's lieten rijden. Het OM gaat er ech ter vanuit dat M. samen met twee andere verdachten deel uitmaakt van een criminele organisatie. Die andere twee moeten in juli voorkomen. Zij worden gezien als de initiatiefnemers. Een 29 jaar oude drugskoerier uit Rijsbergen is volgens zijn advocaat naïef. Hij viel voor dure auto's. „Ik wist niet dat er drugs in de auto zat, maar ik had wel een ver moeden, door de manier waarop het transport werd geregeld", zei M. tegen de rechter. Hij kreeg voor het transport een nieuwe te lefoon met een ander nummer en had een koffertje bij zich met schone kleding. M. stelde voor al leen een werkstraf op te leggen. De man was tot de vreemde transporten gekomen nadat hij in problemen was gekomen met zijn koeriersbedrijf. Hij had daar tienduizenden euro's schuld aan overgehouden. Zijn advocaat wees erop dat de rechtbank bij het opleggen van de straf rekening had gehouden met het strafblad van de man 'met soortgelijke opiumdelicten'. Het bezit van een klein flesje ghb, waarvoor hij 100 euro boete kreeg, is niet soortgelijk, aldus de raadsman. De advocaat-generaal van het OM pareerde dat door te zeggen dat dat mogelijk een on juist geplakte passage is, die bij al le verdachten in het vonnis is te rechtgekomen. Hij gaf toe dat M. inderdaad niet eerder is veroor deeld voor soortgelijke feiten, maar de andere verdachten wel. Bovendien vindt hij dat de opge legde straf gewoon volgens de norm is en dat er dus geen ruim te is voor vermindering. Uitspraak 22 juni. VLISSINGEN. Vier biologische be drijven doen 20 en 21 juni mee aan de manifestatie Lekker naar de Boer, waarbij kennisgemaakt kan worden met bioboeren uit de buurt. Deelnemer in Zeeuws-Vlaande- ren is rozenkwekerij De Bierkreek in IJzendijke. In Noordgouwe kan de biologische kwekerij Zuidbos worden bezocht. Hier worden on der meer aardappelen, groenten en kruiden geteeld. Bioduin Oost- kapelle verkoopt de geteelde groente en fruit in de boerderij- winkel. Op de Bevelanden is De Grote Verleiding in Kruiningen te bezoeken met een proeverij en een markt. Meer informatie op www.lekkernaardeboer.nl DINSDAG 9 JUNI 2015 op/afrit Heinkenszand N289 Heinkenszand knooppunde de Poel op/afrit 's-Gravenpolder Knooppunt Markiezaat op/afrit Yerseke op/afrit Rilland voor betere A58 Edwin de Feijter Rijkswaterstaat door Pieter van Klinken DEN BOSCH. De 29-jarige Anton M. uit Rijsbergen wil minder straf. De rechtbank in Middelburg gaf hem eerder achttien maanden cel, waarvan negen voorwaardelijk, omdat hij drugs vervoerde van Vlissingen naar Zwitserland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31