PvZ vraagt ombudsman oordeel over haltetaxi Een beetje begrip s.v.p. FZC COLOFON Lastige telefoontjes Rijkswaterstaat betreurt hinder 2 ZEELAND Nog 4 dage" De afsluiting van de A58 zorgde afgelopen weekeinde voor veel ergernis. Rijkswaterstaat zegt alles te doen om de overlast te beperken. COMMENTAAR De rij stuurlui aan wal is weer lang. Dat gebeurt altijd bij wegwerkzaamheden. Dan weten ineens heel wat mensen hoe het slimmer kan, met aanmerkelijk min der overlast. Dus als de A58 weer eens tijdelijk dicht is, regent het opmerkingen. Dat buitje blijft nog wel even han gen, want Rijkswaterstaat laat nog tot het einde van deze maand aan de weg sleutelen. De overheidsdienst tempert meteen even tueel optimisme. Het is daarna wel even rustig, maar volgend jaar moeten weer stukken weg worden geasfalteerd. De bood schap is eigenlijk: wen er nou maar aan. Is dat hooghartig? Helemaal niet. Rijkswaterstaat legt goed uit dat het moeilijk an ders kan. In elk geval niet met veel minder overlast. De wegwer kers zijn gebonden aan goede weersomstandigheden en ze moe ten rekening houden met de te verwachten toeristische drukte. Dat doen ze zo goed mogelijk. Op het laatste moment nog verande ren kan niet. Wie de afgelopen da gen de asfalteerders bezig heeft gezien, begrijpt dat alleen al de aanvoer een operatie is die zich niet zomaar laat uitstellen. Kri tisch kijken of het slimmer kan en ideeën aandragen, is goed. Maar het heeft helemaal geen zin om bij elk werk aan de A58 naar de bekende weg te vragen. De boodschap van Rijkswaterstaat over het afsluiten van de A58 is: wen er nou maar aan T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Wat te doen met mensen die je tele fonisch een product of een dienst wil len slijten1 Dat blijft voor veel men sen een ergernis, en in dat Vlissingse kantoor dan ook onderwerp van ge sprek. Een collega voerde aan datje dat soort telefoontjes vrij eenvoudig kan blokkeren heden ten dage. „En als ze toch bellen, maak ik netjes maar snel duidelijk dat ik niet van dat soort telefoontjes hou", vulde een tweede aan. Nummer drie gaat voor de ludieke oplossing. „Ik zeg altijd 'Sorry, ik rij net een tunnel in!'" Een uitvlucht die hij al vele jaren gebruikt. Thuis. Op zijn vaste lijn. Onderzoek naar 'gezonde regio' De HZ begint een lectoraat op het gebied van 'de gezon de regio'. Olaf Timmer mans wordt donderdag offi cieel aangesteld als lector. Het lectoraat doet de ko mende jaren onderzoek naar gezond leven in de re gio, maar ook in binnen- en buitenland. Het is de bedoeling dat hier door de Zeeuwse economie en het toerisme versterkt worden. Gloednieuwe dierenambulance Afdeling Zeeland van de Dierenbescherming heeft een nieuwe dierenambulan ce. De aanschaf is mogelijk gemaakt door een schen king van ruim 20.000 euro door een anonieme stich ting. Ook Auto Sturm droeg bij. De oude ambulan ce was aan vervanging toe. De Dierenbescherming be schikt over vier wagens die worden ingezet voor Zee land, met uitzondering van de regio's Schouwen-Duive land en Tholen. Berging Baltic Ace op stoom De berging van het 5 de cember 2012 op zo'n 65 kilo meter uit de Schouwse kust gezonken autoschip Baltic Ace is in volle gang. Het eer ste wrakstuk van de auto carrier is zondagavond in de Rotterdamse haven gear riveerd. De berging die wordt uitgevoerd door Bos kalis Nederland en Mam moet Salvage, moet 31 de cember afgerond zijn. De Baltic Ace zonk na een bot sing met een container schip. Van de 24 opvaren den zijn er 13 gered. Drie li chamen zijn nog spoorloos. Mogelijk uitstel aanlandplicht vis Mogelijk komt er uitstel voor het verplicht aan wal zetten van ondermaatse schol. Voor Zeeuwse zeevis sers is dat belangrijk. Zij richten zich vooral op tong, waarvoor netten met vrij nauwe mazen (80 mm) no dig zijn. Bijvangst van te kleine schol is nu nog on vermijdelijk. Staatssecreta ris Dijksma heeft Brussel gevraagd om meer tijd voor onderzoek naar selectievere visserijmethoden. Sortherosesdnl WEGWERKZAAMHEDEN TUSSEN HEINKENSZAND EN RILLAND Hoe halen ze het toch in hun hoofd? De A58, dé verkeers ader van Zeeland, wegens werkzaamheden afsluiten, terwijl de provincie vol zit met dagjesmensen en het we melt van de grote evenementen! De kritiek op Rijkswaterstaat was afgelopen weekend niet mals, toen de geplande stremming tus sen Middelburg en Heinkenszand voor flinke files op de omleidingsroute zorgde. MIDDELBURG. De Partij voor Zee land wil van de Nationale Om budsman weten waarom de haltetaxi niet met een OV-kaart of een abonnement kan worden betaald. Vanaf maart, toen de nieuwe dienstregeling voor het openbaar vervoer in Zeeland van kracht werd, zet de provincie op een aantal trajecten een haltetaxi in. Volgens informatie van de pro vincie vervult de haltetaxi dezelf de functie als het openbaar bus vervoer, hij rijdt - op afroep - op lijnen waar vroeger een bus reed en hij kost evenveel, maar toch kun je niet betalen met een OV-chipkaart of een busabonne ment, want 'de haltetaxi is geen openbaar vervoer'. Mensen moe ten een gebruikerspas aanvragen en betalen hun rit contant of via automatisch incasso achteraf. Fractievoorzitter Francois Ba- bijn van de PvZ wil nu een oor deel van de Ombudsman of dat is toegestaan. „In Nederland kan iedereen met een OV-chipkaart of een abonnement het open baar vervoer betalen, uitgezon derd Zeeland, want de provincie stelt dat de haltetaxi geen open baar vervoer is. Mag dat? Er be staat toch zoiets als het gelijk heidsprincipe?" FZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN SINT LAURENS NEELTJE JANS VLISSINGEN A58 Dinsdag 9 juni 19.00 uur tot woensdag 10 juni 06.00 uur: Noordelijke rijbaan (richting Vlissingen) afgesloten tussen knooppunt Markiezaat en Rilland. Omleiding via N289. Maandag 15 juni 20.00 uur tot dinsdag 16 juni 06.00 uur: Zuidelijke rijbaan (richting Bergen op Zoom) afgesloten tussen 's-Cravenpolder en Yerseke. Omleiding via N289. Woensdag 17 juni 20.00 tot donderdag 18 juni 06.00 uur donderdag 18 juni 20.00 uur tot vrijdag 19 juni 06.00 uur: Zuidelijke rijbaan (richting Bergen op Zoom) tussen oprit Yerseke en Rilland. Omleiding via N289. Vrijdag 19 juni 20.30 uur tot zaterdag 20 juni 09.00 uur, zaterdag 20 juni 18.30 uur tot zondag 21 juni 10.00 uur en zondag 21 juni 20.30 uur tot maandag 22 juni 06.00 uur: Zuidelijke rijbaan (richting Bergen op Zoom) tussen 's-Cravenpolder en Yerseke. Omleiding via N289. Overdag is één rijstrook beschikbaar; afrit 's-Cravenpolder is dan dicht Maandag 29 juni 20.00 tot dinsdag 30 juni 06.00 uur: Noordelijke rijbaan (richting Vlissingen) tussen knooppunt De Poel en Heinkenszand. Omleiding via A256 en N664. Even pijn door Rolf Bosboom door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30