Fans zijn woest op Beyoncé Typhoon van matrasje op de vloer naar Pinkpop 26 CULTUUR Toch geld voor Metropole Orkest en Tropenmuseum Helen Mirren wint Tony Award Het Metropole Orkest kan blij ven bestaan en ook het Tropen museum in Amsterdam blijft open. Zij krijgen de komende ja ren toch subsidie van minister Jet Bussemaker (Cultuur). Dat is het gevolg van een herverdeling die ze doorvoert op het budget voor de culturele sector van 2017 tot en met 2020. „Dit voelt als een overwinning", aldus een woordvoerder van het Metropole Orkest. Ook de direc tie van het Tropenmuseum rea geert opgelucht. Bussemaker wil jaarlijks ruim r8 miljoen euro op haar cultuur begroting vrijmaken om te beste den aan vernieuwing, samenwer king en de ontwikkeling van jon ge talenten. Dat heeft ze gisteren laten weten. Het is de bedoeling dat kunstenaars en culturele in stellingen met het extra geld in spelen op de veranderingen die er gaande zijn in Nederland. De minister doelt daarbij op de di versiteit van het publiek en de andere cultuurbeleving die ont staat. Comeback Ierse band The Corrs De Ierse band The Corrs maakt een comeback. Zangeres Andrea Corr vertelde gisteren op de Brit se radiozender BBC Radio 2 dat de groep werkt aan een nieuw al bum. Op t3 september treedt The Corrs voor het eerst sinds tien jaar weer op. De band scoor de hits met onder meer Breath less en Radio. Officieel is The Corrs nooit gestopt en werd een terugkeer niet uitgesloten. Na U2 is de groep de bekendste en best verkopende act uit Ierland. VIPS Brainpower vertaalt 'Othello' Brainpower vertaalt het beroem de toneelstuk Othello van Willi am Shakespeare naar een heden daagse versie. Op 30 september gaat de voorstelling met Brainpo wers teksten en raps in première in Amsterdam met Kenneth Her- digein, Raymi Sambo en Lucre- tia van der Vloot in de hoofdrol len. Othello toert daarna tot en met r8 december door het hele land. Voor Brainpower is het een nieuwe manier om met zijn vak bezig te zijn. Zangeres Beyoncé wilde 'iets' dolgraag met ieder een delen, zegt ze en thousiast in een filmpje dat televisieprogramma Good Mor ning America eerder online zette. Amerikaanse fans wisten het al haast zeker: er is een tweede kind je van haar en rapper Jay-Z onder weg. Of er komt op zijn minst nieuwe muziek. Maar het grote nieuws bleek van heel andere aard en haar fans zijn woest. Beyoncé kwebbelt in een filmpje van het Amerikaanse ochtendprogramma vrolijk over het veganistische dieet waarmee zij is gestart. Ze raadt al haar fans aan hetzelfde te doen. „Ik ben van nature niet de slankste vrouw. Ik heb rondingen, waar ik van houd. Maar van jongs af aan heb ik geworsteld met mijn gewicht. Het was lastig om iets te vinden dat werkt. Door veganis tisch te eten, blijf ik op gewicht en mijn huid is ook mooier", ont hult de zangeres. Amerikaanse fans blijven gedes illusioneerd achter. „Bizar dat dit het grote nieuws is. Het wordt ge bracht alsof het van nationaal be lang is", vindt een fan. „Heb ik hiervoor het eerste uur op school geskipt?" En: „Heeft Beyoncé ons nu allemaal wakker gemaakt al leen om te vertellen dat ze geen vlees meer eet?" Zo reageren fans. Een onthutste Twitteraar schrijft: „Eerder opgestaan voor Beyoncé, praat ze alleen maar over veganistisch eten. Ik eet expres een bord vol bacon." Op Instagram, waar de zange res geregeld aandoenlijke foto's plaatst van haar en dochter Blue 'Beyoncé, praat ze alleen maar over veganistisch eten. Ik eet expres een bord vol bacon' Teleurgestelde fan CULTUURBELEID AWARDS AWARDS NEW YORK. Helen Mirren is bij de Tony Awards in Amerika in de prijzen gevallen. Voor haar optreden in toneelstuk The audience won ze de theaterprijs voor beste actrice. Daarin speelt Mirren koningin Elizabeth II, een rol die ze in de film Queen uit 2006 ook speelde. Fun home werd uitgeroepen tot beste musical, foto EPA POP THEATER FILM Marilyn Monroe De laatste jurk die Marilyn Monroe voor haar dood droeg tijdens filmop names wordt geveild. De jurk is een van de hoogtepunten van de Hollywood Le gend Auction op 26 en 27 juni, meldt de New York Daily News. Marilyn Monroe droeg het met rozen bedrukte kledingstuk tijdens opnames van de film Something's got to give. Dit film project werd stilge legd, omdat ze bijna nooit op de set kwam. In augustus 1962, een maand na haar ontslag, over leed de actrice op 36-jarige leeftijd aan een overdosis slaap pillen. Volgens het veilinghuis kan de ja pon op de veiling 400.000 tot 600.000 dollar opbrengen, omgerekend 360.000 tot 540.000 euro. „De jurk is te zien in verschillende krantenartikelen over haar dood", stelt veilinghuis Julien's Auctions. Naast de jurk biedt het veilinghuis een bronzen grafteken ter veiling aan. Die hing tot in de jaren '70 op het graf van Monroe in Los Ange les en kan 3.500 eu ro opbrengen. Voor rond de 10.000 dol lar is een röntgenfo to van Monroe te koop. Marilyn Monroe, ge boren als Norma Jean Mortenson, gold in de jaren '50 van de vorige eeuw als icoon en sekssym- bool. Haar eerste stappen in de filmwe reld van Hollywood waren weinig succes vol. Uiteindelijk boekte ze veel succes als 'dom blondje', een imago dat ze bewust cultiveerde. Er wordt volop gespeculeerd dat ze een relatie had met president John F. Kennedy. A door Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26