TO©S Laatste dag voor scheikundigen Mogelijk meer tbc op school in Terneuzen Officier: Terneuzen is niet langer kruitvat Nog eventjes 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS Prij's voor film Sergio Verschillen in zorg Wielerfoto's te bekijken 1 paul kusters dinsdag Marleen Blommaert Over twee dagen is het zover. Dan gaat er een zucht van ver lichting door vele huiskamers. Of in sommige gevallen een diepe zwa re zucht. De uitslagen van de exa mens van onze middelbare scho lieren worden dan bekendge maakt. Vorig jaar kreeg mijn ene dochter rond deze tijd een verlossend tele foontje: Geslaagd. Dit jaar is de jongste aan de beurt. Die mag juist weer geen telefoontje krij gen. Want dat krijgen alleen de ge- Wat is er nou leuker dan deze boodschap overbrengen: Gefeliciteerd je bent geslaagd! zakten. Ik vind dat zo zuinig. Al leen een telefoontje als je gezakt bent. Ja het drukt de telefoonkos ten natuurlijk wel en wanneer je dat over tien jaar berekentPf- fïïf. Als ik mentor zou zijn, zou ik de geslaagden toch stiekem bellen. Wat is er nou leuker dan deze boodschap overbrengen: Gefelici teerd je bent geslaagd! Je hebt jaren met die kinderen meegeleefd en dan zou je ze niet eens even willen spreken? En zelfs als je een hekel aan ze had. Juist dan ben je blij dat je ze het volgend jaar niet meer hoeft te zien en wil je ze daar ook best per soonlijk van op de hoogte stellen. Ik geloof dat ik zenuwachtiger ben voor deze uitslag dan destijds voor de mijne. Of ik dan bang ben dat ze niet geslaagd is? Nee, ik denk dat zij geslaagd is en dat ik destijds meer kans had om te zak ken dan zij nu. Ze heeft zich goed voorbereid en stond er redelijk voor. Dit is een acute en volstrekt irrati onele aanval van moederschap. Misschien zijn het wel van deze heftige oprispingen omdat het nest volgend jaar leeg is. Want hoewel ik tegen iedereen roep dat alleen Meneer B. last heeft van het lege nest-syndroom en ik uit kijk naar alle ruimte die dit biedt, zal het toch wel gek zijn als ze al lebei het huis uitgaan. Ik krijg een voorproefje van hoe het zal zijn nu mijn andere kui ken een paar maanden in de Vere nigde Staten is en het contact be staat uit skypen. Laten we het zo zeggen: ze is toch geregeld in mijn gedachten. Automobilisten moeten niet zeuren over afsluiten van A58 Een langdurig verblijf in de Topklasse is voor Zeeuwse voetbal clubs niet weggelegd 182 reacties toosenhenk.nl D &E NE&ERLAN&SE BANK ZIET FORSE ECONOMISCHE SROEI De documentaire Fucking Perfect over de Zeeuwse ster renkok Sergio Herman heeft op het Seattle International Film Festival de Special Jury Prize gewonnen. Het festi val werd zondag afgesloten. In Fucking Perfect - in Seattle aangeduid als F**king Perfect - volgt regisseur Willemiek Kluijfhout Sergio Herman in de periode dat hij besluit te stoppen met Oud Sluis en een nieuw restaurant (The Jane) te beginnen in Antwer pen. De film, die in maart op het filmfestival in Berlijn in pre mière ging, heeft in Neder land en België al meer dan 35.000 bioscoopbezoekers getrokken. Over enkele we ken verschijnt de documen taire op dvd. De Algemene Rekenkamer heeft onderzoek gedaan naar de regionale verschil len in zorggebruik van oude ren en chronisch zieken. Aanleiding daarvoor zijn de plannen van het kabinet om de uitgaven te beperken. In 2004 werd bijna 21 miljard uitgegeven aan zorg en naar verwachting is dat bedrag gestegen naar 28 miljard vo rig jaar. De rekenkamer ging op zoek naar verklaringen en komt vandaag met con clusies en aanbevelingen. Onder de titel 'Koers in zicht' zijn vanaf 11 juni aan staande professionele wieler foto's van Ilona Kamps te zien in de Zeeuwse Biblio theek. Zij is gebiologeerd door de wereld rondom het wielrennen. Jarenlang fiets te ze op hoog niveau. Wet houder Simons van Middel burg opent de expo. Mensen SLUISKIL. Guusje Haver uit IJmui- den zet een nieuw cuvet in de spectrometer, terwijl Ruben van Baarle uit Heinenoord een maat- kolf met kaliumpermanganaat uit een warmwaterbad haalt. Bij Yara in Sluiskil strijden de twintig beste scheikundescholie- ren in de Nationale Scheikunde Olympiade voor een plek in de internationale finale in Bakoe, Azerbeidzjan. Vandaag is het de laatste dag. De vijftien jongens en vijf meisjes - niet één uit Zeeland - hebben de afgelopen week bij Ya ra gezwoegd op scheikundige vraagstukken. Tijd voor ontspan ning was er ook. In de skihal in Terneuzen kre gen ze uitleg over sneeuwmaken en tijd om te skiën. En ze bezochten maritiem at tractiecentrum Portaal van Vlaanderen en een survivalbaan in Nieuwvliet. Morgen wordt in de Nieuwe Kerk in Middelburg door com missaris van de koning Han Pol man bekendgemaakt wie de Na tionale Scheikunde Olympiade gewonnen heeft. TERNEUZEN. Mogelijk zijn nog zes leerlingen en medewerkers van basisschool De Springplank in Terneuzen besmet met de tbc-bacterie. Dat blijkt uit de re sultaten van de huidtest waaraan 160 leerlingen en 40 docenten vo rige week werden onderworpen. Begin mei werd bij een leer ling van de school voor speciaal basisonderwijs een besmettelij ke vorm van tuberculose vastge steld. Daarom werd een huidtest gedaan bij alle leerlingen en me dewerkers. De GGD Zeeland heeft gecontroleerd of bij hen een bultje was ontstaan na de test. Die reactie wijst op een mo gelijke tbc-besmetting. Bij zes mensen is een reactie geconsta teerd. Bij hen is een bloedonder zoek nodig. Daarna is duidelijk of deze mensen besmet zijn. Niet iedereen die besmet is met de tbc-bacterie, kan anderen aansteken. Alleen wie de sympto men van een infectie vertoont, kan een ander aansteken. MIDDELBURG. De spanningen in Terneuzen zijn flink afgenomen, zo zei gisteren officier van justi tie Miranda Paapen. Ze zei dat nadat twee Terneu- zenaren, een voor een, voor de rechtbank waren geleid omdat ze allebei verdacht worden van betrokkenheid bij de schietpar tijen eind vorig jaar waarbij Gi deon Verhelst om het leven kwam en Juny C. zwaar gewond en blijvend invalide raakte. De raadslieden van de beide verdachten, Suanley C. en Percy M. (allebei 25), vroegen de recht bank om het voorarrest te schor sen. Dat verzoek werd in allebei de gevallen afgewezen, tot tevre denheid van de officier van justi tie. Want, stelde ze, beiden wor den verdacht van een heel ern stig feit. Drie maanden geleden zei ze nog dat door de schietpartij er binnen de Antilliaanse gemeen schap in Terneuzen grote span ningen waren. „Terneuzen is een kruitvat." Maar volgens haar lijkt het er nu op dat alles weer rustig is ge worden. Om nieuwe spanningen te voorkomen wil ze niet dat ver dachten in eikaars zaak in het openbaar gaan getuigen. Dat ge beurt achter gesloten deuren. redactie@pzc.nl reactie of tip: CsE REST VAM MEtSERLAMC» ZIET MO© STEEtSS FORSE ECOMOMISCHE ©RAAI... SLUIS DEN HAAG MIDDELBURG GOES Vooruitblikken met Humberto Tan Tv-presentator Humberto Tan kijkt dinsdag 16 juni met sidekick Bob van Oos terhout vooruit naar twee wielerevenementen in Zee land. Woensdag 17 juni wordt de proloog van de Ster ZLM Toer verreden en zondag 5 juli finisht de Tour de France op Neeltje Jans. Samen met gasten als Mi chael Boogert blikt hij voor uit. Kaarten zijn te koop via www.zlm.nl/wielertalkshow Guusje Haver (links) en Ruben van Baarle aan de slag tijdens de Nationa le Scheikunde Olympiade bij Yara Sluiskil, foto Peter Nicolai door Guido van der Heijden door Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2